20
  • zseko
    #20
    "a gyár szerint például ISO 100 esetében ugyanúgy teljesít a gép, mint elődje ISO 200-as beállítás mellett."

    ööö, most vajon én értem félre, de nekem ez azt jelenti hogy rosszabb lett, nem jobb... sztem fordítva kell lennie.
  • 1011001
    #19
    "Van tükörreflexes beépített objektíves gép ami nem kompakt! Úgy hívják ezt a gépet BRIDGE" - ez érzésre hülyeségnek tűnt, ezért utánaolvastam. Tényleg hülyeség:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Bridge_camera - "They are comparable in size and weight to the smallest DSLRs, but they lack the SLR optical viewfinder system"
    Vagyis nincs optikai keresőjük, csak a nagyobb szenzor és minőségi optika emeli ki őket a többi kompakt közül. (Pl. itt a Canon S5 IS-t is bridge-ként említi, pedig inkább egyszerű ultrazoom.)
    A tükörreflexes gép lényege, hogy az optika képét egy tükör/prizma a keresőbe vetíti, fényképezéskor pedig felcsapódik és a fény az érzékelőre/filmre jut.
  • babajaga
    #18
    Van tükörreflexes beépített objektíves gép ami nem kompakt! Úgy hívják ezt a gépet BRIDGE!
  • babajaga
    #17
    Atyafi! Ennek a szenzora 6x8mm-es! A 4/3-os szenzor 13x17mm-es!!! Ha ez neked egy kategória akkor kurvára értesz a gépekhez!
  • gosub
    #16
    Attól hogy kicsi még nem kompakt! A képminősége megegyezik a többi Olympus E-system minőségével. Sőt a 400-as 500-as szériát talán le is kőrözi. Cserélhető az objektíve, bár egyenlőre elég kicsi választékkal, de az adapterrel az összes 4/3-os obit fogadja és tökéletesen működik minden funkciója velük.
    Mitől kompakt az EP-1?
  • Ferrer
    #15
    Már megint bemondtad a frankót. A kompakt attól kompakt, hogy egyben van a váz és az objektív.
  • vaddiszno
    #14
    A szogletes dizajnok a komolysagot akarjak sugallni es van par birka aki be is veszi, foleg ha a media szakertoooook azt firkaljak. Rohej h az 1/1.6 szenzor mar nagynak szamit egyeseknek.
  • babajaga
    #13
    Szalagos?
  • babajaga
    #12
    Az Olympus attól hogy le lehet venni az optikát még kompakt marad. Messze nem éri el a tükrös használhatóságát
  • vaddiszno
    #11
    Ricoh -- a szenzor picit nagyobb rakas pixellel meg fix optika borsos aron, hat ettol nem fogok odaxarni, Fuji mar reg rak ekkora szenzort a kompaktjaiba!! ahhoz kene hasonlitani. Canon G sorozat nem egy nagy durranas csak az ara az, tesztekben latszik. Az Oly uj micro 4/3 gepe meg ugyancsak draga es az aps-c gepekkel all versenyben meg ha a formaja mast is sugall.
  • gosub
    #10
    Az Olympus EP-1 is egy régi Olympus legenda a Pen sorozatot idézi. Nagyon szép kis darab, bár mint utóbb kiderült az is egy műanyag gép néhány vékony fémlapocskával burkolva. Az árát kivéve nekem tetszik.
  • Glutamin
    #9
    Engem az Olympus gépe az ilyen régi szalagosokra emlékeztet (szüleimnek van egy ilyenje):


    Meggyőztetek, valóban nem egy kategória (max az ára alapján). De számomra a félprofi gép a nagy szenzort is jelenti a jó optika mellett. Nálam ez a Ricoh biztosan nem játszana.
  • gosub
    #8
    Az objektív fényereje, fókusztávolsága jónak tűnnek, kár, hogy ilyen kis körömpiszoknyi maradt az érzékelő. A többi kis Ricohnak is ez a baja, igényesnek tűnik, de a kép ami belőlük kijön olyan hagyományos kompaktos.
  • Lateralus
    #7
    Igazad van, az Olympus szokott erre adni, de általában nem szempont. A Ricohnál pl hagyományosan nem, és például a Sigma DP1-2-nél sem, ami nagyjából hasonló közönséget céloz. Vagy kicsit kommerszebb, de szintén zsebben hordható, "profi" kompakt szint a Nikon P5000-6000, Panasonix LX2-3, Canon G1-10. Szintén nem a kinézetükre gyúrt rá a gyártójuk.

    Mondjuk nekem az E-P1 nem jön be külsőre, de azt mondják szép. Az odafigyelés azért látszik rajta.

    ----------------------------------------------------

    fishguy:

    Ha a Leica M8-ra gondolsz, az közel sem egy kategória az Olympus E-P1-el. Az egy távmérős digitális, teljesen már kereső, szenzorral, stb.
  • fishguy
    #6
    A ket gep teljesen kulon kategoria. A Ricoh egy kompakt digitalis, az Olympus meg egy negyharmados. A Ricoh kategoriajaban meg mindig a Canon G9 G10 paros a verhetelen, es arban is sokkal jobbak (kb. 450 usd). Az Olympus kategoriajaban pedig ez a csucs http://www.photographyblog.com/news/leica_m8_white_edition_gets_a_price_tag/
  • Glutamin
    #5
    Valóban nem teljesen azonosak, de kb. egy árban vannak ~800$. Én inkább venném azt ennyi zsetonért.
  • Ferrer
    #4
    Ugyanmár, teljesen más, az nem kompakt, és az érzékelője is nagyobb. Viszont az E-P1 tényleg csodálatos, ha milcsis lennék, biztos vennék egyet.
  • Glutamin
    #3
    Ezek mondjuk még jól is néznek ki:Olympus E-P1
    és valami hasonló dologról van szó.
  • Lateralus
    #2
    Ennél a gépnél az az utolsó szempont, hogy néz ki.
    Nem divatcikknek készül, hanem munkaeszköznek, vagy inkább azt kiegészítő másodgépnek.
  • Glutamin
    #1
    Külleme mindent visz. Borzalmasan ronda. Egy kicsit jobban is megerőltethették volna magukat a dizájnerek.