19753
  • unrealnoise
    #321
    Ebben is nagy igazság van, ha annyira a "vérszim-pistikékben" bíznak, akkor hol van a rizsa a mindennél jobb FFB-ről, a csodálatos, esetleg új gumimodellezésről és etc. semmi érdekeset nem promoztak eddig.

    ha meg ennyire csak a külcsint tudják mutogatni, akár reklámozhatnák is végre, mert ennyi erőből tényleg akár be is zárhatnának...
  • unrealnoise
    #322
    jah és ennyi erőből a vízszintes tengelyen a 2/3 pontra a féklámpa esik. totál szar ez a kép, és szerintem még a beállítás is hótgagyi. nem felvágni akarok, tényleg abszolút nem, de ezernyi jó fotós van akik hobbiból olyan képeket csinálnak, hogy beszarsz. de amennyi promot ezek nyomatnak még én is elvállalnám ingyen az egészet (ahogyan sokan mások is szerintem, hiszen egy-két képet kilopni, vágni nem nagy kunszt...) aztán akár szavazásra is lehetne bocsátani melyik a jobb kép...

    kicsit bosszant most az, amit az ISI művel... nah. be is fejeztem gyorsan. tuti megvevős még így is, de már maga a játék koncepciója is félig sántít, szimulátor, aztán eddig csak hangulati, megjelenítésbeli dolgokat promóztak. szvsz ez amúgy nem is véletlen, ezek úgy készítik eladásra az EA-nek a cuccot, mint a huzat, nem véletlen nincs még eső a Shift2-ben. Viszont ha a fizikán és FFB-n nem javítanak, akkor jövőre - kis túlzással - akár a Shift harmadik részével is játszhatnánk az rFactor 2 helyett...
  • SirAlo
    #323
    Meg mindig jobb mint amit a Codmasters csinal... 3 evig hirdetik hogy a legdurvabb, legkemenyebb szimulator lessz stb.. stb... aztan amikor kijon egy arcade-,-
  • lac coo
    #324
    És az mennyivel jobb, hogy nem hirdetik, de nem is lesz az ? :D
  • unrealnoise
    #325
    Hát mindekettőben van valami persze. :) Én még az iracingnél is azt éreztem egy két fejlesztés után, hogy semmit. valszeg csak nem vagyok elég HC, de azért én is mentem vagy 300 futamot ott (elég jó eredményekkel néha), és tényleg nem éreztem egy csomó dolgot, ők meg ugye eladják, hogy 3 vagy több hónapig ezen és hasonló dolgokon dolgoztak. persze lehet igaz is, de ha nem érzem hát kábé totál mindegy.

    rF2 persze kizárt ugye, hogy arcade lesz, mert hát a vezetési élményt, meg minden, nem nagyon tudják elrontani, sőt, az jó lesz, jobb mint volt az rF-ben, meg a jobb, profibb modder csapatok is azért pöpec dolgokat hoznak össze, csak hát kevés és nem túl meggyőző az amit az ISI kínál. valszeg beépítenek, vagy újítanak FFB terén is, de akkor erről miért nem nyilatkozik semmi? felháborító, hogy még mindig nincs hivatalos pályalista, amikor már mióta kész van mind...

    GRRR.....
  • bosco05 #326
    Úristen, itt mindenki egy szimulátoristen :D Szerintem fejlesztenetek kéne nektek is egyet :)
  • mcmoha
    #327
    Nagyon erdekes riport az rF-Pro-rol.
    Kicsit off, de az rF2-hoz is koze van.
  • lac coo
    #328
    Nem kell ahhoz istennek lennem, hogy tudjam meg érezzem, milyen gagyi a kamu FFB. Vagy hogy amilyen gagyi a felfüggesztés, mikor az autó a levegőben van és "bent ragad" a kerék , Vagy hogy ha megindul a hátulja a rákormányzás általában simán megfogja ! :)

    A grafika engem nem érdekel, azt foltoznak bele amit akarnak, a fizika az már inkább ...
  • bosco05 #329
    modfüggő te is tudod
  • SirAlo
    #330
    En mar annak is orulnek ha sima RF fizika lenne, az eso hianyzik legjobban az RF1-bol
  • lac coo
    #331
    Szerintem nem .
  • Roger6
    #332
    Én meg KIADVÁNYSZERKESZTŐ vagyok (DTP), a való életben. És tényleg. Na? Erre tegyél pontot öreg! Már 6. éve. És amit a melóhelyen tanultam barátom, az az igazi iskola. :) Az aranymetszésben a kép lényege rejlik, köré teljesedik ki az autó, amivel lesz egész a kép, ezt nem tanítják, mi? Ez a kép bizony jó kompozíció, egyedül a mélységélesség hiányzik róla.
  • Solt
    #333
    Lehet, hogy szakmailag jól van szerkesztve, de ránézésre egy fos... ez pedig egy szubjektív amatőr vélemény! ;)
  • Roger6
    #334
    Egy szóval nem mondtam, hogy jó a kép, én azt mondtam, hogy jól van komponálva, és az aranymetszés a helyén. Nézd csak vissza! Naugye.
  • Solt
    #335
    Én meg egy szóval nem mondtam, hogy te azt mondtad jó a kép! Tessék csak szöveget értelmezni...
  • Roger6
    #336
    Jogos.
  • Solt
    #337
  • unrealnoise
    #338
    Én elhiszem, hogy az vagy, DE arra persze elfelejtettél reagálni, hogy a vízszintes tengelyen, hol tartották be az aranymetszést... de a szöveg azért megy... persze lehet a féklámpán van a hangsúly (te nem ezt mondtad ugye..), de igazából mindenképpen egy előnyösebb képpel kellett volna előrukkolni. nem a grafikával van gondom, hanem magával a kép beállításával. és az azért 2011-ben elég merész, hogy egy ilyen képpel kiszúrják a szemünk a hosszas várakozás közepette.

    amúgy meg igazából tök mindegy, undorító egy kompozíció önmagában is, szerintem a többség egyetért velem abban, hogy ez a promokép egy nagy fos.
  • unrealnoise
    #339
    sorry, kicsit elcsesztem, szerkeszteni meg a hozzászólást már nem tudom... az sg.hu is fejlődhetne már valamit...
  • Debilon
    #340
    hogy ilyen szarságon mit tudtok vitatkozni..
  • unrealnoise
    #341
    megjegyzem egy kicsit hagy kritizáljam továbbá a játék motorját. ilyen gyér tükröződéseket (járgányokon) elég régen láttam szimulátorban, a netkarPRO és az iRacing egyenesen a földbe döngöli. nem várom el, hogy csúcsgrafikája legyen, de többek közt talán ez a leggyengébb pontja az rF2-nek. ezek után kíváncsi leszek milyen árnyék és fényhatásokat "kapunk" a cockpitben...
  • atenza
    #342
    Fordítva majdnem jó


  • unrealnoise
    #343
    oké. de mi? :D hisz ott pont nincs semmi. :)
  • atenza
    #344
    Nem feltétlen kell az aranymetszés vonalánál lennie valaminek...Nem attól lesz jó a kép ha van ott valami, ez csak a kép arányairól szól. Az a rossz benne, hogy az egyik rész túl hangsúlyos, nincs semmi ami kellően ellensúlyozza a képet a másik oldalon.
  • unrealnoise
    #345
    erről van szó. maradjunk abban, hogy nem csak a kép és a tartalom gagyi, hanem még a beállítás sem az igazi. :D nah mindegy, fikáztam már eleget, de legközelebb ennél sokkal ütősebbet kellene nyújtaniuk.

    van pár régi kép, "f1 classic-ról" meg ilyesmi, azok is nevetséges felbontásban, azokat miért kellett úgy promózni? 2010-ben? illetve ha már akkor kész voltak, akkor rég ki lehetett volna adni újabb képeket, mondjuk járgányonként. meg pályánként párat...
  • unrealnoise
    #346
    hát komolyan azért kezd gáz lenni, megint eltelt egy hónap és semmi komoly info, vagy promó. :( no comment. bár ha olyan profi lenne mint az előző kép, meg még jópár korábbi, akkor lehet jobban járunk így...
  • unrealnoise
    #347
    Roger6 privátban kritizálta a "képem" az aranymetszésest, jelzem jogosan, de szóval ezt válaszoltam neki alább, miközben tartom is, hogy vicc, hogy annyi embernek nincs szeme vagy érzéke az ISI team-ben.

    "jah, előnytelen kép, szar kompozició, bal oldalt nincs semmi ami ellensúlyozná a jobb oldali képet (üres tér), az sem szerencsés, hogy a jobb oldalon az autó pár pixel híján kifut a képről lent, valamint maga az autó, amilyn szögből fotózva lett egyszerűen nudli, azt is meg kell említeni, hogy jó lett volna, ha odafigyelnek, hogy egy pálya érdekes pontján kapják le a járgányt, ahol van valami "szép" a háttérben, ami hangulatosság teszi.

    akartam még egy képet, mert az aránymetszés tényleg gáz megoldás volt végtére is, jobb lett volna az üres teret jobb oldalt jelölni, meg amiket fentebb írtam. akartam is, de annyit nem ért az egész, amikor az ISI ilyen szarral kiszúrja az ember szemét. és nem először teszi ezt. köszi amúgy a "felvilágosítást", értem én és igazad is van, de számomra, mint már írtam azért is van bajom az arányokkal, meg bal oldalt és fennt van egy csomó "semmi", a kép túlságosan lekerült. nah most vagy futtatták volna ki a kocsit úgy hogy esztétikus képet kapjunk és jobban ráközelítettek volna a logóra egy vagányabb festésnél, vagy helyezték volna feljebb."
  • unrealnoise
    #348
    mondjuk ha belegondolok hány katasztrofális albumborító van a világon, akár világhírű bandáktól is, hát kábé nem meglepő, viszont az rf2 logoja szvsz tök pofás és modern lett...
  • bosco05 #349
    egy albumborító nem feltétlenül művészi, az nem egy grafikai kiállítás...
  • Roger6
    #350
  • unrealnoise
    #351
    OFF Nem, de azért számtalan foshalmaz van, volt egy maiden borító pl amin egy "profi" melózott, végül a zenészeknek egy félkész változta kellett, a srác nem is merte nevét adni a borítóhoz. de tudod hogy van ez, ahogy a mad men-ben is mondták, a megrendelő mindig csak elbassza reklámot, promot, ez esetben az albumborítót. :P persze ott a zene a lényeg, de én pl szeretem, ha egy igényes szép digipack van a polcomon, szép borítóval, nem pedig egy olyannal amit én is megcsinálok fél sec alatt. ON



    Q & A
  • unrealnoise
    #352
    nem vagyok angolos, szöveget még nagyjából meg is érteném, ha írnák is amit mond, de szóval új tire model? most lehet jönni, hogy az rfactor 2 nem hoz semmi újat szimuláció terén, csak feltuningolják a grafot, aztán kész.
  • zoluss
    #353
    Ez elég komolynak néz ki. A vonalak jelképezik a tapadó felületet, a színe pedig a hőmérsékletét. Az új gumifizika nem egy gumihőmérséklettel számol, hanem a gumi képes lokálisan felmelegedni. Ezt mutatta a végén, hogy blokkolta a kerekeket, és csak a csúszó részen forrósodott fel. Emiatt a gumi tapadása nem lesz egyenletes, hanem a forróbb részein kisebb lesz. Nálam ez lesz 2011 "játéka", ha idén kijön.
  • pointer4
    #354
    Mondjuk hiába lesz jó a gumi fizika, ha azt nem érezni majd a kormányon.
    Mint pl az rFacotrban, G25 el a legjobb beállítással is olyan érzésem van, mintha evezők lennének a gumik helyén, és takonyban navigálnék, nem betonon, szemben egy LFS,NetKar,iRacing futómű modellel.
  • unrealnoise
    #355
    Persze, de az FFB-n sokkal több effekt lesz, ha elolvasod a kérdéseket, válaszokat láthatod, dolgoznak ezerrel rajta. Nagyon jó kis szim lesz ez... :)

    úgy néz ki, hogy az iracing előfizetésem teljesen feleslegessé vált idővel. :)
  • pointer4
    #356
    Az volt a baj eddig is, hogy effektek voltak csak az FFB-n, nem számolt fizika.
  • unrealnoise
    #357
    nah most azért, várjunk csak. az iracingben mit érzel a kormányon fizikálisan? effektet. ennyi. a kormány közvetíti. az, hogy mit, és miből már más kérdés, de mindkettő effekt, amit egy eszköz ad át. Abba most nem megyek, és tudok/akarok belemenni, hogy az rFactor 2-nél fizikai alapú lesz-e a cucc, bár meglepődnék ha nem így lenne, lévén az rF2 néz ki a legösszetettebb és modernebb szimulátornak jelenleg. (Ebben lesz és van a legtöbb dinamizmus, ez néz ki a legszebben, élethűbben a szimek közt, gumik, + AI is van, régi pályák, meg mindenféle jóság) És egyébként sem hinném, hogy 2011-ben beérnék valami fossal. Az, hogy mi volt az rF1-ben, oké, de azt azért nem szabad elfelejteni, hogy nem ma adták ki. :)

    de mindegy, a lényeg, hogy egyre tetszetősebb a cucc... :)
  • SirAlo
    #358
    azzal nincs semmi gond szerintem hogy "csak" effekt, nem igazi autoba ulsz, csak effekt lehet :D csak valosagos legyen az az effekt es erzodjon az auto
  • unrealnoise
    #359
    ennyi. :) szerintem ebben sem lesz hiba, a háttérben azért gondolom dolgoznak ezerrel ezen is. :)
  • lac coo
    #360
    Azért itt az effekt az valóban csak effekt volt, köze nem volt ahhoz, hogy éppen milyen helyzetben van az autó, vagy épp milyen felület van alatta :)Cserébe viszont marha élvezetesre lehetett állítgatni :)

    A gumi cucc jónak tűnik, tetszik, végre valami !