116
A Google operációs rendszere
  • Cat 02 #81
    Netbook játékra ? lol.
    Amúgy szerintem külső vinyót kezel majd (legalábbis USB port csak lesz rajta), a felhő mérete meg korlátlan (megfelelő pénzért)
  • MerlinW
    #82
    Feldobni biztos fel lehet rá bármit, ha kicsit ért hozzá az ember, hiszen mégiscsak Linux-ról van szó. Saját alkalmazások biztos lesznek rá, ha máshogy nem is Chrome pluginként. Az OS-t nem kell senkinek megvenni, hiszen ingyenes lesz.

    Google sosem akart versenybe szállni a többi OS-el. ChromeOS csupán a Cloud rendszer előnyeit lovagolja meg, ami számos területen hasznos lehet. Logikusan nem a casual felhasználók számára. ChromeOS-t fel lehet fogni amolyan tabletOS-nek. Mindent tud amire szüksége lehet egy pl. üzletembernek. Tud:

    - szöveget szerkeszteni (google docs),
    - excelezni (google docs),
    - tőzsdézni,
    - levelezni (gmail, yahoo, hotmail),
    - kommunikálni (google chat),
    - adatokat tárolni háttértár nélkül (nem kell félni pl., ha ellopják a kütyüt),
    - weben böngészni (chrome),
    - képekkel bohóckodni (picasaweb),
    - szervezni (google calendar),
    - Híreket olvasni (google reader),
    - Videózni (youtube),
    - Közösségi baromkodni (twitterezni, facebook, buzz),
    - Névjegyeket tárolni (google contacs),
    - Határidőnaplózni (event caledar, to-do list),
    - Rádiót hallgatni (pandora)

    Illetve bármi telepíthető (játékok, egyebek) a
    Google Webstore-ból.
    Ha valami nincs, akkor ott a Google API, bárki készíthet alkalmazásokat hozzá már most is.

    Szerintem ez bőven elég egy mai üzletembernek, többnyire ingyen.

    Tulajdonképpen az OS maga a Chrome böngésző. Ami amilyen egyszerűnek tűnik, annál izmosabb. Maga a ChromiumOS egy bootolható Chrome aminél a Linux kernel végzi a hardver kezelését. A Linux előnye pedig, hogy többnyire nincs szükség eszközmeghajtókra, minimum 2-3x gyorsabb, tized annyi erőforrásigénye van mint a Windows-nak, illetve vírusmentes.
  • Andr0
    #83
    Jó hát én értem, hogy sok mindent fog tudni, de pl nekem Fordító program, könyvelő program, meg ha már felhoztad a tőzsdét nem hiszem hogy elfutna rajta pl a Teletrader program, vagy a Markers. Meg nekem ilyen alap dolgok hiányoznak, hogy megnézzek egy filmet, először le kell tölteni, még ha futna rajta torrent progi akkor is hova töltöm, a felhőbe? Vagy nekem van 120gigányi lossless zeném, abba ha bele akarok hallgatni?:D mert Youtube-ról nem hallgatok zenét, azokat a kimagaslóan "jó" minőségű hangokat amik ott vannak...

    Bár van 1-2 dolog amiért alapból netbookot sem vennék inkább egy 15.4"os noti és hadd szóljon.

    @Cat02: Jó hát én nem játszok, so nem tudom netbookon szokta e egyáltalán:D csak haver ezt is kifogásolta, so gondoltam beírom.


    Szerk.: épp most kérdeztem meg a hugomat (15,4es notija van) ő meg ennyit válaszolt: "Hogy nézem a szüli-feliket, min hallgatok Lady Gaga-t,és tudod milyen gyökér vagyok a géphez, örülök ha 1x megtanultam az msn 2011-et..."
  • MerlinW
    #84
    HDD lesz benne, ergo másolhatsz rá akármit. A többit pedig mint írtam valamilyen úton tuti rá lehet varázsolni, hiszen a Linux az Linux. Attól hogy Google UI fut rajta ugyanazt fogja tudni mint a többi disztro.

    Mondjuk ahogy írtam volt, nem videózásra-torrentezésre-lossless zenehallgatásra való. Más a célcsoportja. Arra ott van az Ubuntu Netbook Remix, Debian vagy a PuppyLinux.

    Nem kell várni spanyolviaszt, ChromeOS csupán a 2001. Linux disztro lesz. Ha nem felel meg, itt kedvedre válogathatsz a csaknem 2000 különböző disztró küzül.
  • MerlinW
    #85
    Chrome laptop review
  • Andr0
    #86
    Még 1 gondom van az OS-sel: hogy nincs háttér:D

    BTW amúgy én nagyon ki vagyok egyezve a Google-lel. A legtöbb terméküket használom. Csak most ez az OS ért kicsit hideg zuhanyként, bár mondjuk már tavaly is...
  • Cat 02 #87
    Nekem az hatalmas + lenne, mert amúgyis csak a böngészőt látom folyamatosan.
  • GregSB
    #88
    Tabletekre az Android következő generációját szánják (Honeycomb), ez csak netbookokon fog futni.

    Egyébként mindennel egyetértek amit mondtál, ez a fícsörlista sok embernek kielégítő, már csak azt kell elérni hogy bagópénzért hozzá lehessen jutni egy ilyen notihoz, és akkor tuti siker lesz.

    Ami meg az online-offline tartalmakat illeti: sajnos hozzá kell szokni, hogy az online lesz a jövő. Ahogy fejlődni fog az internet, ahogy egyre gyorsabb lesz, úgy fog egyre inkább eltolódni a mainstream számítástechnika a cloud-computing felé. Itt most az átlagfelhasználókra gondolok, HD videót vágni, meg 80 layeres fotókat továbbra is egy komolyabb gépen, egy komoly OS-el fog az ember, de ezeknek a gépeknek a részesedése folyamatosan csökkenni fog, mert az emberek 80%-nak (amibe beletartozik a húgod is :), akik csak emailezésre, facebookozásra, zenehallgatsra, youtubozásra, skypeozásra meg Velvet-olvasásra használja a gépét bőven elég lesz egy táblagép, vagy egy ilyen alap OS-el ellátott noti.

    Ezt nagyon okosan felismerte az Apple, és kiadta az iPadet. És felismerte a Google is, és nagyon okosan kifejlesztette a Chrome OS-t az Appstorejával olcsó notikra.

    Hamarosan követi majd őket az összes többi hal is (Microsoft, RIM, stb), a következő 5 év a táblagépek, és az ilyen minimal OS-el ellátott netbookok robbanásáról fog szólni.
  • GregSB
    #89
    Ja a harmadik bekezdéstől már Andr0-nak írtam.
  • GregSB
    #90
    Nem tudom miért ért hideg zuhanyként, lehetett tudni hogy nem egy Win-konkurensel fognak előállni. Miért? Azért, mert a te igényeidet már most 100%-osan kielégíti egy Win7-es / OSX-es / Ubuntus gép, nehéz ezen a téren felmutatni bármi újat.

    Az átlag usereknek, akikről írtam, viszont teljesen feleslegesen csücsül az asztalukon egy Win-es gép, mert jó ha a képességeinek a 10%-át kihasználják. Nekik el lehet adni új gépeket, amik csak arra a 10%-ra koncentrának, amit ki is használnak, mindezt letisztult, felhasználóbarát, gyors UI-al.

    A számítástechnika nem hanyatlóban van, hanem végre el fog érni a nagyon nagy tömegekhez is, akiknek fingjuk sincs róla hogy mi az a töredezettségmentesítés, és kurvára nem is akarnak róla tudni semmit, csak kapcsolatba akarnak lépni ismerőseikkel, fotókat akarnak megosztani, meg jókat akarnak nevetni fingó macskákon a Youtubeon.
  • GregSB
    #91
    :DD
    [flash[http://www.youtube.com/v/lm-Vnx58UYo?fs=1&hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="853" height="505"[/flash]
  • GregSB
    #92
    [flash][http://www.youtube.com/v/lm-Vnx58UYo?fs=1&hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="853" height="505"[/flash]
  • GregSB
    #93
    Na mivan, kiszedték a flash tageket? :S

  • Andr0
    #94
    Hát valóban érdekes lesz a program, de szerintem nem nekem való:D
  • Cat 02 #95
    Amúgy játék :)
  • GregSB
    #96
  • GregSB
    #97
    Samsung Series 5 Chromebook hands-on.
  • Andr0
    #98
    hát nem tudom, érdekes... nekem először a kezemben kéne fogni és 1-2 napot barátkozni vele, hogy véleményt tudjak nyilvánítani.. Bár én Samsung laptop párti vagyok, so szerintem egy Samsung gépen chrome OS az így egész jól hangzik .
  • Wolfsnack
    #99
    Egy hónap múlva piacon a Chrome OS
  • Andr0
    #100
    nah, semmi hír-elemzés-értékelés az Os-ről és a gépekről?:D
  • GregSB
    #101
    Szépen összeollózták a Win7 és OSX fícsörjeit :D

  • GregSB
    #102
    New Samsung Chromebook & Chromebox review: Chrome OS grows up
  • Aquir
    #103
    Chromebook: 3. generáció    250$

  • ldavid
    #104
    hm
  • GregSB
    #105
    Chromebook pixel

    Ez elég epic fail szagú. Ki fog $1300-at kiadni egy ilyen laptopért, ilyen specifikációk és OS mellett!?
  • Vaszilij Artyom
    #106
    Kb az emberek 90%-a akik arra használják a gépet, hogy híreket olvassanak, facebookozzanak és youtubozzanak, meg megnézzenek online havonta 2 filmet.

    Nekik ez a legkényelmesebb mert nem kell törődni a rendszerrel és még biztonságos is
  • GregSB
    #107
    Továbbra is kérdem, hogy ki fog ezért $1300-at fizetni, egy szinte csak tartalomfogyasztásra alkalmas laptopért, amin max lightos Office műveleteket tudsz elvégezni (Google Docs).

    Ha csak tartalomfogyasztásra kell, akkor vannak minőségi tabletek negyed ennyiért.

    Ha meg kell a billentyűzet a "lightos" munkára, akkor vannak Ultrabookok ettől sokkal olcsóbban is. Még az Apple "túlárazott" Air-je is $1000-ról indul.
  • GregSB
    #108
    http://www.theverge.com/2014/1/14/5309326/google-chrome-windows-update-chrome-os-interface
  • GregSB
    #109
    Google brings Chrome OS straight into Windows 8 in latest update
  • Peet81
    #110
    sziasztok remélem jó topikba írok. olyan problémám lenne, hogy frissiteni akarom a chrome-ot akkor azt irja ki, hogy "A frissítéseket letiltotta a rendszergazda." Ezt hogyan lehet orvosolni.
    Előre is köszi a válaszokat
  • Jim Morrison
    #111
    majdnem, ez a chrome topik.


    Valószínűleg csak rendszergazda felhasználóval tudnád frissíteni a chrome ot, ha nincs hozzá engedélyed akkor szerintem nem tudod frissíteni
    (ha meg ki lehetne ezeket kerülni nem lenne sok értelme felhasználókat/adminokat külön venni)
  • Peet81
    #112
    de eddig mindig tudtam frissiteni, pár hónapja kezdte ezt el és hát én vagyok a rendszergazda
  • baajos
    #113
    Látom itt nem sok élet 3 éve, de azért belinkelem hátha tudtok segíteni:
    Üdv.Van egy problémám. Pár napja átállt a gmail felületem HTML nézetre. Kipróbáltam milyen ha a felajánlott HTML nézetre nyomok., de sajnos azóta minden belépés alkalmával a HTML nézet jön be,Pedig nincs alapértelmezetté téve. Mindig át kell váltanom kézzel normal nézetre. Kérdésem, hogy hogyan tudnám visszaállítani azt, hogy ne kelljen mindig visszaváltani kézzel, hanem automatikusan
    a normal nézettel induljon. Nem találom hol kell.
  • Jim Morrison
    #114
    A gmail beállításokon belül állítoddat vissza normálra? Esetleg sütik törlése?
  • Tirion
    #115
    nem egészen ide való,de ha a gépemről a google driveba töltök valamit és azt a telómra is átakarom tölteni az használ adatforgalmat ha csatlakoztatva van az itunes-ra? köszönöm
  • TopGun
    #116
    Sziasztok! Van egy fura problemam es a segitsegeteket kerem. Adott egy windows 10 Enterprise x64, erre telepitettem a chrome bongeszot, ami elvileg szinten x64, mivel a windows masfajtat nem is engedett leszedni es telepiteni, szombaton este. Egesz vasarnap tokeletesen mukodott a chrome. Hetfon este el akartam inditani a bongeszot, kattintottam az ikonon es csak az tortent, hogy villant egyet a kepernyo, de a chrome nem indult el! Ujra probaltam, semmi valtozas nem volt, uninstall a bongeszo a netrol ujra letoltottem, ujra akartam telepiteni, amikor vegzett a telepitessel, el akarta inditani magat, de ugyanaz a jelenseg mint, amikor ikonbol inditottam volna, ketszer probaltam az uj telepitest, de nem segitett, nem tudom mi lehet a baj? Segitseget kerek a megoldasra (nem akarom masik bongeszot, mert egyik sem tetszik nekem).