4
  • matyasp99
    #4
    én nem hiszek (hittem?) az összeesküvés-elméletekben, de most már gyanús, hogy mindenki mindenkit mindentől meg akar védeni tartalomkorlátozással.
  • oneman
    #3
    szerintem a hackelt firmwares routerekhez (hogyha beválik ez a technológia), biztosan meg fog jelenni a megfelelő alkalmazás, ami együtt tud működni mindezzel :)
  • CsZ
    #2
    A különbség az, hogy nem neked kell felvenned az URL címeket a routerbe, hanem egy adatbázisból automatikusan állapítja meg a szoftver, hogy egy kért cím milyen kategóriába tartozik. Ha az adott kategória az adott felhasználónak adott időben tiltva van, akkor nem enged kapcsolódni.
    Ilyen kategórialista pénzért már nagyon rég létezik, az OpenDNS listájának használata ingyenes - de nem tudom mennyire megbízható, mivel automatikusan töltődik.
  • Epikurosz
    #1
    Hát, nekem 2 éve van egy Linksys routerem és ezeket mind tudja:
    "Internet Access Policy: You may define up to 10 access policies. Click Delete to delete a policy or Summary to see a summary of the policy.

    Status: Enable or disable a policy.

    Policy Name: You may assign a name to your policy.

    Policy Type: Choose from Internet Access or Inbound Traffic.
    More...

    Days: Choose the day of the week you would like your policy to be applied.

    Times: Enter the time of the day you would like your policy to apply.

    Blocked Services: You may choose to block access to certain services. Click Add/Edit Services to modify these settings.

    Website Blocking by URL: You can block access to certain websites by entering their URL.

    Website Blocking by Keyword: You can block access to certain website by the keywords contained in their webpage.."

    Akkor most ájuljak el az "új" találmánytól?