18
Press play on tape - geek rockzenekar
  • Terensz
    #1
    "We are Press play on tape, we are the geekest band in the whole wide World"

    Így jellemzi magát a legsikeresebb, régi játékok zenéit előadó dán rockzenekar. A repertoár nagy része régi C64-es (vagy C64-re és Amigára kiadott) játékok zenéiből áll, de találunk - egyelőre egy - dos-os abandonware-t is.

    Ezidáig 2 albumuk jelent meg, cím szerint: Loading, ready, run és Run/stop restore. Az előbbit sajnos eredetiben már nem lehet beszerezni, az utóbbi pedig meglehetősen ritkaságnak számít. Viszont a legtöbb dal mp3 formátumban legálisan letölthető, ami részben kárpótol minket.

    Hír nincs róla, hogy Dánián és Anglián kívül máshol is lennének koncertjeik, de ha véletlen errefelé vetődnének, én biztosan ott fogok csápolni az első sorban.

    Ízelítőnek jöjjön Rob Hubbard zseniális geek-slágerének feldolgozása

  • Terensz
    #2
    :C [/perbé] kimaradt :C
  • Seth
    #3
  • Molnibalage
    #4
    Nekem inkább ez jön be.
  • Match
    #5
    Ha már video game metal: Powerglove - Tetris theme
  • Thanatos
    #6
  • Terensz
    #7
    Más műfaj. A PPOT rock, a Powerglove pedig power metal. Én sokféle geek zenét hallgatok, de valahogy a PPOT számomra a leghangulatosabb. A koncert-videóik pedig nagyon jók, látszik, hogy nagy bulit tudnak csinálni. + a kiadott két album.

    A powerglove tuti, hogy király stúdiófelvételeket készít, de valahogy mégsem jegyzik sehol. Ha letesznek majd még egy-két albumot, koncert-videót az asztalra, és még mindig együtt lesznek, akkor majd valaki teljesen jogosan nyit nekik egy totyikot itt az sg-n
  • Match
    #8
    Azért annyira ne szaladjunk el.
    A powerglove turnézott a Dragonforce-al, akik ha jól tudom meghívták őket.

    Most nem 'az én apukám az erősebb' mentalitással, de ekkora kalibert a press play on tape nem hiszem hogy lerakott (ok, nem ezen múlik...).

    Ha már emlegettük a dragonforce turnét, itt egy live felvétel róla (ugyan az a szám, hogy lásd, élőben is el tudják játszani): ITT


    Nem akarom szídni a PPOT-t, nem is nagyon hallgattam bele, majd otthon. Viszont cserébe te se szóljál le nulla utánanézéssel egy zenekart.

  • Lammer
    #9
    gagyi!

    megszegyenitese az oreg nagy klasszik zeneknek!
  • Terensz
    #10
    Igazad is lehetne akár, ha ez a "Powerglove" topikja lenne.

    Plusz még néhány adalék, hogy miért nincs

    - "Nem akarom szídni a PPOT-t, nem is nagyon hallgattam bele" vs "Ha már video game metal: Powerglove - Tetris theme"

    - "Viszont cserébe te se szóljál le nulla utánanézéssel egy zenekart." Nem tettem. Rosszat nem írtam róla, csak megállapítottam a tényt, hogy nem igazán jegyzik. Még finomabban közöltem, hogy ráadásul ez nem is az ő topikjuk.
  • Terensz
    #11
    Haladni kell a korral.

    Tisztelem a Nagy Öreget (amit tudsz is), de ha nosztalgiázni akarok, maradok a 2 PPOT albumnál. Te meg hallgasd csak a sid-eket
  • Match
    #12
    Ember, tanulj meg kötekedni, légyszíves.

    idézek tőled: "A repertoár nagy része régi C64-es"

    és a másik: "maradok a 2 PPOT albumnál. Te meg hallgasd csak a sid-eket"

    másik témádhoz...első kötőjel: említés szintje volt.

    második kötőjel: megállapítottad, hogy még némit letesznek az asztalra, akkor vihetik valamire....ez nem leszólás?


    Többet annyira nem flame-elnék a témában, mert igazad van abban, hogy ez a topic nem erről szól.
  • HöfEE
    #13
  • Daza500
    #14
    Ezt a "geek zene"-t be lehetne fejezni.
    Ez olyan mintha én "gyárifémzene"-nek mondanám a heavy metal-t.
  • Terensz
    #15
    Jaaj, de kötözködősök vagytok

    A Press play on tape egy geek zene, kész, ennyi. Mivel még nincs a köztudatban ez a műfaj, annyira mindegy, hogy hogyan nevezzük el. A heavy metal pedig heavy metal, mert idestova 30 éve így hívja mindenki.
  • Lammer
    #16
    Sid zenek rulzanak!!44

    Mivel a de'jli automban csak rendes audiocdket tudok hallgatni(amit te is tudol), ezert fogok csinalni egy audiocd valogatast(sid->wav->cdda) a nagy klasszikokbol! (commandos, iron lord, supremacy, monty, last v8 stb... OMG MEKKORA JOASAGOK!44) es varom a reakciokat majd pirosnal, parkolasnal, hogy milyen fejet fognak vagni hozza az emberek :DDDD
  • Terensz
    #17
    Igenigenigen
    Új dal, überjóak!4

  • Terensz
    #18
    Ez a kedvencem tőlük, a Loading, ready, run albumon van. Valami Rob Hubbard szerezte a zenéjét