36
  • chuky123
    #36
    Na ez a rossz hozáállás. Ma már minden netre kimenő windozos gépre illik felrakni egy naponta frissülő vírusírtót. Na persze nem nortont mert az tényleg lassitja a gépet.
  • Sir Ny
    #35
    "Ehhez mondjuk elég lenne annyira érteni hozzá, hogy a frissítéseket felrakja az xp-hez és van tűzfala+vírusírtója (friss)."
    nincs se tűzfalam, se vírusírtóm. ha úgygondolom, hogy vírusos (lassú), akkor maximum újrarakom, becslésem szerint a tűzfal-vírusírtó jobban lassít, mint amennyi időbe telik újrarakni.
  • Sir Ny
    #34
    "Egy okot mondj amiért egy tapasztalt felhasználó szeretné ha ország-világ megismerné az email címét?"
    ez nemértem, miért gáz. akkor a felmérés szerint én übertapasztalt vagyok, mivel nincs ímélcímem (ha regizni kell, csinálok egy egyszerhasználatosaz)
  • B0nFire
    #33
    A spammereket meg lehet érteni. Ha csak 1% ugrik be, már az is jelentős bevétel lehet. Főleg, hogy általában az emberre akarnak sózni valamit, vagy el akarnak lopni tőle valamilyen adatot. Üzlet. Pénz van benne.

    A demokráciában meg az a csodálatos, hogy mindenki úgy lehet hülye, amennyire csak akarja, és úgy teszi tönkre a gépét, ahogy neki tetszik; többek között ebből élnek meg a hardvergyártók, és a pc-szaküzletek, szervizek.

    A baj ott kezdődik, amikor valaki a zombi gépével kárt okoz a másik ember gépében. Ilyenkor már nem szeressük a dolgot.
  • AndRobid
    #32
    Abba bele se gondoltak milyen lehet a spammerek lelki világa? Azt még meg is értem, ki viagrát, meg rolexet kínál, mert az pénzért megy. De ezek a hülye továbbküldözgetősek... Mondjuk azoknak is meg kéne vizsgálni a lelki világát kik továbbküldik...
  • chuky123
    #31
    Sajnos ezek miatt élnek és virulnak botnet hálók az ilyen 1 bites userek miatt.
  • MrPrise
    #30
    Nem. Legalábbis biztos, hogy olyan szinten amilyen szinten tapasztaltnak kellene lenniük ahhoz, hogy én azt mondjam rájuk, hogy tényleg tapasztaltak.
    Ha feltételezzük, hogy a felmérés reprezentatív volt, azaz elhisszük, hogy Amerikában 8 netezőből mondjuk 5 tényleg ért valamennyire a netes biztonsághoz, akkor nem lenne ennyi fertőzött gép a neten és nem lenne ennyi zombi gép.
    Ehhez mondjuk elég lenne annyira érteni hozzá, hogy a frissítéseket felrakja az xp-hez és van tűzfala+vírusírtója (friss). Ehhez szerintem nem kell komoly szakértelem.
    Egyébként pedig elég olvasni a cikket:
    "Ehhez képest alig egyharmaduk igyekszik elkerülni saját email címének közlését a nyilvános oldalakon."
    Egy okot mondj amiért egy tapasztalt felhasználó szeretné ha ország-világ megismerné az email címét?
    Ez imho elég alapvető dolog. Nem mintha garantálná, hogy nem kapsz spamet, de azért minek könnyítsük meg a dolgukat?
  • Sir Ny
    #29
    arra esetleg nem gondolsz, hogy tényleg tapasztaltak?
  • Sir Ny
    #28
    hogyha javascript van benne onklick paranccsal. továbbá a megnyitott oldalon a referrer nem látszik.
  • Zoleeca
    #27
    "Jobb gomb->Hivatkozás címének másolása->Ctrl+T->Ctrl+V. Még akkor is így teszek, ha megbízom a küldőben."

    Tehát tulajdonképpen nem a klasszikus értelemben rákattintasz, hanem kimásolod a liket és azt nyitod meg? Ez miben különbözik attól hogy csak úgy simán rákattintasz???

  • Justil
    #26
    Na ez az, ez itt a gond. manapság az emberek azt hiszik, ha be tudnak gépelni 1 url-t a címsorba, és leütni az entert, akkor tudnak internetezni, és komoly gond, hogy igazából bizonyos szempontból igazuk van, hiszen többnyire a saját kis igényeiket ezzel ki is tudják elégíteni. Más kérdés, hogy ez valójában szánalmasan kevés...
  • Tetsuo
    #25
    Hát ámerikáiaak! :D
  • MrPrise
    #24
    Ez lol:
    "a résztvevők nagy többsége, mintegy kétharmada, gondolja magát kicsit vagy nagyon is tapasztaltnak az internetes biztonság terén."
    Nem elég, hogy hülyék még az arcuk is nagy :-D
  • [HUN]FaTaL
    #23
    "A tengerentúlon például meglehetősen sokan válaszolnak"

    A tengerentúlon fogyatékosok az emberek...
  • formatuq
    #22
    pontosan, LOL

    nagy az isten allatkerje, csak keves benne a gondozo
  • Justil
    #21
    azokat le is szarom, csak ott van az a sok millió user, aki egyébként jámbor és jóindulatú, csak éppen
    régebben, amíg még volt regem az iwiwen, nem 1 emberrel vesztem így össze. kaptam az üzit, hogy küldjem tovább x ismerősömnek, és holnap jobb napom lesz. ment a válasz, benne a mezei szótár krémjével. aztán persze még a küldőnek állt feljebb, amin meg persze nem csodálkoztam...
  • trrope
    #20
    Ja, főleg a spammerek.
  • Justil
    #19
    ha rajtam múlna, én jogsihoz kötném az internethasználatot. egy offline pc-n balfaszkodjon csak a láma user ahogy akar, de netre csak azt engedném fel aki átesik vmi alap felkészítő tanfolyamon.
    még "jó", hogy nem rajtam múlik, különben a világ nagy része szidná a felmenőimet :)
  • Tetsuo
    #18
    :D
  • Palinko
    #17
    jaja mikor ubuntut használok és akarnak a lányok msn ezni, a felugróba írogat :D
  • mousee
    #16
    Hát igen, user error.
    Amúgy nekem nagy kedvencem az, amikor egy oldalon feljön a gif/flash, hogy ellenőrzi a C meghajtómat, és vírust talál... Úgy hogy egy deka windows nincs a gépemen... Igaz ez nem spam, de ez is eléggé fájdalmas dolog, és erre is ezrek kattintanak, és szedik le a szoftot, ami állítólag leszedi a spyware-t, gyakorlatilag meg... hát szerintem nem kell ecsetelnem :)

    Szóval lényeg: User error van. Amíg a felhasználók olyan hülyék, hogy ismeretlen címről jövő levelet megnyitnak, majd megnyitják mellé a punci.exe-t mert azt írták h tök jó csajokat telepít a gépre...hááát...
  • B0nFire
    #15
    Nekem napi 1-2 spam jön, ritkán napi 5-6. Ezek szerint jól bánok az email címeimmel, pedig néhány helyen le van írva, és aki nagyon keresi, az megtalálhatja. Viszont néhány biztonsági szabályt be kell tartani, és akkor megkímélheti magát az ember a bosszúságtól. Ilyen pl az egyik, hogy semmilyen emailben érkezett linkre nem kattintok rá. Jobb gomb->Hivatkozás címének másolása->Ctrl+T->Ctrl+V. Még akkor is így teszek, ha megbízom a küldőben.
  • Walaki
    #14
    Én a legtöbb kéretlen levelet a kollégáimtól kapom...
  • DjDano
    #13
    Ami igazán durva, hogy a jojatek.hu-ra egy csomó spam robot "regisztrál" és privát üzeneteket küldözget százszámra... Az oldal tulaját valahogy ez hidegen hagyja
  • Molnibalage
    #12
    Semmiféle smapszűrős sem állíttottam be a yahoo-n, de napi 1-2 spamat kapok. Több fórumon is nyilvános az a cím pedig. Külföldin is.
  • birdo #11
    Jah, persze....olvasás nélkül törlőm őket
  • Ruley
    #10
    Ilyen velem is tökre volt már, hogy úgy az évek múlásával elgondolkodtam rajta hogy hátha TÉNYLEG minden oldalon amit megnézek én vagyok a milliomodik látogató, és nyertem egy vödör pénzt... De nem történt semmi... :(
  • gergely1991
    #9
    "6 százalék pedig "kíváncsi volt arra, hogy mi történik ekkor"
    Hát igen a kíváncsiságnak ára van...
  • Sir Ny
    #8
    idézet
  • Szefmester
    #7
    hasonló, bár csak az iwiwesekre reagálok így... az email fiókomba érkezőket rendre törlöm.. bár vannak olyanok köztük amin elgondolkozok hogy ez most meghívó ide vagy oda, mert haver neve van bennt, de aztán úgy döntök lesz@rom a külhoni közösségi oldalakat ahol az msn-emben tárolt címekre továbbküld egy meghívót, pl hi5 és tsai...

    "szerintem a spam jó dolog, mert lefoglalják az internet kapacitását. Amire a szolgáltatók bővítéssel reagálnak, ami azért jó mert így még több spamet lehet elküldeni" -ismeretlen spammer hülye picsa kitalált idézete-...
  • BIZ0906
    #6
    "A tengerentúlon például meglehetősen sokan válaszolnak a könnyen azonosítható spam üzenetekre."
    Amerikában ennyire hülye emberek vannak. Azért ez kicsit szégyen xD
  • zola2000
    #5
    Ott a gmail, annak van egy jópofa ingyenes spamszűrője, bár egyszer elkövettem azt a hibát hogy több nyilvános helyre beírtam a mailcímemet, aztán folymatosan van 800 spamem, de egy sincs a beérkező levelek mappában...
  • Was
    #4
    Az a baj, ha válaszolsz rá akkor az azt jelenti nekik, hogy valós email címre küdték a spamet, így várhatóan egyre többet kapsz majd...
  • tgabort
    #3
    ... Igen sajnos ennyi.... Az ilyen leveleket ki kell törölni a francba...De sajnos amíg ennyi idióta ember él a földön addig tonnaszámra kapjuk ezeket a sz@rokat...
  • Molnibalage
    #2
    Ennyi droid van? Szent Isten...
  • Ferrer
    #1
    Mondjuk én is szoktam válaszolni magyar spamekre, amikor mindenféle lányok neveivel küldenek, hogy nézzem meg ezt meg ezt, akkor visszaírom, hogy "neked meg anyád picsáját!" Tudom, hogy senki nem fogja elolvasni, de tök jó érzés.