15
  • Tetsuo
    #15
    A T-modelt 2 magyar tervezte, anno a legjobb portreobjektivet pedig Petzval Jozsef.. ugye ma meg..
  • G_ArchAngel #14
    Ja, és a T-Ford-nak is négy kereke volt és elvitte az embert A-ból B-be, csak más hatásfokkal, mint ma egy Ford Mondeo...
  • G_ArchAngel #13
    Mióta, pár hete még elég tudatlan voltál ebben a témában...?
  • babajaga
    #12
    "Majd mindjárt jön babajaga, aki lehülyézi a Canon mérnökeit. Értek én a jósláshoz."

    Én a fényképezőgépekhez értek és nem lehet elkábítani macskafing megodásokkal.
  • Ferrer
    #11
    Hogy megmondtam!
  • babajaga
    #10
    Itt az a hülyeség hogy csak az optikában van érzékelő és az a gép mozgását nem tudja érzékelni
  • Flashy
    #9
    áh, már tegnap is akartam kommentelni emiatt, de aztán csak legyintettem, megint egy ügyetlen fordítás. azt akarta mondani a Canon, hogy külön érzékelő van az eltolásos bemozdulásra (jobb oldali ábra) és az elfordulásos bemozdulásra. az elsőre mondja a cikk hogy "az egész gép bemozdulása". én már bele se kötöttem volna, volt már rosszabb fogalmazás is... :)
  • babajaga
    #8
    "Ennek egyik része az optika mozgása, tehát a gép billegését küszöböli ki (ez van a mostani optikákban), a másik az egész gép mozgása. "

    Az optikában nem lehet az egész gép mozgását még véletlen se érzékelni.
  • Andris
    #7
    Szerintem pont az az újítás most, hogy már csavarodás ellen is van stabilizálás. Gondolom így értették a két különböző mozgást is... (különböző típusú) meg nekem az illusztrációk is ezt sugallják :)
  • Tetsuo
    #6
    ugy nem nagyon szokott remegni..
    es minden iranyu elmozdulasra stabilizal, csak a fentiekre optimalis.
    ez az elso stabi, amelyik 2 reszre bontja az elmozdulast, majd kesobb gondolom 3 ill 4 reszre is lesz.
  • pasi29uk
    #5
    Szép és jó, de a képeket nézve felmerül a kérdés bennem: "csavarodás" ellen miért nincs stabilizáló?
    Nem mintha számottevő romlást okozna, sőt legtöbb esetben szinte kimutathatatlan a minőség romlás de nem hinném, hogy olyan nagy kihívás... gondolom én kis mezitlábas halandó
  • babajaga
    #4
    Bizony nem volt semilyen stabilizálás se optikai se CCD-s. Mégis készültek kézből nagy telével jó éles képek.
  • Tetsuo
    #3
    95 elott nem volt kepstabilizalas objektivben??
  • Ferrer
    #2
    Majd mindjárt jön babajaga, aki lehülyézi a Canon mérnökeit. Értek én a jósláshoz.
  • Lost Lont
    #1
    Azt hittem eddig is az elmozdulást küszöbölték ki, mert hát ha remeg a kezem, akkor nem billeg a gép, hanem lötyög, de ezek szerint nem ér sima stabilizálás olyan sokat.