20
Kaslendárium - Az antik kalendárium
  • Kaslerka #20
    Elkészült a 4.2-es verzió.
    Innen letölthető.
    BUÉK!
  • Loál János #19
    Ez kellemes meglepetés, köszönjük. :-)
  • Kaslerka #18
    Megjelent a Kaslendárium IV. (INGYENES kalendárium és feladatidőzítő alkalmazás)







    A Kaslendárium egy antik könyvre emlékeztető kalendárium és feladatidőzítő program. "Kinyitása" után saját nevén köszönti felhasználóját, aki megtudhatja belőle a Pontos dátumot, az év végéig visszalevő napok számát, a pontos időt, a nap végéig visszalevő időt. Az aktuális hónap nevét Ómagyar elnevezése, XVI. századi elnevezése, XVIII. századi elnevezése, régi magyar elnevezése, népies elnevezése, évszaki elnevezése, állatciklusi elnevezése, Arvisura elnevezése és forradalmi évszámítás szerint is megjeleníti. Tájékoztat az aktuális csillagövi jegyről, az esedékes és az elkövetkezendő három nap névnapjairól. Ezen kívül tartalmaz egy névnapkeresőt, mely tájékoztat a keresett név eredetéről, jelentéséről, névnapja(i)ról. Valamint tartalmaz egy feljegyzés szerkesztőt, mellyel lehetősége nyílik a program beépített üzenetei mellett a saját feljegyzései megjelenítésére is. Különböző családi ünnepekre, születésnapokra, évfordulókra hívhatja fel saját maga figyelmét, így biztosan nem felejtve ez azokat. Tartalmaz még egy feladat szerkesztőt, mellyel lehetősége nyílik az Ön által megadott időpontokban a számítógépet kikapcsolni, újraindítani, hibernálni, monitort kikapcsolni, üzenetet megjeleníteni, alkalmazást futtatni, hangot (zenét) lejátszani, honlapot megnyitni. Az öröknaptár segítségével megtudhatja, hogy az Ön által kiválasztott nap milyen napra esett/esik. Az időegység konvertáló segítségével lehetősége nyílik a különböző időegységeket (év, hónap, hét, nap, óra, perc, másodperc) átváltani. A dátum kalkulátor segítségével két különböző dátum különbségét kapja meg évben, hónapban, hétben, napban, órában, percben, másodpercben, ezredmásodpercben kifejezve. A ballagó idő funkció segítségével megtudhatja, hogy 2026-ig milyen napra "esnek" a "mozgó" katolikus ünnepek. Az emlékirat és a fotóalbum segítségével lehetősége nyílik napló írásra. "Papírra" vetheti személyes élményeit, tapasztalatait, "hangulatát", s mindezt fényképekkel teheti még emlékezetesebbé. A határidőnapló segítségével előre "beoszthatja" a teendőit minden napra, órára lebontva. A KÉM-lelő funkció segítségével lehetősége nyílik arra, hogy ha valaki más használja számítógépét, akkor "megfigyelhesse" a billentyűzet leütéseket és/vagy a képernyőmentéseket.
    Utoljára szerkesztette: Kaslerka, 2016.03.08. 17:42:28
  • Kaslerka #17
    Egy screen
  • szjuca
    #16
    Megnéztem, tetszik, ötletes dolog.
  • Vaxi
    #15
    na látjátok... sok majom miatt divat lett minden topikban beugatni a nyitónak, hátha ezzel vagány lesz az illető...
  • jackcsabi
    #14
    Én is leszedtem, jó.
  • tigeroo
    #13
    jaja, mondjuk az nem kéne szerintem sem!

    vagy legalább lehetne váltani 2 betűtípus között! (1 feelinges, iniciálés + vmi modern windows szabványos fontkészlet)
  • BB7
    #12
    Nekem is tetszik, látszik, hogy volt vele meló, csak mint már Nomak mondotta, egy idő után rohadt irritálók a betűk! :/
  • tigeroo
    #11
    amugy jóféle, letöltöttem:P

  • Lord Nomak
    #10
    Erre szoktam mondani, hogy reflexből kötekedő =D És igazad van. :) Minden topic reklámnak számít ami nem saját, bár magamat is reklámozom, ha topicot nyitok a nevemre, zomg.
  • tigeroo
    #9
    kurvára mindegy nem? nemhiszem hogy ebből a topikból bármilyen bevétele származna...

    reklám, reklám...ennyi erővel minden topik reklám, hisz új információt közöl (egy "termékről")
  • BB7
    #8
    Inkább becsülni kéne, hogy nem egy alreggel nyitotta!
  • soma22
    #7
    miért is ne?főleg, ha egy olyan program lenne ami számos embernek hasznos, tetszik, és nem kér érte semmiféle juttatást...az csak a felhasználok hasznára van.
  • Garfield
    #6
    Akkor ezentúl mindenki topikot nyithat a saját weboldalának, elvégre az olvasása ingyenes?
  • soma22
    #5
    és miért is?hiszen ez egy ingyenes program...
  • Garfield
    #4
    Ugye az ilyenre mondják azt, hogy
    <span style="filter:glow(color=RED)"><span class="bb-style-xlarge"><span class="bb-style-bold">REKLÁMTOPIK</span></span></span>
  • BB7
    #3
    Ez jó! :)
  • Lord Nomak
    #2
    Szimpatikus program meg érdekes is, ami kicsit zavaró nekem az a betűstílus, pár perc olvasgatás és nézés után irritálja a szememet.
  • Kaslerka #1
    A Kaslendárium egy antik könyvre emlékeztető kalendárium és feladat időzítő program. "Kinyitása" után saját nevén köszönti felhasználóját, aki megtudhatja belőle a

    Pontos dátumot, az
    Év végéig visszalevő napok számát,
    Pontos időt, a
    Nap végéig visszalévő időt.

    Az aktuális hónap nevét:

    Ómagyar elnevezése,
    XVI. századi elnevezése,
    XVIII. századi elnevezése,
    Régi magyar elnevezése,
    Népies elnevezése,
    Évszaki elnevezése,
    Állatciklusi elnevezése,
    Arvisura elnevezése, és
    Forradalmi évszámítás szerint

    is kiírja. Tájékoztat az aktuális

    Csillagövi jegyről

    az esedékes és az elkövetkezendő három nap

    Névnapjairól.

    Ezen kívűl tartalmaz egy

    Névnapkeresőt,

    mely tájékoztat a keresett név eredetéről, jelentéséről, névnapja(i)ról. Valamint tartalmaz egy

    Feljegyzés szerkesztőt

    mellyel lehetősége nyílik a program a program

    Beépített üzenetei

    mellett a saját feljegyzései megjelenítésére is. Különböző családi ünnepekre, születésnapokra, évfordulókra hívhatja fel saját maga figyelmét, így biztosan nem felejtve el azokat. Tartalmaz még egy

    Feladat szerkesztőt,

    mellyel lehetősége nyílik az Ön által megadott időpontban a számítógépet kikapcsolni, újraindítani, üzenetet megjeleníteni, ill. programot futtatni. Az

    Emlékirat és a
    Fotóalbum

    segítségével naplót írhat, melyhez fotókat is mellékelhet. Az

    Öröknaptár

    segítségével pedig megtudhatja, hogy az Ön által kiválasztott nap milyen napra esett/esik.

    Kaslendárium honlap/képek/letöltés