14
  • readswift
    #14
    van itt még egy dolog, ha összetüzésbe kerülsz velük akkor kőkeményen lenyomozzák ha még egy accountot akarsz csinálni ám. Folyamatosan küldözgetik z emaileket, ez nem spam , arra szolgál hogy ha letöltöd a képeket a levelőprogramodban akkor ők szépen lekövetik az ip-det és hogy melyik accounthoz szoktál belépni vele. Ha több egyezés van, netán az egyiktől erőszakkkal szabadultál meg , akkor szevasz :)
  • Lazarus
    #13
    Mondjuk én csak face2face tranzakciókból tudok kiindulni, ha valaki nagy tételben űzi az ipart biztos nagyobb védelmet élvez
  • Lazarus
    #12
    Pont ez a baj, ez a rendszer annyira "jól" működik hogy minimális utánajárás nélkül mindenkinek visszaküldözgetik a pénzüket. Nem fizikai tranzakció esetén (ha mondjuk serialt vagy valamilyen digitális hozzáférést adsz el valakinek) nincs semmi esélyed hogy kimagyarázd magad.
  • TLoF
    #11
    Azért szépen keverednek az emberek fejében a fogalmak.

    A paypal nem bank csak pénzügyi közvetitő cég, és mint ilyen nem vállal kockázatot.

    A felhasználók a pénzt a bankokon keresztül utalják a paypal számlájukra.
    Ha a felhasználó a bankon keresztül úgynevezett chargeback tranzakció formájában vissza vonja a pénzt, az a paypal számára veszteség. Tehát ő meg fogja próbálni vissza szedni azt a pénzt attól akinek kifizette. Ez minden bankkártyás fizetési tranzakciónál megtörténhet.

    Tehát ha vásárolsz a neten közvetlenül a bankkártyád adatainak megadásával, és nem kapod meg a szolgáltatást, akkor lehetőséged van a bankba bemenve vissza kérni a pénzedet. Ez a chargeback. Minden eladónak viselnie kell a kockázatot, hogy ilyen történik vele. (Ez meg a visa / Mestro kártyatársaságok szabályzatából következik)

    Utánna a chargeback tranzakciókkat eladóként lehetőséged van eladni behajtásra. (magyarországon ezt a módszert a parkoló társaságok használják), igy a pénzedhez juthatsz.
  • Justil
    #10
    Érdekes nekem eddig soha semmi gondom nem volt a paypallel, pedig azért használom rendszeresen.
  • readswift
    #9
    Eddig egy komoly hiányossága volt a paypal ebay párosnak , ez pedig a chates ügyfélszolgála hiánya, ebayon már megjelent az is . Paypalhoz én skypeal telefonáltam, azonnal megoldották a problémát , örültem. Egyébként gameplusznak tudtommal igaza van, ha a bank chargeback-el akkor úszik a pénz!
  • angol
    #8
    szerintem fingod nincs mi az a PayPal és hogyan működik
  • Griphons
    #7
    Nem mondanám hogy a legmegbízhatatlanabb... Nekem volt már dolgom csalóval az eBayen, a PayPal szó nélkül visszafizette a teljes levont összeget a bankkártyámra. Szóval én meg vagyok elégedve vele, és fogom is használni még sokáig.
  • gameplusz
    #6
    A képző kimaradt, szóval +abb
  • gameplusz
    #5
    Egyre több pénz van a világban, hála a bankoknak és a kölcsönöknek. Nem elképzelhetetlen ez az összeg sem. Bár így első hallásra megvenném belőle Hawaii-t, vagy ilyesmi :) Ettől függetlenül a PayPal még mindig a legmegbízhatatlan netes fizetőeszköz (chargeback, pl.)
  • B0nFire
    #4
    Magyar 30 billió az! "McKinsey report, the global payments market represents a $30 trillion opportunity." - Ez viszont ki van csukva; ennyi pénz nincs is, csak számtanpéldákban.
  • B0nFire
    #3
    30 billió? Most ezt magyarul, vagy angolszászul kell érteni? Mert az amerikai billió az nálunk milliárd. Ami meg nálunk billió, az náluk nemtommi, de valami kurva nagy szám.
  • Mcsiv
    #2
    Mi az újdonság? Third party fejlesztőknek szánt api eddig is volt a paypal-nál.
  • kukacS3K
    #1
    a store-ra kéne rágyúrni, mindenki azért vásárol ebayen mert olyan dolgok vannak amit csak amerikában forgalmaznak vagy sokkal olcsóbb és csak ők szállítanak amerikán kívül (már a legtöbb eladó)