116
A Google operációs rendszere
  • hzsolt
    #76
    Engadget gyorsteszt
  • MerlinW
    #75
    Google nem adott ki semmit a publikum számára, jelenleg erősen fejlesztés és belső tesztelés van. Ami kikerült az "kiszivárgott". Talán a legfrissebb kiszivárgott anyagból összetákolt rendszer a Stratus0
  • MerlinW
    #74
    Hmm érdekes. Mondjuk COS is egy Linux disztró. Persze nem tudom miért kapkodtok egy félkész OS-ért, amit nagy valószínűséggel sosem fogtok használni:)
  • GregSB
    #73
    Ja bocs, ez nem az. Valami linuxdisztribúció, nemtom miért így hivják ...


  • GregSB
    #72
    Lehet tölteni
  • hzsolt
    #71
    "A bejelentések közt elhangzott az is, hogy a Chrome OS-t futtató gépekre még várnunk kell. A Google még nincs kész az operációs rendszerrel, viszont már olyan fázisba jutott a fejlesztéssel, hogy visszajelzésekre van szüksége. Éppen ezért az (első körben az) Egyesült Államokban élő, 18. életévüket betöltött egyének, illetve iskolák, fejlesztők, üzleti szereplők stb. számára egy pilot projektet jelentett be. A tesztprogramba jelentkezők közül a sikerrel pályázók egy teszt notebookot kapnak. A notebookért cserébe a tesztelőknek visszajelzésekkel kell szolgálniuk. "
  • Cat 02 #70
    Jelentkeztem laptopért, bár nem hiszem, hogy ide hozzánk szállítanak :)
  • ldavid
    #69
    hátha valaki lemaradt: Google Chrome bejelentés, élőben
  • Jim Morrison
    #68
    érdekes.
  • Aquir
    #67
    hajrá..
  • GregSB
    #66
    December 7. bemutató!

    Egy netbookon fogják demózni.


  • Jim Morrison
    #65
    remelem
  • Cat 02 #64
    http://index.hu/tech/2010/10/15/heteken_belul_elkeszul_a_chrome_os/
  • MerlinW
    #63
    Egy OS-t nem 2 perc összerakni PC-re:) Ráadásul Google túl nagy ahhoz, hogy hibázzon, így a kapkodás is kizárva:)
  • Cat 02 #62
    Azt hittem már "készebb" :/ thnx
  • MerlinW
    #61
    ChromeOS gyakorlatilag egy bootolható böngésző lesz Monolithic kernellel és BSD liszensszel.

    Áprilisi 5.0.39 alpha az utolsó, illetve van daily source, amit linuxon lefordíthatsz magadnak, ha akarod. Lényeg, hogy csak netezésre alkalmas, viszont semmit sem tárol a HDD-n, mindent online (cloud).

    Legutolsó infóm szerint 2012-re tervezik a megjelenést.
  • Cat 02 #60
    Működik ez már ? Jolicloudot plantoltam fel, de az nem igazán jött be :s (kb sima Ubuntu)
  • MerlinW
    #59
    Prebéta teszt
  • MerlinW
    #58
    VMWare image
  • cmsworld
    #57
    A megjelent Chrome OS verziót hogyan lehet telepíteni?
  • GregSB
    #56
  • BB7
    #55
    Szerintem pár év, s nem lesz net nélkül számítógép!
    [Mármint elvben, mert nálunk az árak nem túlságosan fogják mindenkinek megengedni]
  • ldavid
    #54
    még pár videó:
    Google Chrome OS UI Concept
    Chromium OS Fast Boot
    Chromium OS & Open Source
    Chromium OS Security
  • Máté94
    #53
    Szívsebben tárolnám a fájlaimat a gépen mint inkább a neten mert ha nincs net akkor mi van?:D
  • ldavid
    #52
    komoly egy videó :D érdekes lesz a dolog

  • BB7
    #51
    Hogyan tetted fel a Google Chrome-ra a WMP-t?
  • Dj Faustus #50
    1. Ennek nincs sok köze a Google Chrome OS-hez, de mindegy. ;)
    2. Ha a megjelenő üzenetet beírod a keresőbe, találhatsz megoldási javaslatokat: [url=http://www.winvistatips.com/audio-track-input-msg-0n-wmp-v11-t498304.html]#1[/url], [url=http://www.cccp-project.net/forums/index.php?topic=3159.0]#2[/url], [url=http://forums.cole2k.net/forums/thread-view.asp?posts=20&tid=337]#3[/url], [url=http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20090621200303AAAdoUd]#4[/url].
    Általában a kódekcsomagok vagy kódekek beállítása nyújt megoldást.
  • szabi16
    #49
    sziasztok,Az a kérésem lenne hogy a windows media playerrel történő filmlejátszásakor a bal felső sarokban az alábbi szöveget írja ki:
    AUDIO TRACK:INPUT DESCIPTRION...
    OUTPUT DESCIPTRION...
    ÉS EGY CSOMÓ SZÁM.EZT HOGYAN LEHET ELTŰNTETNI A KÉPERNYŐRŐL!!köszönettel mindenkinek aki segíteni tudna!!!!!!!!!!!!!!!
  • Andr0
    #48
    hátőőő nyilvánvalóan érdekes lesz, de a google-től nem is várok mást!! az biztos hogy egy '21.századi' kezelőfelülete lesz:D
  • Máté94
    #47
    Gúgül Krómos
  • BB7
    #46
    Megcsinálható ez is...
    De az előzőkhöz képest tényleg real szagúbb!
  • ldavid
    #45
    na ez már annyira nem tűnik fake-nek
  • BB7
    #44
    Van.. :D
  • GregSB
    #43
    Szeretem az Apple-t, ehhez nem fér kétség, de nem vagyok az az elvakult fan boy, aki kizárólag csak azt szereti és minden mást lenéz :D

    Itt az SG-n nem is nagyon van ilyen szerintem...
  • Apocalipto
    #42
    Érdekes...
  • BB7
    #41
    Akkor még egyszer elnézést az almab*zi jelzőért!
    Kicsit lehet félrevezetett a logód, az iPhone topik házigazdaságod, meg az írásaid! :D
  • savior
    #40
    kicsit kiabrandito.
  • GregSB
    #39
    Tévedsz. Nem almabuzi vagyok, hanem techbuzi :D

    Ha nem vetted volna észre ugyanúgy tudok rajognai a Google, Palm, Microsoft, stb.. újdonságaiért, mint bármiért amit az Apple kiad.

    Nincs Macem, egy Wines laptopot használok, OSX-et csak elvétve használtam eddig haveroknál. De még így is szembetűnő, hogy a 0:52-nél lévő programlista "behozás" egy az egybe az OSX widget screenjének koppintása.

    Nem mondtam hogy ez baj lenne, max nevetni fogok azon ahogy megint egymásnak esnek és elkezdenek pereskedni :P
  • MerlinW
    #38
    Ubuntu Netbook Remix messze használhatóbbnak néz ki:)
  • BB7
    #37
    Most neked az tűnik mindig föl elsőre, ha lopnak az OSX-ből, mert [meg ne sértődj, nem azért írom] almab*zi vagy!
    Mindenki lop mindenkitől, s ez nem baj! Most ha tényleg minden OS teljesen eltérne egymástól, s semmit se lopnának el [de nem is csak OS-re kell gondolni...] akkor milyen lenne már? Így azért sokkal jobban lehet tökéletesíteni bármit!
    Ha az egyik cég előrukkol valami forradalmival, s egyedivel, mint ahogy az mindenben megtalálható, azt amúgy is levédetik!