33
Menekülthelyzet
  • kamilla6666
    #33
    Szerintem ennél azért nehezebb a beilleszkedésük. Eleve első probléma hogy nem beszélik a nyelvet, teljesen más kultúrából jönnek, nincs pénzük, nem ismernek senkit..
    Ha ezeken képesek túllépni, akkor jön a társadalmi befogadás, akkor lehet kapcsolatokat kialakítani a befogadó állam valódi tagjaival (tehát nem az alapítványok, ellátószervek szereplőire gondolok most)
  • hewand
    #32
    Hm... megnéztem a videót. Nem túlzás. Magyarországon is ennyire para a menekültek helyzete?? Szerintem sok embert normálisan befogadunk, képesek barátokra szert tenni egy idő után.
    Vagy csak én látom ilyen idillinek a helyzetet?
  • kamilla6666
    #31
    Én is rákerestem a videóra, elég megdöbbentő, eddig még bele sem gondoltam igazából a menekültek helyzetébe.. nincsenek túl jó kilátásaik, főleg amíg a befogadó ország is ellenségesen viszonyul hozzájuk :s
  • balinteert
    #30
    Én is láttam a figyelemfelkeltő videót, és szerintem nem túloznak benne.. :(

    Azt nem tudom, hogy rendezvény vagy valami esemény lesz-e a menekültnap alakalmából, én csak a videóról tudok.
    Az előző években volt gyerekrajz pályázat meg margitszigeti rendezvény, idén semmi ilyesmiről nem hallottam.
  • analfa
    #29
    Hali!
    Bár látom már régen írt ide valaki de azért remélem lesz aki válaszol, úgyis lassan aktuálissá válik a téma.
    Azt szeretném megtudni hogy volt-e már valaki az általatok is említett ENSZ által szervezett rendezvényen... és mik a tapasztalatok. Mennyire igaz az ami mondjuk ebben a kis vidiben látható vagy ez indokolatlan túlzás?
  • kakkala
    #28
    Köszönöm a linket! Bár elég nehezen találtam meg tavalyi programról szóló kiadványt, de a főoldalukon található videóért is megérte megnézni a honlapot.
  • supperlevi
    #27
    Körülnéztem és nem találtam idei programot, de a tavalyi fent van az ENSZ magyarországi honlapján. Itt találod.
  • kakkala
    #26
    Jaszmin76! Tudsz valami programot, amit idén fognak tartani az ünnepség keretein belül?
  • jaszmin76
    #25
    Nem csak az a cél, hogy megemlékezzünk róluk, hanem, hogy meg is ismerjük őket, hisz ők tartnának programokat, beszélgetéseket, hogy ne úgy tekintsünk rájuk, mint menekültek, hanem, mint emberek...
  • majkrofon
    #24
    Mindkét oldalt megértem, akik elfogadják a menekültek befogadását, és azokat is, akik egyetértenek azzal, hogy "MEGTELT". A menekültnapnak nem is az a lényege, hogy eldöntsük, hogy fogadjuk e őket vagy nem, hanem az, hogy megemlékezzünk rájuk. Legalábbis e célból jött létre a menekültek világnapja.
  • modellmaker
    #23
    csakhogy ide (debrecenbe) lökik azokat is, akik illegális bevándorlók. tavaly volt is velük probléma, nem is egyszer...
  • Bala10
    #22
  • Voronyinko
    #21
    Menekültekről általában azok jutnak az emberek eszébe, akiket politikai, vallási meggyőződésük miatt üldöznek, veszélyeztetik az életüket. Akik az elnyomó hatalom elől menekülnek, azoknak segíteni kell minden országnak a saját rendelkezésre álló eszközeivel. Sokan persze a jobb megélhetés reményében próbálkoznak, de lássuk be, hogy az ilyen "elmeneküléshez" komoly indok, elhatározás kell.
  • supperlevi
    #20
    Teljesen mindegy, hogy hogy nevezzük őket, akár nevezhetik jogilag ugyanúgy menekültnek a vendégmunkásokat, szerintem akkor sem említhetjük egy lapon a menekültekkel, mert teljesen más okból hagyják el országukat a "gazdasági menekültek"!
  • Voronyinko
    #19
    Ott van például Afrika középső része: Csád, stb. A véres polgárháborúk során gyerekek is harcolnak (és halnak meg értelmetlenül). Szerintem érthető, ha valaki szeretne elszakadni egy ilyen környezetből, bármi áron.
  • Ronny
    #18
    ma már csak a káeurópai fehérek esetén beszélhetünk vendégmunkás státuszról, az európai politika a 70-es években átminősített mindenkit bevándorlóvá. Gazdasági menekültek vannak helyettük, akiket minden további nélkül haza lehetne toloncolni.
  • individualo
    #17
    Ne keverjük össze a vendégmunkásokat a menekültekkel!
  • Coldplayer
    #16
    Szerintem meg nem ugyanaz. Az ok elég különböző a kettőnél.
  • Narxis
    #15
    De lehet egy és ugyanaz, itthon pl. a debreceni táborban sokan a menekült státusz megadására várnak, az olaszoknál meg arra céloztam, hogy a sok hiperpigmentáltat(tök mind1 honnan jött, miért) ki akarják toloncolni. Berlusconi-nak volt egy nyilatkozata erről a napokban.
  • Coldplayer
    #14
    Igen. Pont azért.



    Ha ezt megnézed rájössz, hogy tényleg pont azért kell elmenkülnie mert nap mint nap úgy kell felkelnie a saját hazájában, hogy lehet aznap már nem fekszik le.
  • tigeroo
    #13
    menekült =/= bevándorló
  • Narxis
    #12
    Vissza kell őket toloncolni, példát vehetnénk az olaszokról, ahogy kezelik a helyzetet.
  • Voronyinko
    #11
    A többség bizony azért menekül, hogy ne öljék meg a saját "honfitársai" Persze közöttük is lehet olyan, akinek más szándékai is vannak, de velük kapcsolatban sem szabadna általánosítani.
  • tom235
    #10
    Akkor tisztelet a kivételnek, bár a legtöbben szerintem a nehéz gazdasági helyzet miatt "menekülnek" el pl.: Pakisztánból rengetegen.
  • individualo
    #9
    Épp ez az, hogy ártatlanul halnak meg, ha nem menekülnek... Sok alább említett háborús övezetben is ennyire eldurvult a helyzet az évek alatt.
  • tom235
    #8
    Afrikai népírtásokról hallottam már, de azoknak már vége tudtommal. Palesztina meg háborúban van Izraellel vagy nem?
  • pinnacle
    #7
    háborús zónáról hallottál már?

    Sri Lanka, Afrika különböző országai? Palesztina?
  • tom235
    #6
    Most nem azért mondom, de szerinted egy ártatlan embernek miért lenne oka bárhonnan menekülni, mert megölik?
  • Coldplayer
    #5
    Nem csak róluk. Én inkább általánosságban igyekszem megközelíteni a témát és nem csak a hazai helyzet kapcsán hanem globálisan. Nehéz a kérdés mert ahova mennének azoknak sem mindig a legjobbkor érkeznek de nekik sajnos nincs választásuk.
  • jhetedikj
    #4
    Most kikről van szó,az afgánokról?
  • Voronyinko
    #3
    Az is baj, hogy az emberek nagy része nem néz túlzottan jó szemmel ezekre a rossz sorsú emberekre, pedig legnagyobb részük nem jókedvében menekül el otthonról, hanem az életét menti...
  • individualo
    #2
    Az biztos, hogy tiszteletreméltó, hogy kijelöltek egy külön napot a menekültek megemlékezésére, bár én erről eddig még nem tudtam. Sajnos nagyon sokan vannak kilátástalan helyzetben a politika miatt.
  • Coldplayer
    #1
    Kerestem de nem találtam ezzel a kérdéssel foglalkozó topikot. A téma a nemsokára közeledő Nemzetközi Menekültnap kapcsán jutott eszembe amely június 20-án lesz. A topikba a témával kapcsolatos vélemyényeket észrevételeket esetleges tapasztalatokat várom.