4035
Milyen használtautók vannak a piacon a legjobb ár/minőség aránnyal most?
  • Pepsi Twist
    #753
    kézifék?




    (megkaptad a privit?)
  • Pepsi Twist
    #752
    igazad van, nem lehet a kettőt összehasonlítani, aki lusta öregember az vezessen autómatát, de ha dinamikusan és sportosan akarsz vezetni mindenféleképpen manuális, mind2nek megvan az előnye és a hátránya, én mikor először vezettem automatát (fater régi A8-a 4.2 Quattro) először elkezdtem kalimpálni mintha váltani akarnék
  • Lammer
    #751
    hill holderrol(vagy miaszosz) hallottal??? szepen benyomod a feket es voala! megall, igen a manualis is (ceges tranzitnal orultem neki! pedig az manual) :)
  • Pepsi Twist
    #750
    baromság a technika amúgy nem is te vezeted már az autót... ezért vannak nekem régi autóim, ott érzem igazán az autót, abs esp kell a fasznak aki
    200al elszáll annak tökmindeggy... :) meg am kézifék ráncigálással talán belehet fordítani vizen 1 autót az utca sarkon vagy a hegyekbe vagy akárhol persze nem biztos hogy működik :D mert lehet hogy vizes úton benntartod vele az orrát de ha már vízátfolyás van akkor már édesmindegy mid van ott már csak 1 jó vízelvezető képességű gumi fogja meg az autót :D vagy a felfújható csónakod :D
  • Sir Quno Jedi
    #749
    Nos mutatok én neked olyan kerezteződést ahol balra kell fel menni a hegyre és kb. 6 irányoból full dugó van és midneki váér mindekire. Persze sima utóval csak lendületből lehet felmenni (pláne utána azonnal jobbra fordul), főleg télen. Én ott kényemre kedvemre megállok elindulok, lassítok, gyorsítok, akár fejjel lefelé is, de a normál váltós kocsik ottmaradnak bizony gyakran, pláne ha én vagyok előttük... :D

    Nem mindeki F1 pilóta, de az automatához nem is kell annak lenni, az olyan mint a dodddgem, nyomom megy, nem nyomom, nem megy... :DDDD
  • Sir Quno Jedi
    #748
    Azért drága, mert az európai emberek hasonlóan gondolkodnak mint ti és így a manuális váltó kiírthatatlan népszokássá vált. Amcsiban, avgy bárhol olcsóbb az automata váltós model, mint a sima és a javítása sem durvább. Csakhát itt balkánon marad a fél literrel többet fogyaszt hidelem (mi a 20 éves olajváltókra igaz is), pedig a modern automaták (lásd. audi), már lényegesen jobb eredményeket produkálnak, mint egy átlagos sofőr.
  • Pepsi Twist
    #747
    nem hát mivel én alföldi gyerek vagyok
  • Sir Quno Jedi
    #746
    Szívem, akkor te nem jársz sűrűn a Jánoshegy-Szabadsághegy kombóra... :DDD

    Más:
    Épp tegnap jártunk kollegákkal úgy égindulásos esőben, hogy nem is mentünk gyorsan az Istenhegyin, amikor is elfordultunk volna balra. Kollega (új még) nyomja a féket szépen, de bizony a kocsi az élő patakon úgy csúszott tovább a buszsávban belül, mintha csak síelnénk. Vagy 100 méterrel túlmentünk, mire elkezdhettünk visszatolatni szégyenszemre, hiába az ABS (Nissan Almera). Van az úgy. Hiába vagy te fittipaldi akár, ha a technika és az elemek összeesküdnek ellened...
  • pszihopata
    #745
    nem akar senki meggyőzni semmiről,én személy szerint túl drágának tartom a javítását és többet fogyaszt vele a kocsi,akinek megéri miért ne járjon azzal?
  • Sir Quno Jedi
    #744
    Amúgy most ti tényleg arról akartok meggyőzni, hogy jobb a manuális váltó, mint az automata??!?! Az nehéz lesz, mert kb. arról vitatkozunk, hogy jobb a sima mezei manuális hajdú mosógép, mint a legmodernebb full automata csodagép! Van benne valami, mert a csodagép nem olyan tartós és starapabíró, sőt élettartamra sem lehet őket összemérni, csak éppen 10 tisztábbra mos és nem kell egész nap mellett buzgárkodni... Hmmm...
  • Pepsi Twist
    #743
    mi? ha van elég póver kicsapom a kuplungot azt elindul... nem fogok akkor már szórakozni, am ha akkora dugó van hogy izé mizé meg ide várok oda várok itt alszok meg kávézok akkor inkább felmegyek a járdára vagy a busz sávba vagy a villamos sínen azt leszarom utána már
  • Sir Quno Jedi
    #742
    Pedig de. Apám követségi sofőr volt amcsiknál, franciáknál stb. de bizony ő is becsülte az automata nagyvasakat (igaz azok 6-7kcc-sek :D).
  • Sir Quno Jedi
    #741
    Persze-persze-persze... Egy több perces tömeges parkolási buli mizéria téged is kihozna a sodrodból. :D
  • pszihopata
    #740
    aki tudja kezelni a kuplungot kéziféket annak szerintem ez nem gond
  • Sir Quno Jedi
    #739
    Ohhh, nekem pl. ez a Skorpim már totálkáros is volt (egy jettás megtisztelt jobb-szemből). Mégis összerakattam utána is, maradt is pénzem és szolgál hűségesen azóta is. Megy mint a saffhauzen.
  • Pepsi Twist
    #738
    manuálissal csak szépen fogásig engedem a kuplungot azt kész :D ha van elég nyomaték alapjáraton az is elindul :)
  • Sir Quno Jedi
    #737
    Az automata rátart motorerőből ha elneged a féket, ergóü nem gurul vissza emelkedőn, hanem szépen kúszni kezd előre felfelé, vagy ha már túl nagy az emelkedés szöge, akkor áll egy helyben, míg kis gázt nem adsz (ha meg ennél is nagyobb a szög, akkor el kezd kúszni visszafelé lassan, de ez általában az alapjárat túl alacsony voltára utal. Ugyanez tolatásban lefelé állva. Pont olyan kényelmesen tudsz manőverezni, mintha sík terepen állnál. Bármikor megállhatsz, elindulhatsz, minimális sebességre lassíthatsz mindenféle vezetési mambodzsambo nélkül. Halálra lehet vele idegesíteni a normálváltósokat egy rohadtabb útkereszteződésben, ami meg van dőltve... :DDD
  • Pepsi Twist
    #736
    ott nem tudok
  • Lammer
    #735
    privatba kernek akkor "helyet" ;)
    (lehetoleg pöst vagy kornyeke)
  • pszihopata
    #734
    mondom én is azzal járnék,egy sigma 3.0 v6 autómatával jártam egy ideig jó volt,csak város 15 lityi,váltójavítás 240 ezer
  • Pepsi Twist
    #733
    elvileg az összes suzuki motorja elvan baszarintva illetve csak a program, olyasmi szinten kell elképzelni mintha a gép biosa minden standard beállításon lenne, mindössze finomhangolni kell az itteni körülményekre és már jó is, elviszi bárhova ahol ezzel foglalkoznak megcsinálják neki, talán fél perc alatt mert már van 1 sablonjuk :D
  • Lammer
    #732
    hat en is dugozok sokat... pont ezert nem tudom az ST-t 10 ala vinni, ott meg megertenem! DE! ha elolvasnad meg1X mit QUOTE-oltam, akkor... ;)
  • Sir Quno Jedi
    #731
    Szívemcsücske. Maj ha órákat állsz minden nap dugókba és minden héten és minden hónapban és így tovább, akkor megérted a harmadik pedál hiányának fantasztikus voltát. Kollegáim értik, sőt barátaim is. Már amelyik már próbált automatát hosszútávon.

    Amúgy van dugó fokozat (1-es) az automatákon is többnyire (nekem is bebebebeee).
  • Lammer
    #730
    ez a 110 lo ez lehet havert erdekelne :DD hogy is van? :)

    (modern 1-2 eves 1.3as ignác az is, bar az 4x4! moncca neki a 4x4 miatt pont egy lityoval tobbet eszik igy kb 7 max 8)
  • Lammer
    #729
    "hegyen aranyat ér."

    VÁT???,,,,,vesszo

    hogy ossze-vissza valtogat? vagy mi? :D yay merciautomatat vezettem(nem is oreget), hat kosz, de marad a manual adagolas :P
  • Sir Quno Jedi
    #728
    A fogyasztás kizárólag gazdasági megfontolás. Aki tehát ofgszatása miatt vesz meg egy autót, annak NEM lehet más indoka, csak gazdasági, de ne próbálja meggyőzni senkit, hogy az ő kocsija a jobb! :DDD Csak mert vicces...

    Bizonyára a McLaren F1 is szar, mer a matiz kevesebbet nyel be 100on........
  • Pepsi Twist
    #727
    ha már így a fogyasztásnál tartunk asszony Ignis-e 1.3 glx mittom én mi sok betű van még utána, eleinte 12-13 litert fogyasztott az 1300ccm-es 93 lóerős motor, megpiszkáltattam egyből lett 110LE(kb) és már elpötyög városba 6-7 literrel és az autópályán is kényelmesen tartja a 160at 8-9 literrel
  • Sir Quno Jedi
    #726
    Nyehehhehe! Sokak szerint már a 2.0 is űberburzsuj antitakarékos és környezetgyilkos módozat! :DDD Mérnem jársz 800cc-s kis fossal?!?!?
  • pszihopata
    #725
    2.0-val járok ,kéziváltó

    ha 2.9 autómatával járnék bizt+ 20 ezer
    adó + 20 ezer
    15000 km +4 literrel számolva +170 ezer

    az évente 210 ezer ha nem szarik be semmi

    persze ha nem számítana akkor én is







  • Sir Quno Jedi
    #724
    Telj.adó sem vészes, mert hiába a nagy teljesítmény, de öreg a cuccz és ezért kevesbbet kell rá perkálni, mint az új nagyvasakra (jogos).
  • Sir Quno Jedi
    #723
    Fogyasztás beálításfüggő (mennyire pörgős). Ha éjjel-nappal full dugóban állsz, akkor mint mondtam légkondival 13.5-16.5 között van az étvágya. Ha nem dugóba állsz órákat, akkor ez lemegy 12 alá, autópályán 9 alá.
  • Sir Quno Jedi
    #722
    Biztosítás meg kb. annyi, mint az 1.6-osomra, mert B10-ben vagyok már vele, az meg csak B2.

    1.6 lantra B2 éves díj 50220HUF
    2.9 Scorpio B10 éves díj 44147HUF

    Szal. közhiedelem, hogy jajajjjajjajjaj a kötelező... Nem kell balesetet csinálni és voilá!
  • Sir Quno Jedi
    #721
    Valószínű, ha már 1x váltójavításra kéne vinni (de mint mondtam nem kell), akkor érdemesebb venni egy másik ugyanilyen autót, mert olcsóbb! :D

    Amúgy akár 4kilót is elkérnek egy teljes váltófelújításért (full kit csere), mind1, hogy ezeréves a kocsid, vagy csak pár évet húzott le. Ilyenkor a régiekbe általában tolnak be egy sima váltót szarérhúgyér és örülnek neki. Én azoban kizárólag automata kocsikat veszek/vezetek, sok-sok éve. A tartalék autóm egy 96' Hyundai Lantra 1.6 full szintén automata és azzal sincs semmi baj (jah kérem az izraelból jött pár éve, így még csilivili).

    Aki nem szereti az automatát ne szeresse, de én rajongok érte, mivel városban és hegyen aranyat ér.
  • Slayerboy
    #720
    Szép! Szeretem ezeket a "különlegesebb" Fordokat..
  • pszihopata
    #719
    nem írtad mennyi a váltójavítás!

    mennyit eszik,adó,biztosítás?

    /szerintem hülye hobby egy ilyenre keresni/
  • Sir Quno Jedi
    #718
    - Kor nem számít, nekem az OT-s Granadák/Consulok is bejönnek, az enyém meg még fiatalka, csak 91'-es (régi 89'-es volt).
    - Fogyasztás hidegen hagy, meg kell adni a királynak ami a királyé...
    - Váltó majdnem "új", nincs benne 100eKm, hibátlanul ketyeg. :D Nem kell elhinni a legendákat, előző Skorpimat váltóhibával vettem és 5-6 évig csont nékül eljártam vele. Ezek MINDENT kibírnak.

    Kényelem, biztonság, rejsz!
  • Lammer
    #717
    mennyi is az automata valto felujitas, csere nalad? hany eves is az auto? mennyit is eszik??? stbstbstb

    amugy joaz! bar nekem a csunyanak mondott utodja jonne be cosworth verzioban... majd talan 10 ev mulva ellustulok(lehiggadok)

    egy ilyen:


    (ford majalison egy ilyen elottem gurgulazva ment szepen... hat libaboros voltam ... ahhhhh v6 cossie rulz! es erre meg egy kis turbinyek kesz az instant rejsz )
  • Sir Quno Jedi
    #716
    Hehehheee. Nekem van a legkirályabb autómvaze. Bekötöm magam a pilótaülésbe és semmilyen módon nem érem el a jobb oldali első oszlopot!!!!!! EZ A NAGY VAS KÉREMSZÉPEN! Kényelem, kecs ééés csak saját olajkút kell hozzá! Bwaahahahahhahah!
  • Lammer
    #715
    YAY!
  • Pepsi Twist
    #714
    én olyat mutatok neked ami 6-7 éves és 10-15eKM van benne 5 ajtós dízel :) persze ilyen oldalon nem tudom mutatni mert ismerősnek van ilyene :D 7 éve megvan neki kb és 15eKM van benne (sokat bicajozik)