27
Olyan progi kéne, ami két vagy több részbe szétvágja a PDF-eket.
  • Ferrer
    #27
    Ja tényleg, tiszta hülye vagyok, hát a szürkeárnyalat is szín!!
    Nekem olyan könyvem van, ami nem képként van ugyan szkennelve, mert ki lehet jelölni a szöveget, de látszik, hogy szkennelt, és képek is vannak benne. Konkrétan erről van szó. Majd megpróbálom azért a dolgot, bár annyira nem fontos.
  • Molnibalage
    #26
    A scannelt képeknek mindig van színbeállíása, még akkor is, ha ez szemmel nem látszik. A scennelt kép egyszerű szürkés színeit is néha nagyon erőforrásigényesen rakja össze a gép. Az ICM intent alatt van asszem 5 fokozat. Nagyon durván befolyásolja a mértet és a képek felbontását. Mivel a scannelt könyv minden oldalal kép ennek számítania kellene.
  • Ferrer
    #25
    Értem. Na most a felbontáson kívül az összes beállítás a színkezelésről szól. Ha nekem olyan doksim van, amiben nincsenek színek, akkor nem lehet kisebb?
  • Molnibalage
    #24
    Nem. Az image color management és az egész graphic rész buherálása segíthet. Válasz ki pár oldalt és tesztelgesd, nem kell az egészet mindig átkonvertálni. Figyeld a méretet és, hogy milyen gyorsan kezeli a gép a kész cuccot a különböző beállíások esetén.
  • Ferrer
    #23
    Igen, és a papírméret kéne csökkentenem? Úgy is csak nagyobb lesz a méret.
  • Molnibalage
    #22
    Nyomtató kiválasztása után tulajdonságok és advanced.
    Ez kellene látnod.

  • Ferrer
    #21
    Több értékkel is próbáltam, volt, hogy nagyobb lett a mérete, de kisebb nem lett sose.
    Én a Cute PDF-nél nyomtatásnál nem láttam olyat, hogy a képek minőségét lehessen állítani. Volt a program doksijában valami parancssoros dolog, lehet azzal kéne buherálni, de az nekem magas.
  • Molnibalage
    #20
    Akkor elvileg azért nem érez a DPI állítgatsából semmit. 3600 DPI-ra felhúzott dosival minden gép szenvedne...
  • autoszimulator
    #19
    mivel könyv, valszeg képként van szkennelve az egész
  • Molnibalage
    #18
    3600? Szent isten. A 600 dpi is eszetlen magas érték. Vannak benne képek? Mert főleg azok viszik fel a méretet. Azt meg pusztán a DPI értékkel nem tudod állítani. Van a képekre külön rész.

    300 DPI és ha szép képeket akarsz akkor azt vedd egy kicsit magasabbra.Ez elvileg ilyen beállításokkal készült.
  • Ferrer
    #17
    Ezt hogy érted, hogy lejjebb venni a minőséget?
    Én felvittem a dpi-t 3600-ra, de így csak 12 oldalt volt hajlandó "kinyomtatni".
  • Balidani
    #16
    A pedofilokat szerintem is fel kéne darabolni!
  • Dynamic
    #15
    Ja. Megpróbálhatod még a minőséget is lejjebb venni. Nekem pl. ugyanaz a 750 oldalas PHP Blackbook megvan 80 megásban és 7 megásban is. Ha nincsenek képek, csak karakterek akkor úgy a töredékére tudod csökkenteni a méretet, hogy különbséget nem nagyon látsz.
  • Molnibalage
    #14
    Ha a minőség nem annyira fontos akkor a Cute PDF-fel vedd lejebb a minőségt. Máris villámgyors lesz.
  • Ferrer
    #13
    Köszi, pont egy ilyet kerestem! Méretre (:D) tudja vágni a doksikat, és így már nem lesz több kifagyás a szifonon. 20 mega fölött mindig bizonytalan a kicsike (bár így is-úgy is akadozik).

    A többieknek is köszi a válaszokat.
  • Dynamic
    #12

    PDF Split and Merge (pdfsam)

    Ingyenes, semmi csicsa és semmi felesleges fícsör. Pofonegyszerű, néhány megás java-s alkalmazás. Kb. 3 gombnyomással akár oldalakra szedhetsz vagy összeilleszthetsz még egy lexikont is:)
  • n3whous3
    #11
    köszönjük a választ, majd értesítjük
  • cenobite
    #10
    Photoshop-ban behozhatod oldalanként. Rákérdez, hogy melyik oldalt szeretnéd behozni. Utána abból csinálhatsz újra pdf-t.
  • rumkola
    #9
    te aztán vágod miről van szó
  • Molnibalage
    #8
    A legyegyszerűbb, hogy pl a Cute pdf koverterrel újra kipirnteled, de csak szelektíven az oldalakat. (Azt tudod, hogyan kell konvertálni ugye?)
    A minőség sem romlik. Kipróbáltam.
  • autoszimulator
    #7
    PDF split-ra keress rá google-n, rengeteg találat lesz, gőzöm sincs melyik működik, mert én Adobe Acrobattal csinálom. De legfeljebb 10-15 oldal lehet egy pdf-ben (felbontásfüggő), hogy ne akadja szét magát a pdf. + egy elég jó pdf olvasó, pl a pdf+.
  • Beers
    #6
    Adobe acrobat pro!(bár ehez is meg kell nyitnod a teljes file-t)
  • Benny04
    #5
    winrar
  • Pipör
    #4
  • Calver
    #3
    kiírod CD-re és nekiesel kenyérvágó késsel?
    vagy ha nem akkor mondjuk Foxit Reader Pro.
  • Ferrer
    #2
    -nem
  • Ferrer
    #1
    Sziasztok!
    Olyan progira lenne szükségem, ami több részre tudja vágni a pdf-eket. Ajfonnak sajnos nem túl kevés a RAM-ja, és a szkennelt könyveket pl. nem tudom olvasni.
    Köszi