800
single player és MMO játékok a diablo nyomdokain
  • Solid Snake
    #161
    Pazzeg mintha magam írtam volna, azt hittem csak én vagyok így vele de nem . Az a legnagyobb baja a játéknak hogy nem lehet abbahagyni, nagyon bejövős.
  • Varian
    #162
    Tatyla: ha megnyomod a pause gombot a játékban, vagy entert ütsz akkor ránagyít a karakteredre és auto forog körbe. (kicsit lejjebb felvilágosítottak engem is :))

    Khalim: amelyik skillnél azt irja, hogy always enabled az mind passziv skill elég csak rátenni pontot és megadja a skill tulajdonságait.

    Nekem egy lvl5ös vanquisherem van, very hard szinten kezdtem de még nem haltam/biztos eljön majd az ideje/
    Érezhetően nehezebb mint normálon/a demot úgy próbáltam/.
    Ami kicsit zavaró, sok a töltési idő, az idézett lényeket nem látod konkrétan mint mondjuk dio2ben, hogy hány db van vagy mennyi az élete, plussz megcsinálhatták volna hogy a buffok hátralevő idejét is lássuk. Viszont annak ellenére, hogy mekkora a játék és mennyi idő alatt készült el egy igazi remekmű, nagyon jó hangulattal és rengeteg belepakolt jó dologgal ami igazán megéri az árát.
  • Carlos
    #163
    Én puskával lövöldözős csajszit csinálok magas critical-la. Majd lesz belőle valami...
    Eddig a két passivra toltam csak nekie.
  • Carlos
    #164
    Skill calculator

    Ball felső sarokban lehet váltani a classok között.
  • Solid Snake
    #165
    Thx.
  • Varian
    #166
    Hivatalos fórumról idézve, töltési probléma egy lehetséges megoldása sajna angolul, solution résznél van a lényeg:

    "I have found an absolute resolution to ONE form of loading slowdown, on SOME computers.
    (Tested on three separate computers with the same result. XP-Home and XP-Pro both with SP3.)

    Results: Initial game loading time initially went from 56 seconds to under 20 seconds. First time level loading went from 36 seconds to under 12 seconds. Previously visited levels loaded in under 8 seconds. Exiting the game was instant, and windows did not sit there frozen for 30 seconds after exiting, while the game deleted all the virtual-files.

    I do not suggest that you you attempt this unless you can clearly follow the directions.

    The underlying issue:
    - The entire game data is ZIPPED into a large zip file. (Seems uncompressed, as it is roughly the same size as the uncompressed data.)
    - There is an issue with the compressed folder/file, which windows does not seem to like. (You can confirm this simply by trying to look inside the zip. Being uncompressed, it should be opened instantly, but there is serious initial opening lag delay. Due in part to the over-sized zip file size.)
    - This is causing huge delays initially loading the game, and some undesired delays between screens and levels.

    Instructions tell you how to keep the original file in question. Do not delete the original file, you will just rename it for now.

    Solution:
    - Go to the programs folder. ("C:\Program Files\Torchlight")
    - You need to unzip the "Pak.zip" contents. (Windows will unzip to a folder called "Pak", inside the game folder.)
    - Now, you have to enter the "Pak" folder, and "Right-Mouse Click" the "media" FOLDER. Select "SEND TO" and then "Compressed (Zipped) Folder".
    -This creates a ZIP FILE called media.zip, which has the folder and the contents of the "media" FOLDER inside the zipped file.
    - ReName this "media.zip" to "pak.zip".
    - Now select that file with the "Right-Mouse button", and then select "CUT". or (CTRL+X)
    - Go back into the "Torchlight" folder and rename the original "Pak.zip" to the name, "OriginalPak.zip".
    - Now you can PASTE the copied file into this folder. or (CTRL+V)
    - You can delete the uncompressed folder once you have moved the zip file into the location of the original zip file.

    NOTES: The compressed zip file is half the size of the other PAK file. This also seems easier for windows to read into memory and extract, as this is windows native compression codex for ZIP. I suspect the other ZIP is compatible, but not a native windows ZIP compression. All ZIP files are not the same. They make zips that are simply compatible for extraction, but they are not always fast, or good. I would guess they are using a non-windows zipping tool. They should be using windows native internal ZIP functions. (Placing anything into a compressed zip-folder makes it zipped. A nice feature since Windows 98se, that few people even realized was possible. No-one ever needed win-zip, it was a windows core function.)

    Seems that the game simply reads the data directly from the zip, as if it were a folder now, as opposed to uploading it all into RAM and virtual-memory, so it can translate it into a series of data that windows file-system can comprehend. I also see less memory being used by the game, and the frame-rate seems more constant for me. (Went from 23.5FPS to 42.5FPS average, except for the skeleton-delay when smashing containers now. All seems fine. Little to no regular interval lag.)

    Szintén hivatalos fórumon fejlesztő mondta 1 héten belül jön az első javítás amiben többek között a lassú töltést is javítják.
  • Carlos
    #167
    Akkor azt az 1 hetet kibirjuk szerintem. Nem szeretem az ilyen sufni hack-eket. :D
    Pecázni lustáknak: MOD
  • stevenson1988
    #168
    na gyerekek, ilyet se dob a játék minden sarkon XD
  • Carlos
    #169
    Szép. /irigykedik/
    Remélem találok énis ilyet majd. Énis sotis csajszit gyúrok. :)
  • stevenson1988
    #170
    valójában nem dobta csak úgy a game, eredetileg valami 350 körüli dps-e volt, és nem volt semmi extrája, csak annyi arany összegyűlt, hogy kicsit enchant-oltam a fegyót (azonban ha valaki már sokszor csinálta ugyanezt, az csináljon biztonsági mentést mert nagy ritkán a csávó 'véletlenül' eltávolítja az összes enchant-ot az itemről)
  • Carlos
    #171
    WOW!
    Többször is lehet?
    Nekem 1x megcsinálta aztán másodikra előjött a nagyritka dolog, úgyhogy nem is piszkáltam tovább...
  • stevenson1988
    #172
    persze, csak annyi hogy az elején kb 300 pénzért csinálja a fószer ugyebár, de miután már egyre táposabb az item, annál jobban drágul, ezt a fegyvert is a végén már 10-11ezerért fejlesztette
  • foxxi
    #173
    én meg mindig pénzszűkével szenvedek
  • stevenson1988
    #174
    az a baj, hogy nem sörétes, azaz területre ható a sebzése, ha olyan lenne... ááá, azzal a 164-es Health Stole-al olyan halhatatlan lenne a karakter, hogy az már bűn
  • Carlos
    #175
    ÉNis.

    Van egy olyan skill ami robbant becsapódáskor szép kis aoe sebzést okozva. Az jó móka lehet... :D
  • eXequtoR
    #176
    Kérdés: aki alchemistel tolja elmesélhetné, hogy is lett ez az egész kitalálva, mert nekem félkész fosnak tűnik. Egyik stat se növel spell dmget, az itemek bugosak, mert van 60% all elem és 10% electric dmg növelésem mégis alap sebzéssel megy a csájnalájt. Skilleket nézve pedig ezt is melee karinak akarhatták a tervezők ( már a statokból és itemekből ítélve ). Kíváncsian várom válaszokat.
  • Sheltem
    #177
    Ha már itemekről van szó ez a set se lehet szar ha ki van rakva:

    http://ir.netplayers.hu/use/Cruel/magnus.jpg[/IMG]

    Ja és ez még nincs enchantolva így találtam...
  • Sheltem
    #178
    Elqrtam:

  • Carlos
    #179
    Ezekszerint szetek is vannak. Jó tudni. :D
  • exoterm
    #180
    Én is észrevettem, h nem erősödik, így inkább indítottam egy barbárt :D
  • plu604
    #181
    hogyan lehet egyik kari cuccait odaadni a másiknak?
  • AntiHero
    #182
    Vannak bizony nekem van vagy 5-6 set tárgyam:)
  • koppim
    #183
    Van egy láda a faluban, a tieddel szemben, kicsit mész felfelé és ott lesz, abba tedd amit neki akarsz adni.
  • grebber
    #184
    A faluban lévő üres ládába ha beteszem a cuccaimat az meddig marad ott örökre?
  • Carlos
    #185
    Gondolom egy format c: -ig.
  • ntex
    #186
    Annyi a lényege hogy az alap Pak.zip tömörítése el lett qrva, szimplán ki kell csomagolni és újra betömöríteni, attól állítólag felgyorsulnak a töltések, mindjárt le is tesztelem
  • Carlos
    #187
    Várjuk a fejleményt!
  • ntex
    #188
    na hát ez nekem egy dekával nem lett gyorsabb, még talán lassabb is lett :D akinek fontos +300 MB hely az megcsinálhatja, egyéb haszna nem biztos hogy lesz belőle ;)
  • ntex
    #189
    ja és amit az eredeti zip fájl megnyitásakori lagról ír azt okozhatja a fájlok nagy száma is mert 12000 fájl van kb betömörítve
  • plu604
    #190
    köszi!
  • koppim
    #191
    Nálam gyorsabb lett, a menü betöltődése nem, de utána, mikor a mentést tölti érezhetően gyorsabb.
  • berlinboy6329
    #192
    Huha,itt a 30as szinttől kezdve kezd izgalmas lenni..Már 2x odahaltam csak azon a szinten,előtte egyszer csak...(Alkimista) CSomó alig használható cucc van,nincsenek annyira kidolgozva a skillek..most találtam pálcát 112 Life-leechel,ugyogy most 2 pálcáva zuzom távolról.Sokkal jobban tetszik,mint a bot..:C
  • wantonly
    #193
    Ti milyen nehézségi szinten toljátok? Van valami jelentősége (pl. több uniq cucc esik, ellenállások csökkennek) vagy csak egyszerűen több kell az ellenbe?
  • plu604
    #194
    milyen nehézségi szinten játszol?
  • Carlos
    #195
    normállal kezdtem, de eddig nem nehéz (lvl 8)
  • berlinboy6329
    #196
    Normal:O
  • Varian
    #197
    A jelentősége annyi, hogy minnél magasabb szinten játszol annál több élete van a moboknak, nagyobbat sebeznek és nagyobb az aggro radiuszuk ennyi sajna, itemekre nincs hatással.
  • AntiHero
    #198
    Nolmálon kezdtem lvl32 vagyok. Egyedül a végén haltam meg párszor akkor is csak a nagy tömeg miatt:) Iszonyú sok uniuge tárgy és set tárgy esett nekem.

    Hamarosan kezdek egy Very Hard Hardcore karit, de nem most. Kicsit most meg untam a játékot.
  • shaba23 #199
    érdekes nevű junik cucc

  • repvez
    #200
    Eddig lvl10-es vagyok a barbárral, de kéne egy kis gyorstalpalo, hogy merreis kéne haladni a játékba mert csak bolyongok össze vissza, nem tudom hogy mikor hova kéne mennem melyik a föszál és melyik a mellékküldetések.

    A statpontokat mire érdemes elösztani ill. a képességpontokat hogyan kell elosztani hogy a legerössebb fejlödés legyen ?

    Ez a halászat dolog ez nekem uj mikor és mit kell csinálni a kifogott halakkal ill van valami hátrány ha nem horgászok ?