26
Beszédből zene: Auto-tune EVO
  • soma22
    #26
    ez tényleg elképesztő...
  • Gerygrey
    #25
    Nézegettem kicsit a related videos-t a Melodyne-ról, ezen kiakadtam. Basszus, hihetetlen mire képes ma a modern technológia...

  • ViniSoundz
    #24
    jah, a legletisztultabb ebbena témában. azért bele lehet ám bonyolódni a szótagokban, ha nem jól vágod el :)
  • Kicsikiraly
    #23
    ez baromi jónak néz ki :O eleinte nem is érdekelt az egész, de ez a progi olyan egyszerűnek tűnik hogy szerintem kipróbálom :D
  • Gerygrey
    #22
    Ez elég komolynak tűnik, köszi, ki fogom próbálni ezt is.

    Hibátlan minőségű felvétel biztos nem lesz, de nem is a professzionális minőség elérése a cél inkább csak a szórakozás. Analóg tévéadásból származó tömörített videókból kinyert hangokból akarok a topiknyitóban levő videók minőségét megközelítő anyagokat létrehozni, és feltölteni a Youtube-ra.
  • ViniSoundz
    #21
    hát nemtudom, nekem nem nagyon jött be, mert nagyon-nagyon gépies. én má kb 10 éve foglalkozom zeneírással, de eddig a Celemony Melodyne-nél ebben a témában még nem készült jobb. nagyon letisztult progi és gyorsan dolgozik.

    itt egy LINK akit érdekel.

    ha hibátlan minőségű a beszédmintád, akkor még egy oktáv magasságban sem lehet nagyon érezni a gépies hangzást. jah és nem árt ha van egy cubase-ed meg egy izmosabb hangkártyád :) :)
  • readswift
    #20
    azért gépies mert egy picinyke időintervallumból ragadja ki a harmonikusokat ezért a mikrodinamikának lőttek.
  • Gerygrey
    #19
    Igen, az eredeti fő funkciója ez, gondolom ezért is kapta "Az énekesek Photoshopja" jelzőt. Viszont biztos hogy tudja a monoton szövegből viszonylag énekszerű valami készítését is, lásd a X1-ben a videókat.

    Nem gondoltam én sem, hogy next-next-finish megoldással lesz dallam a beszédből, de a pitch tracking elvileg teljesen automatikus, annak legalább jónak kellene lennie hogy aztán bajlódhassak a hangjegyek pakolászgatásával, de még addig sem jutok el hogy legyen egy normális pitch görbém :(
  • Lateralus
    #18
    Elvileg az AutoTune is tök más.
    Ez egy hangstúdiókban elterjedt plugin, amivel a képzetlen, vagy picit bizonytalan énekesek éneksávját javítják. Magyarán a hamis részeket szoftveresen kihúzzák tisztára.
    Elég bonyolult szoft. Kipróbáltam régebben, de profi szint közelébe sem jutottam vele, meg azért hallatszik, hogy a hang elég gépies. Mondjuk én ének javítására akartam használni. Jó hallás kell hozzá. Biztos megvalósítható a nyitóban sorolt "énekeltessünk meg egy beszélőt" is, de szerintem nem a kijelölöm-gombnyomás-oszt-hagyszóljon módszerrel. Kicsit pro-nak kell lenni a használatában.
  • Gerygrey
    #17
    A Songsmith az egy tökmás dolog, kipróbálás után kevésbé izgalmas mint amilyennek első ránézésre tűnik.

    Egyébként itt van screenshot, mi az én kínom az AutoTune-nal: a track pitch után nekem ilyen darabos az analizált pitch görbe, a bal alsó sarokban meg ott van hogy a tutorial készítőjének milyen szép egyenletes lett. Gondoltam arra hogy talán alulvezérelt és zajos a felvétel, de elég jól sikerült noise reduction és 0db-re normalizálás után sincs semmi változás. Gondolom, valahol valami érzékenységet kell állítani az AT-ban, de semmi ilyesmi beállítást nem találok.


  • Vaxi
    #16
    akkor az eredmény sem érdekel :DDDD
  • BB7
    #15
    Microsoft Songsmith
  • BB7
    #14
    Volt is itt topikja! Egyből már a topik címéről az ugrott be..
    B+ nem jut eszembe, valami Microsoft... Fúúúú
  • Gerygrey
    #13
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Áááá, dehogy. Soha eszembe nem jutna olyan aljasság, mint duettet énekeltetni az ex- és jelenlegi böszmével, hogy milyen jó dolog (el)kúrni... :D
  • Vaxi
    #12
    Az első az hatalmas :D
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    csak nem arra kell, hogy gordonka énekeljen? :DDDDD
  • Viktor99
    #11
    Harmadik az örök favorit! Amikor a néni a végén röhög :DDD
  • Cat 02 #10
    Jóak :D
  • Atti12
    #9
    hatalmas :D:D
  • Dodo55
    #8
    GLADoS :D
  • Gerygrey
    #7
    Itt egy tutorial, ez egész jól elmagyarázza a cucc használatát. Nekem azzal van bajom, hogy amikor nyomok egy "track pitch"-et, akkor nem olyan szép folyamatos vonalat rajzol mint az ürgének a videón, hanem szaggatottat, és ahol nincs vonal ott hiába húzok egy vízszintes vonalat hogy azon a hangjegyen legyen az adott szövegrész, leszarja, és az eredeti hangon szól. Próbáltam host applicationként Adobe Auditiont és Fruity Loops-t (mivel ez egy VSTi plugin, elvileg semmi jelentősége hogy miből futtatod) mindkettővel szar.

  • zvaragabor
    #6
    Microsoft Sam ;)
  • n3whous3
    #5
    carbongeci
  • davidka003
    #4
    Ez geci jó.
    De a Microsoftnak is van valami hasonló szoftvere. Annak tudja valaki a nevét?
  • werkfilm
    #3
    kanye geci
  • n3whous3
    #2
    Na ezt megsasolom este :D
  • Gerygrey
    #1
    Az Auto-Tune Evo hangmanipuláló szoftver új pályát nyitott meg az internetes folklór tehetségei előtt. A legújabb online őrület futótűzként terjed, és olyan benne a világ, mint egy musical, csak sokkal viccesebb.

    Auto-Tune the News – ez a legfrissebb internetes őrület jelszava, és nagyjából abból áll, hogy a tévés hírekből, politikusok nyilatkozataiból, vitaműsorok részleteiből vágnak össze zenés videoklipet (láthatóan rengeteg munka befektetésével) a tréfamesterek, még a hangsávokat is úgy manipulálva, hogy a szövegek a zene dallamára illeszkedjenek.
    - idézet az Index cikkéből

    Valaki próbálkozott már ezzel a progival? Nekem sehogy nem akar összejönni a dolog, és talán itt akad tapasztalt AT-felhasználó.

    Pár videó kedvcsinálónak azoknak, akik még nem is hallottak róla :)