118
  • msstz
    #64
    A videókártya driverével sem tudtam anno mit kezdeni, a Windows 7 pedig automatán letölti, hát most akkor kell nekem az Ubuntu? Persze ez csak az egyik oldal, de én ezt az oldalt éltem meg.
  • msstz
    #63
    Én is Linuxot használnék, de már kétszer nekimentem, és kétszer ábrándított ki azzal, hogy nem tudtam megszerezni azokat a programokat, amiket Windowson megszoktam - cserébe valami gagyit adott (adott idő alatt nyilván, mert 1 óra után feladtam), ami még feliratot sem tudott kezelni - videólejátszó esetében. A VLC-t nem tudtam a letölteni a letöltőközpontból. Lehet (biztos) én nem értek hozzá, de ne haragudjon már az Ubuntu, ha 1 óra alatt sem tud egy szűzfelhasználó egy programot megszerezni (Windowsban ez kevesebb, mint 5 perc), akkor ott gond van, főleg mert a szűzfelhasználók is érdeklik a Linuxot, és mert a "Just Works" szlogennel reklámozzák.
  • mousee
    #62
    "Miért? Mi Windowsosok legalább nem járkálunk a linuxos fórumba fikázni!!"

    Még szerencse :D

    Amúgy meg pls ne fikázd. Én se fikázom a windowst, sőt, ha megnézed, akkor a kiskedvenc ezernickes kollégánkon kívül senki sem cseszteti. Az, hogy neked nem jött be, az egy dolog, de ettől függetlenül baromi jó. Nekem meg nem jött be a windows 7. Nem használom. De ettől még nem mondom hogy szar. Beszélgessünk értelmesen, nem a parlamentbe vagyunk :P
  • A1274815
    #61
    Hú valaki(ki) nagyon tud a 6-os Photoshopjával, csak egy valamit cseszett el, de nagyon: Az egész reklám felületen van tükröződés, csak valahogy azon a nyamvadt hibaüzeneten nincs.
  • mflex #57
    sanyópapa, hottold, gettoharcos... meg a többi 100 idióta hülye nicked
    vajon kiki!!!

    Már annyiszor kiderült, hogy nem értesz hozzá, csak az elvakult baromságaidat akarod(nád) másra is rákényszeríteni, ami idáig még nem sikerült, pontosan azért, mert a szolipzizmusod, az írásaidból annyira érthetelen baromságok összessége, amelyet talán még egy jó pszihiáter több évi veled elcseszett munkaórában sem tudna kiírtani!

    #45 muszály=muszáj legalább "hejjesenmegtanulniírnod"
  • Adenoma
    #56
    csak tudnám mi a f@szt akarsz itt.
  • B0nFire
    #52
    Dehogy infantilis! 30 éve van az informatikus szakmában!!! Ő maga állítja az egyik nem túl régi topicban.

    Sanyópapa, ne felejtsd el szerteszéjjel makrózni a hsz-eidet, mert ha csak a stílusból kell találgatnunk, hogy ki vagy, az nem az igazi.
  • [HUN]FaTaL
    #51
    Vagy csak annyit hogy szimplán balfasz vagy.
  • B0nFire
    #50
    Hogy mekkora szánalom ez, felpakolni a Linuxot, aztán mindent elkövetni, hogy a lehető legjobban hasonlítson a Windowsra, OSX-re , meg virtuális környezetet emulálni, hogy fussanak rajta a Win alkalmazások. Linuxos ne Photoshopoljon! Elégedjen meg a GIMP-jével!!!

    Mit kell itten annyit vitatkozni?! Az Ubuntu Linux egy nagy szar, és az is marad! Hajrá, Windows!
  • Ravkin
    #48
    Régebben én is azt hittem hogy hottold szándékosan flémel, de amióta több postját is olvastam csak nevetni tudok a naív infantilitásán. Az a helyzet hogy valójában fingja sincs az egészről . Vagy nagyon fiatal és info pályára készül vagy öregebb és valami panelban arra kényszerült hogy egész nap a ledurrant gépét lesse. A helyzet az, ameddig mindenkinek meg van a szabad választási joga hogy ezt vagy azt használjon, addig mindenki könnyen henceghet vele hogy én aztán mekkora linuxos vagyok, aztán persze a megszokott mozdulattal váltanak vissza windowsra. Nagyjából így van ez a böngészőkel is, vannak akik unják magukat felraknak 2-3 böngészőt és közben váltogatnak ha nem megy valami az egyikben megy a másikban, az már felsem tűnik hogy az ieben tulajdonképpen minden megjelenik. Vissza térve a témára, a linuxról csak annyit ha tényleg akar valamit kezdeni vele az ember, pl munkahelyen iskolában vagy otthon akkor igen csak bele fog törni a bicskája, és addig ameddig nincs rákényszerülve hogy csak azt a bizonyos rendszert használja nem is fogja nagyon látni a hátrányait. Én a magam részéről jónak tartom a linuxot, különfajta szervereknek például, de ha veszek magamnak otthonra valami bika gépet amin pl játszani is akarok vagy esetleg egyéb szolgáltatásokat elérni.... szóval na ne haragudjatok már ilyesmivel ne fáraszuk egymást.
  • mousee
    #47
    hottold a beépített flémgenerátor, ő azért van, mind a 234 alregjével együtt, hogy gerjessze a fórumba a flémelést... Szerintem ez egyértelmű... igaz sanyópapa?:D
  • Rexhawk
    #46
    hogy én erre nem gondoltam:) De mostmár értem goth:
    az emberek állatokat tartanak...
    a wow kockák virtuális állatokat tartanak...
    és az SG meg hottoldot... XD
  • Vorpal
    #44
    Elnézést : ugyértem szerelget.
  • gothmog
    #43
    Persze nem látok bele, meg nem látok a jövőbe, de kívülről úgy tűnik, Shuttleworth komolyan gondolja, amit az Ubuntuval csinál, és nem hinném hogy hagyná, hogy egy adott funkció bekerülése attól függjön, hogy van-e valakinek kedve megcsinálni. Illetve úgy szól a fáma, hogy az ubuntu indulásakor összegyűjtött jópár neves Debian-fejlesztőt. Gondolom őket sem lécci-puszival vette rá, hogy neki dolgozzanak.
  • ziby20
    #42
    Persze miert ne lehetne. Bar szerintem ez az egesz release dolog eleg idegesito, felesleges es faraszto, valamint jelentos eroforrasokat igenyel a distributoroktol. Sokkal egyszerubb ami pl a Gentoo-eknal van:) Amikor fixe valik valami be kerul a fix agba, frissitessz mikor szeretnel es ennyi.
  • gothmog
    #41
    Gondolod hogy tartani lehetne a határidőket -félévenkénti megjelenés, napra pontosan- ingyenmunkából? Canonlical. Mark Shuttleworth cége.
  • mousee
    #40
    A több asztal alap dolog... Ha elkezded használni, akkor kb olyan szinten idegződik be, mint az egéren a görgő... mert végül is van gördítősáv (1 asztalon is lehet bohóckodni), de ki használja már? Ha megszokod, sokkal gyorsabb vele a munka. Arról nem is beszélve, hogy mennyivel átláthatóbb.
  • Benoke
    #39
    10mp hát elég hihetetlennek tűnik, bár ha ezt állítják csak nem hülyék, lehet megközelítik.
    Soha nem mértem még le mennyi idő alatt áll fel az ubuntum, de piszok gyors bármelyik win hez képest ... XP üresen sem volt soha ilyen gyors. A Vistam hát annak kell egy teányi szünet mert el tud molyolni a világegyetem problémáin perceket látszólag értelmetlenül.
    Nem a Linux a leg felhasználó barátabb, de érdemes kipróbálni akit érdekel, akit meg nem az ne fikázza. Melóhelyen is szépen át fok térni előbbb utóbb mindenki a Linux -ra. Teljeyen jól hsználható a kis ubuntu már most is. Néha linuxosan macerálni kell apróságokkal míg belövi az ember, de utánna tökéletes. Ami furcsább a júzereknek hosszab távon is a win től eltérő betű típusok.
  • gothmog
    #38
    hottold belső ember, hivatásos troll minőségben. Már rájöhettél volna.
  • ziby20
    #37
    Nem ironikusan kerdeztem, tenyleg erdekelt.
  • gothmog
    #36
    őőőő... Talán a Canonical? Esetleg?
  • ziby20
    #35
    Miert? Mert a virusok jelentos reszere tehetunk mert nem is fut? Azert szerintem ez eleg kenyelmes dolog. Nem kell virus irtot hasznalni nem pocsekolja az eroforrasokat. Nem kell le ellenoriznem hogy a virusrto valaoban hatasos-e...

    Lehet kevesen hasznaljak a Linuxot de az atlag linux user felhasznalasai szokasai mellett nincs sok eselye egy virusnak hogy fusson. Valamint a rendszerek valozatossaga ismet gatolja a virusok hogy sok gepen hatasosan fussanak.
    Linux nincs tele innen onnan le totott (es/vagy) warez programokkal.Win felhasznalok nagy resze nem is ismeri a csomag kezelo fogalmat, es az implementacio probalkozasok is eleg gyengek...
  • Rexhawk
    #34
    vagy már megint egy hottold nick? juj akkor, ezért akkora bannt kapsz. A Kiskedvencüket senki se bánthatja :D
  • msstz
    #33
    http://www.sg.hu/cikkek/67968/ie_nelkul_jon_a_windows_7_europaban

    itt is osztja az észt.
  • Rexhawk
    #32
    "te buta vagy, ezt már más hírek kommentelésénél is megtudhatta a nagyérdemű."
    ezt hogy érted? két napja regisztrált:S
  • msstz
    #31
    Designos: ilyen szó nincs, ezt Győzike találta ki. Inkább mondjuk azt, hogy jó/tetszik/modern/up-to-date a designja. Nem jobb? :)
  • msstz
    #30
    Ja és, ne problémázz azon, hogy Windows-ra kell vírusírtó, Linuxra meg nem, ezért is jobb. Ettől nem jobb egy OP-rendszer, csupán egy icipicit kényelmesebb, megspórolsz 5 percet az életedből - nem töltesz le egy ingyenes vírusirtót. Különben is, az, hogy nincs Linuxra vírus, az azt bizonyítja, hogy nem elterjedt rendszer, tehát nem éri meg rá írni, esetleg nehéz(?) is írni rá. Az undergroundság nem a jóság jele.
  • Rexhawk
    #29
    én meg nem hiszem el, hogy néhányan azért kezdenek el sírni, mert csökken a bootidő

    FlyingV:
    te mit értesz az alatt hogy fapados?azt hogy kevés funkció érhető el a menükből asztalról vagy hogy nem túl designos?
  • msstz
    #28
    Sanyópapa, te buta vagy, ezt már más hírek kommentelésénél is megtudhatta a nagyérdemű.

    "nem kell perceket várniuk amíg feláll a széttrojanozott OSük, amin aztán egyből vért izzadnak mire eltüntetik az összes adware popupot a képernyőről, vagy éppen még plussz 3 percet várnak mire a NOD32 splash képernyője eltűnik az asztalról"

    Ha van egy jó vírusírtód, pl. Avira vagy valami ingyenes, és egy jó OP rendszered is van, tehát XP vagy 7 (Windows esetében), akkor 1 perc alatt teljesen feláll a rendszer, amin nincs trójai és semmimás. Elég naiv azt hinni, hogy a gépen csak azért lesz vírus, mert ez törvény. Hozzászólásodból ez jön le, így gondolod. Nagyobbrészt a felhasználótól függ, kedves Sanyópapa, hiszen ha valaki olyan oldalakra merészkedik, az ne csodálkozzon, hogy fertőzött lesz, és persze: aki hülye, haljon meg, vírusírtó nélkül nem szabad netezni Windows alatt. Az meg megint érdekes, hogy hozzászólásodból az világlik ki, hogy aki Windowst használ annak csak olyan szar gépe van, hogy 3 perc kell az egyébként keveset evő NODnak. Ja vagy azért jobb gépeken is megy Windows? Ez esetben olvass fentebb.

    A saját hozzá nem értésedet, lámaságodat bizonyítja hozzászólásod. 14-18.
  • sedward
    #26
    1, Kinézet: az Ubuntu alapból egyszerűre van állítva, de minden részletét lehet változtatni, csak a beállításokba kell belemenni. Nálam véletlen 3d effektek vannak bekapcsolva pl, az ablakok elégnek, szétesnek vagy összehajtogatódnak (stb) ha becsukom őket. Ha akarnám lebutíthatnám teljesen Vista kinézetűre is. 6 desktop kell a munkámhoz. Nemrég óta két monitor is megy. Mostanában éppen egy akvárium van a háttérben, akkor jön elő, ha másik desktopra lapozok vagy forgatom, hogy megnézzem melyiken mi van.
    http://picasaweb.google.com/lh/photo/wqWPOP4qFV6SClri_7iWPQ?feat=directlink
    2, A KDE felület hasonlóan vagy még jobban néz ki, alig lehet közöttük választani.
    3, A kikapcsolás helyett suspend nem jó, mert a laptop úgyis fogyasztja az áramot, valamelyik kevésbé, de némelyik nagyon. Akinek persze folyamatosan hálózatra van kötve, annak nem számít.

    A bootolás gyorsítása jó dolog, már a mostani rendszer is sokkal gyorsabb mint a régebbiek. 10mp szép lenne. Az a screenshot a szörnyű barlangrajzzal a háttérben szerintem az előző verzióból való.
  • ziby20
    #25
    Ki foglalkoztat foallasban fejlesztoket az ubuntu fejelsztesere?
  • [HUN]FaTaL
    #24
    "A fejlesztok meg azzal foglalkoznak amivel akarnak, mivel senki nem fizet nekik erte."

    Ez jó vicc volt.
  • ziby20
    #23
    Hasznaljatok fluxboxot le tisztult egyszeru dolog es eleg jo funkcionalitasa van. Es ha valamit hianyolsz akkor ~2,5MB kotot nem lehetetlen kihivas atlatni.

    A fejlesztok meg azzal foglalkoznak amivel akarnak, mivel senki nem fizet nekik erte.

    Az a baj az Ubuntuval hogy be hozza a r=1 usereket. Pistkek megjottek es azt hiszik hogy ez is egy "Hulye" barat Oprendszer. De az r=1-ek nem tesznek semmit, nem fejleszenek, nem kuldenek bug repor-ot, nem adakoznak es a leg fontosabb hogy nem is akarnak mast csak egyszeri felhasznalok lenni. Nem is baj az hogy valaki hasznalja hisz ingyen van azert van, de most ha valamit az ember ingyen meg kap mire fel szidja? Ott a lehetoseg hogy tegyen valamit ellene. De egyszerubb altalanoistani azt hinni hogy a Ubuntu == Linux es hulyesegeket beszelni.
  • gothmog
    #22
    Felület:
    Mi a gond vele?
  • gothmog
    #21
    De nektek hogy bír sírni a szátok, amikor egy windowsos hírnél valaki megemlíti az ubuntut. Vorpal, te meg igazán kitalálhatnál már valami új dehonesztáló jelzőt a linuxosokra, mert a "egész nap szerel a kernelben" egyrészt túlhaladott, másrészt csak a csőlátásodat bizonyítja.
    Leültem.
  • bnfront
    #20
    Mivel rosszabb a kezelő felület mint osx-nél vagy win-nél? Sztem mind ugyanolyan.
    Kinézetet meg úgy alakítod ahogy akarod csinálhatsz belőle akár win7et is.
  • msstz
    #19
    Szerintem gyenge dolog a bootidőn rugózni, 45 másodperces bootidő már tökéletesen megfelelő. Egyébként sem véletlenül találták ki a Sleepet. Az Ubuntu inkább a kompatibilitáson és a felhasználóbarátiságon fejleszthetne, ahelyett, hogy linuxos vérkockáknak hint tündérmesét.
  • Vorpal
    #18
    Engem nem érdekel mennyi idő alatt bootol - reggel - kávé megdörgölöm a sérómat - és már megy is a win - ugye aki Linuxos és szerel egész nap a kernelben annak ez lényeges - aki dolgozna is - az leszarja.
  • Icegod
    #17
    A kinézeten igazán nem kéne már felakadni. Olyan külsőt csinálsz, amilyet akarsz.

    Egyébként a bootidő csökkentése szerintem nem hülyeség. Az ember nem feltétlenül órákra ül le a gép elé, hanem gyakran csak megnézni pl a menetrendet. És nem mindenki szereti a suspendet.
  • nedudu
    #16
    Eddig is lehetett 800x600 alatt használni nagyobb képernyő méretet, nem újdonság, sőt nem fontos több asztalt sem használnod. A választás lehetősége meg van ;-)