53
motorikus tv tartó konzol, ami gombnyomásra előhozza a tv-t
  • Wolfsnack
    #1
    hello!

    Kinéztem egy nagy tft tv-t, annyi a probléma hogy sehogy nem fér be a nappaliba, a bútorokat nincs hely arrébb tolni.
    Láttam filmeket ahol luxus kérókban gombnyomásra előjön a tv a "semmiből".
    esetleg ha nem használom a tv-t akkor forduljon hosszába mert úgy befér a mostani helyére, ha használom akkor

    pedig egy motorika emelje ki a bútorok síkjából és fordítsa keresztbe

    szekrény mögé is lehetne rakni csak nagyobb a szekrényem ezért valahogy elé kellen vinni hogy ne a plafont kelljen bámulni
    szekrénybe nem akarom építeni mert annyi erővel a szekrényt is kidobhatom


    ilyeneket találtam csak neten
    ha van valakinek értelmes ötlete az megírhatná, megvalósítási tervek is érdekelnének mert boltban aligha találok ilyet
    a 90 fokban elfodulós és kiemelkedőst még sehol nem láttam, de lehet hülyén nézne ki hosszában a tv ha nem használom
  • MR ME
    #2
    micsoda problémák....
  • Wolfsnack
    #3
    most mondd meg...
  • Rash87
    #4
    Látszik válság van! :D
    Megoldás: vegyél 1 nagyobb házat ^^
    Vagy üsd ki a falat,2 helységet húzd egybe,s kész,nálad ez úgy is megoldható :D
  • Wolfsnack
    #5
    hülyeséget beszélsz
  • VRSDM
    #6
    figy.
    attól még hogy valami elrejted nem fog eltűnni. max egy szekrény formája lesz :D
    amire szintén nem pakolsz, mert a tv folyton kinyílik belőle.
    ha már vettél egy nagy plazmát akkor tedd fel a hozzá kapott / vett konzollal falra. akárhova máshova rakod. helyet fog foglalni a térben.
    a ha szekrényből jön elő ha nem.
  • gyepesjoint
    #7
    kurvajóvagy te is,micsoda problémák :O
  • zaki
    #8
    baze.... olyan tvt kellett volna akkor venni, ami befér a szobába.
  • Qwerty4
    #9
    Inkább kissebb tv vásárlása a jobb megoldás (szóval nézz ki kissebbet), amúgyis folyik a tv-ből a fos, nagyobb tv-ből még nagyobb adag folyik. xD
  • PesSim
    #10
    Ha el tudod rejteni egy butorban, akkor minek motor hozzá?
    A butorból kiszeded a cuccaid, be a tv-t aztán ha kell kinyitod :)

    és igen, függölegessen kicsit furcsán néz ki eg tv :D

  • norbi4567
    #11
    Inkább rakd fel a plafonra. Befexel alá azt nézed...
  • mila69en
    #12
    szerintem a falba véss egy lyukat és oda tedd!:) persze ha jó vastag falatok van! teszel elé egy motoros lenyíló ajtót vagy valami hasonlót:D
  • Calver
    #13
    vagy pár milligramm semtex, és vésni sem kell.
  • mila69en
    #14
  • Wolfsnack
    #15
    azóta rájöttem hogy élivel kéne tárolnom, csak úgy eggyel több irányba kell mozdulnia a szerkezetnek
  • mila69en
    #16
    nah részletes tervrajz:)

  • Slayerboy
    #17
    "Csináltam egy tervrajzot, egy igen precíz skiccet" :D
  • autoszimulator
    #19
    de ennek semmi értelme, mert feltételezi, hogy befér a tévé a szekrénybe, akkor minek húzol elé egy szekrényajtót

    Ez a beúszó TV ötletes, de teljesen helypazarló, mivel így két TV-nyi helyre van szükséged, egyrészt a tároláshoz, másrészt amikor nézed. Ha nincs helyed, akkor valóban kisebb TV, vagy bútorvágás.
  • mila69en
    #20
    de van!:D és qurvajó! ezt most ilyen hightech-be képzeld el felfele felnyílik a fal vagy valami ilyesmi:) és ott van bent a tv ,mint a james bond-ba
  • MR ME
    #21
    tehetségesen rajzolsz
  • jackcsabi
    #22
    .DS:D
  • mila69en
    #23
    balkezes vagyok, egér meg jobboldalt szóljon mentségemre^^
  • gyepesjoint
    #24
    fotocsápp júzer-e vagyol?
  • bon
    #25
    A TV és a fal között hol a rés? Szellőzés nem bizotsított. Sőt a kábel elvezetés se.
  • ThisZip
    #26
    hallotál már olyanról, hogy Windows-ban az egeret balkezesre állítod?


    FAIL.


    :ASA:SDA:SD
  • Wolfsnack
    #27
    készítettem egy képet hogy mire is gondolok, a második képen a tft tv alja vagy teteje látható
    egy szerkezet kéne ami ezt megoldja
    (a fekete téglalapok a bútorok)

  • OrioN the S
    #28
    nem fog kilogni a tv ,ha elfordul? mert ,ha ugy akarod ,ahogy gondolom ,akkor szinte mar egy robotkar kell hozza :D
  • kraawz
    #29
    értelmetlen, mivel a 2. képen ha a tv hossza csak 60 cm, akkor az hosszában ki fog lógni a szekrényről és kettévágja a szobát kb :D
  • mila69en
    #30
    ja halottam! de már megszoktam jobb kézzel:) amúgy mindent jobb kézzel csinálok írni nem tudok vele! szal nincs fail xD
  • mila69en
    #31
    szellőzés miért ne lenne? kicsit hiányos a vázlat
  • norbi4567
    #32
    Csinálj egy kis kart, ami a tv aljára van rögzítve, nem használod a tv-t élére fordítja, aztán a kar felhajtódik, rajta a tv-vel. aztán nyugalmi állapotban a tv alját látod csak
    Vagy rakj a plafonra egy lenyíló kart, tv a hátuljával lefelé van alapállapotba, ha meg nézed a plafonról lóg...
    (szerintem egszerűen meg lehetne am oldani, bár nekem ilyen problémám lenne tuti nem így oldanám meg)
  • Probatbicol
    #33
    A bútorok felett nincs hely? Mert lehetne úgy, hogy a tv mögött lenne egy függőleges sín, amin egy motor felhúzná, és szépen befordítaná vízszintesen a bútorok fölé. Egy garázskapu cég még lehet, hogy meg is tudná csinálni, persze gyanítom többszörösébe kerülne a tv árának.
    (Az üres helyen meg lehetne akvárium :))
  • Emmegki
    #34
    Egyszerűen megoldható
    1, Lefényképezed a TV mögötti részt
    2, Helyére rakod a TV-t
    3, Ha nem nézed kirakod rá a képet a mögötte lévő bútorokról

    ;)
  • karajjj
    #35
    ekkora hülyeséget még nemhallottam :D
    amikor befordulna a tévé, akkor átmenne 2 dimenziósba? mert gondolom nincs majd egy méter mély a szekrényed :D
  • autoszimulator
    #36
    omg, és akkor a tv belóg a szoba közepéig? meg szerinted mennyire kell kijönnie a szekrény síkjából, hogy el tudjon fordulni? a szobád nincs akkora. Egyetlen alternatíva lehetne a nem oldalra történő beúsztatás, hanem alulra. mintha a mostani crt tévédet pofára döntenéd, csak elegánsabb megoldással, behúzva az alját, kitolva az elejét. és akkor a tv hátulja még asztal is lehet, mikor nem használod -.-
  • karajjj
    #37
    szalonnázhatna rajta egy jó _:ADf.AS_F:_ASdfasfs
  • Cat 02 #38
    És ha tv-zel és vki ki akarja nyitni a szekrényt, akkor hirtelen már nem is tvzel ?
  • atomkrumpli
    #39
    nem fér el a nappaliban egy normál tv ?
    akkor mekkora lehet abban a kecóban a kamra vagy a budi 10x10 ?
  • Slayerboy
    #40
    "Kinéztem egy nagy tft tv-t, annyi a probléma hogy sehogy nem fér be a nappaliba, a bútorokat nincs hely arrébb tolni.
  • [HUN]FaTaL
    #41


    Vegyél kisebb TV-t...