44
  • Sanyix
    #44
    Ő szerintem csak ironikusan a "csak nehogy terroristák kezébe kerüljön!" okosságot folytatta :D
  • Epikurosz
    #43
    egy cikk az indexen az internet jövőjéről. Nekem uncsi volt, semmi újat nem mondott.
  • Sir Quno Jedi
    #42
    Skype jó, pont. Már elmondták miért. Ideális pl. netes Hamachi-s LAN-partyk alá is, még mobilneten is, minimális sávszéligénye van és precíz, jó hangminősége.
  • hol9672
    #41
    A levegővételre is azt fogják egyszer mondani az éber héber stréberek, hogy az az ő szabadalmuk, amiért fizetni kell.
  • Epikurosz
    #40
    A Skype egy jól sikerült termék. Kár, hogy nem eleve nyílt forráskódú projektként indult, mert akkor nem kellene rettegni, hogy most holnaptól lesz licenc, vagy nem lesz licenc.
  • chuky123
    #39
    Skype ban tényleg az a jó hogy kicsi a sávszélesség igénye és nagyon jó a hangátvitel minősége. Probáld meg msnen beszélni mikor töltesz vmit. Szétesik a hang. Skype alatt még igy is tökéletes.
  • Athlon64
    #38
    Nos én a 4.0.0.206-os verziójú skype-ot használom és az öregemnek is már ez van fent. A régebbi nem tudom milyen verziónál az öregem hangja nagyon torz volt és néha elhallgatott...
    Ezzel az újjal minden tökéletes lett pedig az öregnek a tanyán Pannon mobilnete van ami sajnos csak EDGE módban csatlakozik (le 224Kbit/s max. ill. fel 80Kbit/s)
    Szóval nagyon is jó az új skype.
  • haxy27
    #37
    Hát a hangminőség a régi kazettás magnómra hasonlít, hol lassabban hol gyorsabban megy azaz nyávogást produkál. ez 2 3 megás net vagy lassabb mellet produkálja. A titkosítás meg nem nagyon érdekel. A folyamatos beszélgetés meg annyit hogy úgy óránként lazán megszakad váratlanul. nem csak nálam. De hát kinek mi jött be.

    Én csak azt sajnálom hogy nincs átjáró a kom progik közt mint az msn és a yahoo msn közt. így mindenkinek elég lenne azt használni ami jobban el nyerte a tetszését.
  • haxy27
    #35
    Hát nem tudom használok skypot mert van akit csak úgy tudok el érni de nem fogom siratni. elég keveset tud funkcionalitásilag. Nem beszélve a hangminöségröl. A grafikai felülete nulla, kezelhetsége nulla. A Win 7 alatti használhatóság a csúcs, ennyi idő alatt sem tudták kompatibilisé tenni. Arról meg nem is beszélve hogy egész nap be kell hogy legyen bkapcsolva a gépem, hogy a túloldalt majd meg kapja az üzenetet az illető.

    Nem sajnálom, bukjon el.
  • mousee
    #34
    A terroristák ha nagyon akarnak, akkor bárhol beszélgetnek. Pl felmennek egy wow szerverre, ahol privátban dumálnak. Bár akkor még blizztől kérhetnek logot (nézz át annyi dumálást, kitudja melyik realm, sötöbö). Akkor felmennek egy tört wow szeróra, szintén privátba dumálni. Vagy bármelyik online játékban megdumálhatják a dolgaikat, sőt, ha még a játékban szereplő helyszíneket használják fel a "terrorakciók" ismertetéséhez, akkor végképp reménytelen...

    Nem kell ehhez szkályp...
  • Zoliz
    #33
    Én már most se használom az elején jó poén volt, de mikor a barátaimmal 4 órákat beszélgettünk és utána nem is igényeltük már a találkozást egymással mondom nem kell nekem ez a fosx SkyPe. Csak elidegeníti az embereket.
  • Epikurosz
    #28
    Várom a leugatást. :-))
  • Epikurosz
    #27
    "EIN News is owned by the Internet Product Development Group, Inc. of Washington D.C. and Prague, Czech Republic."

    Üdvözlettel: David Rothstein, CEO.

    :-)
  • Epikurosz
    #26
    helyesbítek: http://www.einnews.com
  • Epikurosz
    #25
    Egyébként, nem akarok muníciót szállítani Vantuloknak, de volt pár évvel ezelőtt egy érdekes tapasztalatom:
    Regisztráltam egy olyan hírportálon, amely friss híreket küld e-mailben a közép- és kelet-európai térségből. A neve www.einmedia.com.

    Aztán telepítettem a gépemre a ZoneAlarm-ot, amely statisztikát csinált a gépemet ért támadásokról. A legtöbb támadás erről a szájtról érte a gépem. Vajh miért? Utánanéztem - sok kerülővel, persze - a szájt üzemeltetőinek, és nem lepődtem meg.
  • Sir Ny
    #24
    azt hiszem, elhagytad valahol az iróniaérzékedet.
  • Epikurosz
    #23
    "A Skype-ra a sok haszontalanság (sosem használt linkek és gombok) és a nagy üres (elpocsékolt) felületek jellemzőek szerintem."

    Egy szavad sem igaz.
    1. A Skype-ban jóformán egyetlen sosem használt gomb nincs. Esetleg a "Webkamera bekapcsolása", ha neked nincs kamerád.
    2. Te azt szeretnéd, ha azokon az üres felületeken mindenféle reklám lenne? Én nem. Illetve, csak akkor, ha cserében minden SkypeOut hívásom ingyenes lenne.

  • Laslow
    #22
    Elhiszem, hogy remek a funkcionalitása, de amíg ennyire kötött a kezelőfelülete, addig engem taszít. Az egyszerűség, minimalizmus vonz, ahol tényleg csak az általam használt funkciók jelennek meg a felületen, de pl. a Vásárlás gomb számomra felesleges és zavaró. A Miranda IM GUI tökéletes, de a zárt Skype licence miatt mindenképp kell legyen egy feltelepített és futó Skype is a gépen, hogy bele lehessen integrálni a Mirandába (ráadásul csökken a Skype natív funkcionalitása).

    Olyan ez, mint a Firefoxom. Bármerre nézek most az ablakban, minden egyes négyzetmilliméterén valami hasznos dolog van, amit aktívan használok is. A Skype-ra a sok haszontalanság (sosem használt linkek és gombok) és a nagy üres (elpocsékolt) felületek jellemzőek szerintem.
  • Epikurosz
    #21
    Na, még1 és mentem: ez a MoIP szoftverek összehasonlítása.

    Ami érdekes, hogy a az egyetlen, ami teljesen nyitott forráskódú és ismert a titkosítása, a Gizmo5.
  • Epikurosz
    #20
    Egyébként érdemes ezt a wikis cikket elolvasni.
  • Epikurosz
    #19
    OFF:
    Ja, és a fringesek fejlesztőket keresnek a tel avivi irodájukba: Java/J2ee, Tomcat, Jboss, Spring, Hibernate, Python, Perl, PHP, C#, Java Script stb.
  • Epikurosz
    #18
    Egyébként zs, nem zs, ez a fring egy nagyon profi termék. Szerintem jobb, mint a Nimbuzz.

    Apropó, a Google-nek is van azonnali üzenetküldője, videós csevegéssel együtt.
  • Epikurosz
    #17
    Vantuloknak:
    A fring székhelye Izraelben van. A hülyék, miért nem regisztrálták a céget máshol. :-)
  • Epikurosz
    #16
    fring, nimbuzz
  • Talgi
    #15
    "Ideje már, hogy betiltsák végre! A terroristák is használták, mert nem lehetett lehallgatni"

    Akad más alkalmazás is, amit használhatnak a lehallgatás elkerülése végett, és ha valóban használták, akkor áttérnek másikra, szóval ez nem valami nyomós érv a beszüntetése mellett.
    Ismer valaki, valami Skype-hoz hasonló rendszerű ingyenes alkalmazást? Megközszönném, ha belinkelné.
  • passatgt
    #14
    csak kell hozzá net
  • lekvároshurka
    #13
    Sosem szerettem a Skype-ot a grafikus felülete miatt... hum fura én meg pont ezért a "letisztult" 1xüségéért imádom,pont jol átláthato,de persze izlések és pofonok, bár tény a 3.2 verziot lezsiroztam(és azis van fenn) mert a legujabb lett tényleg nemfasza felületü nekem :) Nemis értem miért nyultak ennyire hozzá :) De kinek a pap, kinek a paplan....
  • pasi29uk
    #12
    Skype mobiltelefont reklámozzák gőzerővel.... minden hálózaton belüli beszélgetés ingyenes, és SonyEriccson telóval is 50 Fontba kerül.
    Sajnálnám, ha eltünne...
  • B0nFire
    #11
    Na, megkerültél? Már aggódtunk, hogy ismét bannoltak, vagy valami baleset ért!
  • Epikurosz
    #10
    A Skype nem fog eltűnni, mert túl sok a felhasználója, ennyi embert (100 millió) hülye lenne bármelyik cég elveszíteni. Egyszerűen arról van szó, hogy marakodnak a koncon a Joltiddel, de majd megegyeznek.
  • tom235
    #9
    Szerintem meg a trémobil és társai tűnnek el a süllyesztőben
  • lokko
    #7
    a skype jó !!! ÉRTEM !!!
  • szily3
    #6
    Te beteg vagy? Az a jó amit le lehet hallgatni? Hát LOL! Fuss a nagytestvérhez, ő majd biztos megvéd, ha önerőből nem vagy képes rá!
    Én egyébként Yahoo! messengert használok, egyszerű, okos, megbízható. Jobb mint MSN vagy Skype!
  • passatgt
    #5
    volt?:)
  • Amergin
    #4
    Ideje már, hogy betiltsák végre! A terroristák is használták, mert nem lehetett lehallgatni
  • RecoPhile
    #3
    Skypera nem is szépségre adtak, hanem a funkciójaira, de abban nagy volt (szvsz)
  • Laslow
    #2
    Sosem szerettem a Skype-ot a grafikus felülete miatt...
  • lekvároshurka
    #1
    Na ne ez valami hülye vicc ? ! Még béta korában kezdtem használni(1 barát ajánlására) amikor még alig volt 1 millio bejelentkezett felhasználo, (most épp 11657566) és azota se szeretném leváltani se msn, se másra,remélem ezis inkább ilyesztegetés csak.