38
Instant \"dinoszaurusz\"
  • Falcon87
    #38
    nagyobbnak hittem :D
    amúgy kösz
  • koryne
    #37
    Így:



    Kb 1 mm átmérőjű.
  • Falcon87
    #36
    Hogy néz ki egy tojás?
  • Apus
    #35
    nehogy éjjel félálomban ráboríts egy pohár vizet, eléggé meglepődnél reggel :D
  • koryne
    #34
    Végülis, tényleg alig feltűnő egy akvárium, benne 8 centis rákokkal :D
    Egyébként a tojások itt vannak az éjjeliszekrényen egy zacsiban, majd egyszer kikeltem őket.
  • Apus
    #33
    tök picik na.
  • Apus
    #32
    ugyan. hiszen zök picik, el lehet dugni őket valahova:)
  • norbi4567
    #31
    :S
    Pedig kíváncsi lennék rá :)
    Tudnék szerezni ingyen valahonnan akkor lehet tartanék :)
    Úgyis van 2 üres akvárium...
  • koryne
    #30
    Úgy áll a dolog, hogy a szüleim megvétózták a triops-tartást... Tehát el kell halasztanom addig, amíg sikerül elköltöznünk :( Ha esetleg valaki belevágna, akkor szívesen látnék képeket / tapasztalatokat :)
  • REPS0L
    #29
    amelyik triops nem ugat, az harap.
  • norbi4567
    #28
    Akkor valószínűleg csak rosszul emélxek. Rég volt már :)
  • Fehercsoki
    #27
    És ez nem harap?
  • koryne
    #26
    Ilyenről nem tudok.
  • norbi4567
    #25
    Am ezek nem tudják véletlenül váltani a színüket sötétről világosabbra?
    Mert most ugrott be hogy mintha egy kicsit változott volna a színe tiszta vízben és sárosban.
    De már nem nagyon emléxek :S
  • koryne
    #24
    Ebayről. Egészen konkrétan ezt.
    Van az illetőnek cancriformisa is, de az kicsit drágább.
  • Falcon87
    #23
    Szerintem én is rendelek egy "adagot", megjött hozzá a kedvem :D honnan rendelted, kérlek dobj meg egy linkkel!
  • koryne
    #22
    Az a legnagyobb, kb 10 centis. Azt nem tudom, hogy színes lesz-e, több helyen olvastam, hogy igen, de olyan képet még nem láttam... Aztán lehet, hogy fényképen nem jön vissza a színük (halaknak sem mindig).
  • norbi4567
    #21
    :P
    És a cancriformis kb mekkorára nő meg?
    És színes lesz na nagy lesz? :)
  • koryne
    #20
    Hehe, még a végén kiderül, hogy mindenki látott már élő triopsot, csak én nem :D
  • Falcon87
    #19
    Olyanokat én is láttam, csak azok ilyen fél-, max. egy centisek voltak, szintén átlátszóak, és gondolom szűrték a vizet, mert ilyen kondenzcsíkot húztak maguk után :D ja, és az "aljukon" látszott egy ilyen cörös kopoltyúszerű képződmény, amivel hajtották magukat, és a farkuk vége villás volt.
  • norbi4567
    #18
    Ahha.
    Hát azóta se láttam. Pedig az a pocsolya minden éven ott van (kb 20 cm mély)
    Csak akor. De akkor rengeteg volt benne.
    Most lennének hazahoznám őket aztán beraknám a kertitóba :D
  • Apus
    #17
    Nagyon tetszenek, nekem is kéne, csakhát ilyen rövid az életük..
  • koryne
    #16
    Könnyen lehet, hogy ilyen volt. Előfordul, mégpedig a cancriformis, bár nem túl gyakori.
  • passatgt
    #15
    undorító
  • norbi4567
    #14
    Ez nagyon hasonlít valamire.
    Pár éve egy pocsolyában találtam pár ilyesmit. Csak azok kisebbek voltak(kb3-4 cm)És nagyjából áttetszőek voltak.
    Eléggé furcsálltam hogy a szántőföld mellett egy kb 30°C-os vizű pocsolyában a földút közepén az ebihalakon kívül más is van. De fogalmam se volt hogy mi ez.
    Lehetséges az hogy itt él ilyen?
    Vagy az valami más volt?
  • koryne
    #13
    Amennyinek éppen kedve lesz vagy amennyinél rendesen eltalálom az ideális körülményeket. De nem egyszerre dobom az összeset vízbe, aztán lesz, ami lesz, hanem kísérletezgetek.
  • koryne
    #12
    Azt nem tudom... Nem is szeretem (enni) a különböző vízi élőlényeket, tehát ki sem fogom próbálni :P
  • Firerock
    #11
    és ebből kb mennyi fog kikelni?:D
  • tigeroo
    #10
    énis erre gondoltam XD
  • Sadist
    #9
    De ez sütve fincsi?
  • koryne
    #8
    Viszonyítás végett:

  • koryne
    #7
    A 100 tojás volt kb 3000 Ft, postával együtt. Szóval nem egy ökör ára :)
  • Benny04
    #6
    ez tök fasza lehet :P
    mennyibe fáj? xd
  • koryne
    #5
    Kösz :/
  • koryne
    #4
    Most rendeltem Angliából egy adag tojást, ha itt lesznek, írok róluk tapasztalatokat meg teszek fel képeket :)
    Longicaudatus-t rendeltem, mert állítólag egyszerűbb a tartásuk, kifejezetten kezdőknek ajánlják.
  • pepperonipizza
    #3
    Triops fajtaleírás
  • pepperonipizza
    #2
    http://canecorso-sotm.hu/
  • koryne
    #1
    A triops (pajzsosrák) egy kis édesvizi rákféle, egy "élő kövület", az alakja szinte semmit sem változott az elmúlt 70 millió évben. Nevét a 3 szeméről kapta.
    Érdekessége, hogy a "tojásai" nagyon hosszú ideig (akár 20 évig) életben maradnak a szárazon. Ha újra vizet éreznek maguk körül és a körülmények is megfelelőek, akkor szinte azonnal kikelnek, majd szinte látható sebességgel növekedni kezdenek. Körülményektől függően 20-90 napig maradnak életben.

    A különböző fajok eltérő méretűre nőnek, az európában őshonos Triops Cancriformis (nyári pajzsosrák) akár 10 centi hosszúra is megnőhet, míg az amerikai illetőségű Triops Longicaudatus 6-7 cm.

    Mindenevő, a répától a földigilisztáig elég sokmindent megeszik és az étvágya csillapíthatatlan. Kell is neki a sok energia, hisz rövid életciklusa miatt nincs vesztegetni való ideje :)

    Viszonylag egyszerűen tartható akváriumban, meglehetősen igénytelen állat. Keltetni egy kis pohárban érdemes, így nagyobb eséllyel vesszük észre, ha kikelt (ez átlag 5 napot vesz igénybe, de meglehetősen változó). A vízen kívül fényre van szüksége a kikeléshez.
    Az ideális hőmérséklet számára olyan 22 C°, de semmiképpen ne menjen 30 fölé a víz hőmérséklete! A tojások és a fiatal (8 nap alatti) triopsok különösen érzékenyek erre.

    Az akvárium aljára ideális az állatos boltokban kapható akváriumi kavics, illetve tehetünk bele növényeket díszítő célzattal, meg hogy a rákocskáink mindig tudjanak valamit rágcsálni.
    Lehet őket édesvízi halakkal együtt tartani, de ügyeljünk rá, hogy ne legyenek kisebbek a triopsoknál, mert menthetetlenül befalják őket! Egyébként jellemző rájuk a kannibalizmus, ennek esélyét úgy tudjuk minimálisra csökkenteni, hogy bőségesen ellátjuk ős-kedvenceinket élelemmel.

    A 2 leggyakoribb faj:

    Triops Cancriformis:



    Triops Longicaudatus: