33
Fuji Finepix S1500-as képei
  • etc
    #33
    Senki, semmi? :(
  • etc
    #32
    Senki, semmi? :(
  • etc
    #31
    Nekem is adódott a napokban némi problémám a fényképezőgépemmel...
    A számítógépre volt csatlakoztatva, amikor lemerült az elem. Azóta szokatlan hangon pittyeg kikapcsoláskor, nagyon homályos képet mutat és nem exponál. A videó funkció működik ugyan, de az is homályos. És az objektívet sem húzza vissza kikapcsoláskor, csak ha a képnézegetős funkcióba kapcsoljuk be.
    Ez előtt semmi probléma nem volt vele.
    Van valami tanácsotok esetleg a szervizen kívül? :(
  • socheater
    #30
    Megoldódott.
    Kicserélték a gépet. Eltüntek a függőleges csíkok! :D
  • bulba
    #29
    Az eset óta rendesen működik, azért nem hinném, hogy repedés, talán valami elmozdult benne és idővel visszacsúszott.
  • CattiBrie
    #28
    repedés/karcolás..
  • CattiBrie
    #27
    Törés?
  • bulba
    #26
    Csak kíváncsiság, pl hogy mi lehet az a fehér csík.
  • passatgt
    #25
    akkor meg mi a gond, ha megy?:)
  • bulba
    #24

    Erre tud vki vmit mondani?
    Olympus c740 csinált nekem ilyet miután leejtettem, utána kikapcsoltam és az optikát csak egy kis akadással húzta vissza, de azóta hála Istennek hibátlanul működik.
  • DJ RX7
    #23
    Egyébként érdemes elolvasni a használati utasításokat mielőtt fényképezgetni kezdesz vele.
  • DJ RX7
    #22
    Ennek itt a helye...
  • Alexease
    #21
    Azok a csikok a CCD kiolvasasi technika miatt vannak mindig ugyanott. Ez ilyen. Probald nem automatan hasznalni. Az ISO max 200, de inkabb 64/100 legyen. Napsutesben teszteld, ISO 64/100-on, ott jonak kell lennie.
  • Alexease
    #20
    Sajnos ez "normalis", a 800-as ISO "rengeteg" egy ilyen kompaktnak:( 200 felett mar zajosodik erosen (vagy legalabbis lathatoan, zavaroan).
  • CattiBrie
    #19
    Azért vannak gépek, melyek meg tudják csinálni autóban és fényhiányban is, hogy normális, szép képet adjanak vissza.
  • cherubim06
    #18
    Iso 800-as az összes. Akkor már inkább vakuzz, vagy állvány, vagy vedd lejjebb az ISOt
  • Lateralus
    #17
    De, ez teljesen normális.
    Nem kellene ilyet csinálnia, de ezek a kis érzékelős gépek nagyjából mind hasonló minőséget adnak.
    A gép Auto módban magas érzékenységet használt, mert gyenge volt a megvilágítottság. Csak így tudott megfelelően kiexponált képet készíteni.
    P módban használd, az ugyanúgy automatikus, de pl. az ISO értéket állíthatod. Azt vedd alacsonyra és kevesebb lesz a zaj (eltünni nem fog). Viszont alacsony ISO-nál, hosszabb a záridő, vagyis könnyen elmosódnak a mozgó témák, vagy bemozdítod a gépet és mosott lesz az egész kép.
  • socheater
    #16
    Kint általában oké. csak azt nem értem, hogy ha a képeket egymás után nézem, a csíkok u.o. vannak... Az egyik kép tök sötét. Azt direkt sötétben csináltam. Ott is látszanak a csíkok. Azokat hogy tudom eltüntetni?
  • CattiBrie
    #15
    Csinálj auto módban pár szabadtéri képet. Mármint napsütés, fák, növények. Mondjuk abban a nyomibb kompakt gépek is jók.
  • krall
    #14
    ISO800 on készült minden kép, szerintem ez a zajosodás fő oka. Vedd le az iso értéket amennyire csak a helyzet engedi, ha kénytelen vagy magas érzékenységet használni, mert mondjuk kevés a fény, akkor ezzel sajnos meg kell barátkozni.
  • socheater
    #13
    Dehogy haragszok az idézetért, sőt köszi.

    A képek AUTO modban készültek, de most még nyomkodom, hátha... De gondolom AUTO-n se kellene ilyet csinálnia...
  • desigo
    #12
    hát ez eléggé gáz :/
    főleg a csíkos képek
    teljesen új gép?
    nekem a jópár éves Finepix S5500 hibátlan képeket készít...

    rakd vissza a teljes gyári beállításokra hátha megjavul
  • Tyler1
    #11
    beállításoknál állíts vmit! sztem is iso lesz a gond, de neten nézz utána a zajos kép problámáknak.
  • milk4
    #10
    De az is lehet,hogy több fényt kéne használnod.
  • milk4
    #9
    Haveromnak is hasonló volt.Asszem az ISO túl nagyra volt állítva.
  • CattiBrie
    #8





    // Pedig nem szoktam elrontani. :)
  • CattiBrie
    #7
    Ha nem haragszol, idézek a képekből. :)

    Szóval ez az egyik kép, egyik részlete 100%-on:


  • desigo
    #6
    de lassan jön :/
  • CattiBrie
    #5
    Hű! Ez nagyon gáz! :S
  • CattiBrie
    #4
    Itt meg mindegyik példa fénykép kültéri. link
  • CattiBrie
    #3
    Ezen az oldalon az image quality a többi paraméterhez képest le van húzva.
  • socheater
    #2
    Feltöltöttem 40%-os méretben is, így csak 4 MB! (data.hu-s link)

    40%-os méretű képek letöltése
  • socheater
    #1
    Sziasztok!

    A következő lenne a kérdésem, főleg azokhoz akik otthon vannak a digitális fényképezésben.
    Vásároltam a mai napon egy Fuji Finepix S1500-as gépet, és piros foltok, pöttyök, függöny szerű csíkok jelentkeznek a képek úgy 70%-án.

    Itt van egy válogatás, az első 200 képből:

    Képek letöltése

    A kérdés az, hogy ez normális egy ilyen kategóriájú géptől?
    Nagyon várom a válaszaitokat!