17
  • hiftu
    #1
    Ez jelent strukturális változást a procikban? pl: A mainstream-en csak átnevezik az újabb procikat i5-re Core 2 Duo stb.. helyett? Esetleg link az újdonságokról, amit i5-ben kapnánk Core2 Duo helyett?
  • roliika
    #2
    Igen. C2D megszűnik, és érdekes neveket kap. az i3 az alap az i5 a közép és az i7 a felső kategória lesz, de még így sem teljesen egyértelmű a dolog, mert i7-ből is lehet eltérő magszám és eltérő frekvencia, valamint eltérő chace.

    Jól kitalálták...aztán ha bemész a boltba mint gyanútlan felhasználó, és van még a régebbiből is olcsón..c2d meg ilyesmi akkor nem lesz könnyű kiigazodni hogy most akkor mi mivel egyenértékű, vagy merre van az arra.

    Értelmesebb cikk.
  • [HUN]FaTaL
    #3
    Lassan kódex kell ezekhez. Most akkor az i5 marad LGA775, vagy az megszűnik és az új LGA11xx foglalatba jön az i5?
  • Julius Caesar
    #4
    cache, nem chace. (no offense)

    hunfatal: sztem nemtudom... eddig úgy volt, h lga1156 lesz. de aztán valami lga 1160 is bejött. nemértem minek kell mondjuk 2 socket paralel. azt hittem ezt már elhagyjuk örökre...

  • Rotcsa
    #5
    Valaki világosítson már fel, mert régóta nem követem a proci-fejlesztések híreit és nem vagyok képben. Szóval a dual core az két magot, a quad core az 4 magot jelent, addig tiszta.
    De mi ez az "i"-s jelzés?
    Az i3 3 magot, az i5 öt magot, és az i7 te jó ég,bele se merek gondlni... 7! magot akar jelenteni?
  • Inquisitor
    #6
    i3 - 1066 láb - ??? passz 2 mag
    i5 - 1152 láb - 4 mag, kétcsatornás memóriavezérlő (DDR3)
    17 - 1366 láb - 4, 6(?), 8 mag, + HT, + három csatornás memóriavezérlő (DDR3 persze csak)

    Szóval olyan már nem lesz, hogy veszel jó lapot kicsi procival és majd késöbb bővíted.
  • [HUN]FaTaL
    #7
    i3 és i5 socket is eltér??????

    Fogyatékos ez az intel????

    3 socket? Mi a f*sznak... Evvel szerintem nem kevés vevőt fognak veszíteni, remélem elfelejtik ezt a faszságot és a következő sorozat újra egy sockettel fog érkezni, mint a S478 és az LGA775nél.
  • Carsee
    #8
    Elképesztő, hogy maximum két évet használnak egy fantázianevet. Komolyan, annyi rohadt rövidítés van már és egyéb ilyen kitalált név, hogy Dunát lehetne rekeszteni velük. Nem értem miért nem volt jó a Core 2 Duo E0001-E9999-ig....
  • Julius Caesar
    #9
    mert te vennél olyan pocit hogy c2d E0000? na látod... és az e9999 nem lenne vicces?

    rotcsa: nem, az i3/5/7 az csak fantázia név. amolyan skálázódás. de nem a magokszámát jelöli.

    3 socket? ennyire csak nem lesznek DEBIL-ek.
  • Carsee
    #10
    vennék, hát ha tudnám, hogy a nagyobb szám jó eséllyel magasabb teljesítményt jelöl. Intel annyit változtatott már: Pentium 4/Pentium D xxx/Core Duo/ Core 2 Duo/Core 2 Quad/i7.......(a felsorolás nyilván nem teljes)
  • atys2
    #11
    Bár ez a tesz nem idei.....
    http://www.tweaktown.com/reviews/1642/intel_core_i7_nehalem_arrives_and_fsb_departs/index14.html
  • valaé valaé ná
    #12
    "Szóval olyan már nem lesz, hogy veszel jó lapot kicsi procival és majd késöbb bővíted. "

    Dehogynem lesz olyan.
    Csak nem az intelnél.
  • anticipacio
    #13
    És majd lesz Intel Core iPhone, Core iMac, Core iWindows és Core iLinux stb. is? Bruhaha!
  • jaspercry
    #14
    Valahogy a futószallagról jönnek selejtek is ,azt is el kell adni valahogy!
    Lásd AMD
  • sh4d0w808
    #15
    Az intel tovább folytatja saját vásárlói szivatását... így megérdemli, aki tőlük vásárol.
  • EroSennin
    #16
    A regi szep idokben ra lehetett jonni a nevbol a teljesitmenyre: 86, 286, 386, 486, 586. Geforce 1, 2, 3, 4. Most mar nem lehet nev alapjan semmit mondani, egy vicc ez a sok fantazianev, szokas szerint a marketingesek jol megmondtak a mernokoknek hogy mi a kiraly :)
    En mar csak a tesztekben elert erdemenyeket nezem, a nevek teljesen semmitmondoak lettek.
  • Sanyix
    #17
    de most is meg lehet mondani, csak fél évente újra kell tanulni :D