170
Halmozzatok el a \"\"\"legőrültebb\"\"\" ötletekkel
  • passatgt
    #50
    én egy nem túl őrült ötlettel szolgálnék:

    textmate windows-ra, avagy egy szövegszerkesztő minimál ui-val, ftp, projekt készítési lehetőséggel, témákkal, stb
  • ivjoe
    #49
    Nem csipkelődök én. :o
  • itamragy
    #48
    adtam egy őtletet nem teccik semmi baj
  • autoszimulator
    #47
    nálunk vannak olyan tárgyak, ahol kapnak a diákok témákat, s azokat kell kidolgozniuk egy félév során, közösen.
    Az a gond most konkrét témalistára nem emlékszek, pár régebbi, bár ezek azért komolyabb alapot igényelnek:

    Mérési adatokat dokumentáló rendszer fejlesztése
    A feladat célja egy automatizált gyártósorról érkező mérési jelek és üzenetek fogadása, kiértékelése, megjelenítése és archiválása.
    Operációs rendszer: Linux vagy Windows + .NET
    Eszköz- és nyelvi megkötés nincs, de adatbáziskezelő használata, real-time jelfeldolgozás valamint grafikus megjelenítés szükséges.

    Zenei fájlok vízjelezése
    Feladat: a jelenleg elérhető eljárások megismerése, azok finomítása illetve új algoritmus kifejlsztése. Cél, hogy a vízjel segítségével speciális információkat lehessnen tárolni a zenei fájlokban, miközben azok "hallgathatóságát" ne befojásolja.

    Brain Computer Interface alkalmazások megvalósíthatóságának vizsgálata

    Távmonitorozó kliens szoftver újratervezése és implementációja JavaEE architektúrán

    Agyi forrástérképező szoftver és GUI implementációja Java nyelven

    Élettani paraméterek megjelenítésére szolgáló Enterprise Java és FLEX alapú keretrendszer tervezése és implementálása.


    Aztán vannak kicsit egyszerűbb dolgok, azok a diplomamunkára nem teljesen elegek, de például amit aztán eladni is sikerült az egy busz/vonat járatnyilvántartó, itt kell egy adatbázis, meg egy jó algoritmus, többi nem nehézkes, de ez is inkább mérnöki probléma mintsem programozási.
    Játékok is gyakran előkerülnek, ezekben az elvárás általában egy online pókerteremhez hasonlító rész, ahol a játékosok ülnek, beszélgethetnek, aztán asztalokat csinálhatnak, csatlakozhatnak. majd a játék megvalósítása. Ez sem olyan komoly, de gyakorolható. Aztán ami főleg nekem "adta", az komplexebb raktármenedzser programok, és ezekhez tartozó kliensek készítése. Esetleg hozzávéve központokat, boltokat, pénztárakat, és aztán ezek teljes kezelése, jelentések, számlák generálása. ez a leggyakorlatiasabb és leghasznosabb szvsz.
  • Zealot
    #46
    Nem kéne ezt feszegetni
  • itamragy
    #45
    megvan a játék megvan a szerver csak osze kell hangolni
  • geo91
    #44
    írjatok egy fasza portálmotort. :)
    elegem van már az e107-ből... :D
  • Sadist
    #43
    Ja, te pontosan tudod, hogy milyen nehéz multiplayert írni egy olyan játékhoz, amihez még a forráskódod sincs meg, hisz még az áltsulit sem jártad ki.
  • [HUN]FaTaL
    #42
    1 hét

    programoztál te már egy sort is életedben?

    ehh, életkor: 14 alatt, nem szóltam...
  • itamragy
    #41
    lehet ne késziteni egy játékhoz multyplayert?azt még pénzert játszhatnának vele.nem nehéz és sznt 1hét bőven elég a megcsinálásához
  • Frosty01
    #40
    szimuláljatok baktériumtársadalmat
  • Zealot
    #39
    Film katalogizáló program, persze nem új az ötlet, de manapság már elég nehéz forradalmian újjal előhozakodni, úgyhogy a lényeg, hogy user friendly legyen, egyszerűen kezelhető és nagyon fontos, hogy valamilyen netes adatbázisból (is) dolgozzon. Én még régebben egy ilyenbe akartam fogni, csakhát időhiány miatt mindig elhalasztottam...
  • Calver
    #38


    btw ha jót akartok tenni az emberiségnek, csináljatok egy progit amivel hulu.com-ról lehet letölteni. videó nézegetés Hotspot Shield-el megoldható, de letölteni sajnos semmivel nem lehet perpill, ami... bosszantó.
  • geo91
    #37
  • GregSB
    #36


  • NEOreg3
    #35
    olyasmi kéne szerintem, ami DOS ablakban kiírja, hogy "Hello World!"
  • Cat 02 #34
    Van is ilyen a neten, egész 1 nagy labda és mindenki rajzolhat rá.


    Esetleg csinálhatnál olyat h megy a sorozat/film, alatta a felirat és te tudod húzogatni, vágni, tolni, fps állítani, etc
  • Cat 02 #33
    Tudom netes, de valami cms (van belőle 1 tonna, de legalább a tied :D)
    Esetleg md5 dekódoló ? Bár az meg gondolom 1 nap összerakni és 1 hónap megfejteni a cuccot...
  • Calver
    #32
  • Palinko
    #31
    pedig láttam már flashben olyat mint a az activityben hogy valaki rajzol a többiek találgatnak mit rajzolt...
  • Sadist
    #30
    Nekem van egy tök jó öltetem, csak az a baj nem egykönnyen kivitelezhető. Olyan játék volna, hogy az egész bolygó lakosságának játszania kellene, és akinek 120-nál kevesebb az IQ-ja, annak meg kell ölnie magát.
  • n3whous3
    #29
    ok
  • n3whous3
    #28
    Ki akartam kerülni azt a vélekedést, hogy "megint egy fasz, aki nem tudja azt, hogy mi az a programozás, de máris gta iv-et akar programozni", tudom, hogy nem vagyok én se valami nagy szám, sőt. Mindenesetre valamikor a csipkelődést a részedről abba is lehetne hagyni.
  • CattiBrie
    #27
    Én meg a linket attól függetlenül szúrtam be. :)
  • n3whous3
    #26
    őőő a mutogatást rajzolásként értettem

    meg vektoros rajzolás lenne talán a jobb, mert a bitmapes egy "kicsit" sávigényes átküldeni mindenféle tömörítés meg heurisztika nélkül :D
  • ivjoe
    #25
    Hát, amíg még diplomád sincs, 20 év tapasztalatról nem is beszélve, el kell, hogy keserítselek. :D
  • CattiBrie
    #24
    Ilyennel barátkoztatok már?

    http://en.wikipedia.org/wiki/OpenCV
  • n3whous3
    #23
    Életkor: 14-18 év, hát megértem, hogy miért mondasz ilyeneket :)

    Valamikor kell időt szánni az autodidakta tanulásra is, évközben nem megy az egyetemen. Lesz így is szórakozás bőven a nyáron, nem kell engem félteni :)
  • CattiBrie
    #22
    Na, diplomamunka téma nekem is kéne. :)
  • n3whous3
    #21
    Van egy konferencia paint ötlet is amúgy részünkről, 1-2-3-több ember összecsatlakozik és mutogatnak egymásnak...
  • n3whous3
    #20
    Lett volna egy weboldal/fórum asp.netben és végül cancel lett az egész... Az a gond, hogy most már megint keresni megbízót meg vele letárgyalni, az lenne 2 hét. Aztán augusztus itt a nyakunkon és nyaralás meg ilyesmi...

    Meg az sem elhanyagolható dolog, hogy én most kezdtem bele .net 3.5-be és C#-ba úgy igazából és nem merek bevállalni ilyen témát úgy, hogy "élesben". Más technológiában esetleg, csak nekem most szükség lenne egy kis gyakorlat ebben, mert a diplomamunkához nem ártana majd.
  • CattiBrie
    #19
    Mindig képlopót szerettem volna (auto ment, adott részt, megadom milyen név, kiterjesztés..), aztán fel lettem homályosítva, hogy az Irfan-nál ez beépített fícsor. :))
  • Atti12
    #18
    nyáron lehet nem programozni kéne :/ bár nem az én dolgom..
  • n3whous3
    #17
    A sok időt a sok extrára értem, csak 1 perc alatt annyi hülyeség jutott az eszembe erről, hogy lefedne egy bő 3 hetet. És akkor még tesztelés, meg még most az elején a tervezés, stb...
  • CattiBrie
    #16
    Miért nem vállaltok valami melót?
  • n3whous3
    #15
    á
  • n3whous3
    #14
    Várok olyan ötletet is, ami valamelyiktek munkáját megkönnyítené.
  • n3whous3
    #13
    ja igen, semmi, én netesben gondolkodtam, persze lehetne teljesen helyi gépen is a szimuláció

  • n3whous3
    #12
    nem amatőr programozó vagyok, mielőtt meg akarnál kövezni :)
  • n3whous3
    #11
    Igen, csak annak értelme nulla, majd tudod ki fog a gépére rakni egy halom progit, ami csak annyit csinál, hogy fogja a sávot és közben értelmetlen adatokat küld/fogad, hogy valaki örömködhessen a szimuláció eredményein :D