74
Minden, amit tudni akarsz. Kérdések, válaszok.
  • grizzly21
    #34
    index.hu-ra irj inkabb
  • Neoncsoves
    #33
    like... WTF?

    1+1=?
  • n3whous3
    #32
    kösz, de az SVD algra nincs szükségem, a low rank approximationnel van a gond. SVD-re ott van 10 féle ingyenes nummatos cpp csomag :)
  • autoszimulator
    #31
    linket lehagytam, np :D
  • n3whous3
    #30
    mkay :D
  • autoszimulator
    #29
    ümm, nekem sem jött ki, bár én falusi származásomból kifolyólag papíron számoltam ki párat, itt van egy részletes kifejtés, bár gondolom nem ezzel van gondod :D holnap megnézem, de most hív a haza és a kötelesség
  • tommygear
    #28
    jewhouse
  • passatgt
    #27
    312 a megfejtés, rakjatok
  • n3whous3
    #26
    tamásfelszerelés
  • tommygear
    #25
    WTF?
  • n3whous3
    #24
    Nos a képlet egyértelmű a leírásban:

    C2 = U * Szigma2 * V^t

    és igen, kurvára nem ez lesz, akár fogod és megnézed egy netes mátrix szorzó alkalmazásban. Szerintem hiányos az algoritmus leírás, de már itt bármi lehet :S
  • autoszimulator
    #23
    s ezekkel az adatokkal nem ezt a C-t kapod?
  • n3whous3
    #22
  • n3whous3
    #21
    Ok. Esetleg beírhatom a példa U, Vt és Szigma2 mátrixokat és próbáld kiszámolni te is ebből a C2-t a leírás alapján :) Majd később.
  • TommyC
    #20
    fuck me :D

    elolvasom majd a dolgokat, csak most kell menjek szerelni :/
  • n3whous3
    #19
    SVD = Singular Value Decomposition.

    C = U * Szigma * V^t, ahogy írtam is, persze az SVD algoritmusok nem közvetlen így számolnak.
  • n3whous3
    #18
    Hát egy freudi elírás részemről, ugyanis az SVD és a közelítéshez is persze olyan algoritmust kellene majd gyártani, ami numerikusan stabil és gyors is (SVD-vel nem kell foglalkoznom, mert találtam rá egy jó numalg csomagot).
  • TommyC
    #17
    aham :)

    és h kell egy mátrixot dekompozitálni? és közelíteni? :D
  • [NST]Cifu
    #16
    ám miért "numerikus matematika"? a többi milyen?

    A megnevezés nem a legszerencsésebb, de ha mondjuk azt mondom, hogy Algebra vagy Geometria, akkor gondolom te is rájössz, hogy a kérdésedet már általánosban megválaszolták. ;)
  • TommyC
    #15
    annyit értek h mi azaz alacsony rangú mátrix xD

    ám miért "numerikus matematika"? a többi milyen?
  • n3whous3
    #14
    ok itt lenne a problémám leírva
  • karajjj
    #13
    hát elnézve azt a topikot van "némi" színvonal beli különbség
  • [NST]Cifu
    #12
    Ha van valami konkrét téma azt vetsd fel, ne állj neki "majd elmondom" stílusban nyitni egy topicot, vagy nyisd meg a topicot akkor, ha már aktuális a közérdemű elé állni.

    Egyébként meg mehettet volna nyugodtan a Matek feladatokba.
  • n3whous3
    #10
    hát akkor ez nem a te topikod lesz :D
  • geo91
    #9
    első kérdésem: wtf? :DDD
  • n3whous3
    #8
    nem, itt a topikban bármilyen olyan kérdést várnék, ami numerikus matematikával kapcsolatos és az illetőnek gondja van vele (direkt a problémám miatt nem nyitottam volna topikot, de ha már nyitok, legyen általános)

    konkrétabban itt nem feladatról van szó, hanem arról, hogy van egy doksi meg egy cikk, ami említ egy algoritmust és akárhogy követem, nem az jön ki, aminek kéne. Nem saját toolokkal elvégezve a számításokat, akkor se sikerül kihozni az elvárt eredményt.
  • qetuol
    #7
    matek feladatok a neve, te is egy matek feladatot akarsz közölni, nem?
  • n3whous3
    #6
    nincs matek topik, csak ilyen faszom Matek házi topik, amibe olyanok járnak, akik a szimpla matekkal sincsenek nagyon tisztába
  • qetuol
    #5
    sztem ez mehetett volna a matek topikba.
  • n3whous3
    #4
    ban
  • n3whous3
    #2
    Ja és ha tudtok itt a fórumon olyat, aki jártas ebben, írjatok neki, hogy nézzen be ide, ha lehetséges :)
  • n3whous3
    #1
    Nos kezdő hozzászólásnak annyit, hogy várom ide azokat, akik jártasak a numerikus matematikában. Van is egy aktuális problémám, de még nem osztom meg a nagyérdeművel, majd ha jön pár agy, akkor elmondom mi lenne.

    Előszónak annyit, hogy SVD algoritmussal, konkrétabban egy már dekompozitált mátrix alacsony rangú közelítésével van gondom.