20
  • Epikurosz
    #20
    Nem tévedsz. A metán olyannyira nem büdi, hogy a háztartási metánba szagosítót tesznek, hogy ha szivárog, vedd észre.

    Az ammónia a büdi, meg a kéngázok.
  • nearo
    #19
    Én úgy tudom a pukiban nem a metán a büdös... de szóljatok, ha tévedek.
  • Epikurosz
    #18
    A nem igazi légkör valszeg olyan, mint a marsi vagy a vénuszi: vagy túl sűrű, vagy túl ritka.
  • bvalek2
    #17
    - a Marsnak van mágneses tere, csak gyengébb mint a Földé, nem fedi le az egész bolygót, az egyenlítői vidékeket nappal nem védi.

    - mégis milyen a nem igazi légkör? :)

    - a napszél nem éri a felszínt a marsi légkör miatt, a kozmikus sugárzás viszont eléri.
  • Normal
    #16
    Ott vannak az ipartelepek, de vigyáznak a légkörre - és az egész egy óriási Másvalaki Problémája Pajzzzal van levédve.

    Egy óriási, rozsdás, de még működő űrhajó az egész.

    Atomi kémiai kalatizátor alapú lebegő élet.

    :P
  • dronkZero
    #15
    Ne legyetek már ilyen pongyolák... Minden szénhidrogén szerves, de nem feltétlenül biológiai eredetű.
    "Az eredeti értelmezés ami abból a felfogásból származott, hogy ezek a vegyületek kizárólag életfolyamatok eredményeképpen jöhetnek létre, ma már elvesztette érvényét."
  • Epikurosz
    #14
    Na, jó, de az a sok gáz, ami a palackban van, szerves anyagból lett.
    Bár újabban vannak olyan elméletek, hogy kialakulhatott szervetlen kémiai reakciók során is. A Földről beszélünk.

    A Titánon és más külső bolygókon található metán persze nem szerves eredetű.
  • Loverman
    #13
    azt nem vették esetleg figyelembe hogy a Marsnak nincs mágneses tere, ezért nincs igazi légköre és a napszél közvetlenül éri?
  • WinG
    #12
    a traktorjaik viszont biodízellel mennek, ezt biztos forrásból tudom
  • Temaruk
    #11
    Szerintem haladó gondolkodásúak a marslakók. Gyorsan elszívják a saját, ő, gázukat, nehogy tovább károsítsa a már amúgy sem ép légkört. Biztos van hibrid autójuk is...
  • pasi29uk
    #10
    Hunyoríts erősen és nézz bele egy teli gázpalackba
  • BCS pixel
    #9
    érdekes az ilyen metános dologhoz rengeteg szerves anyag kell? vagy még sem?
  • Bexter
    #8
    Sok a marson a földalatti tehén, az eltünéséhez meg annyit hogy " a szag elszál, de az emlék megmarad" sztem k bidös egy hely lehet
  • NEXUS6
    #7
    "Fokozódik a marsi metán rejtélye", avagy a űrhajósok első mondata a Marsralépéskor:

    - Vazze, ki volt az!?

  • Frosty01
    #6
    ha a piros a metán akkor szerintem az a kék cucc eszi meg, mint a pacmanban a bogyókat a kis drogos sárga labda
  • mans
    #5
    Azt lélegzik be az alienkezdemények.
  • Epikurosz
    #4
    ?
  • Epikurosz
    #3
    odáig OK, de hová tűnik el a ...puki.
  • JimKirk
    #2
    Igy van!
  • strogg
    #1
    sokat pukiznak a kis zöld emberkék ;)