14
Nyomtatott áramkör készítése és a vele kapcsolatos tudnivalók
  • DayWalker
    #14
    ChipCAD
    XR7090UV-L1-UV8-11

    Cree XLamp7090UVV
  • aderka
    #13
    Nem tudom hol veszed az UV led-eket, de én csináltam egy LED-es levilágítót. A LED-ek darabja 400 Ft volt.
  • DayWalker
    #12
    Vagy csinálhatod UV LED-el is, igaz darabja 1476 Ft

    UV LED-es NYÁK fotózás
  • repvez
    #11
    Ha van valaki aki veszprém megyében lenne vagy válalna nyák készitést az vegye fel velem a kapcsolatot.
    1-2 egyszerü egyoldalas nyákrol lenne szó csak én mint gépész távol áll tölem minden ami elektromos és 4,5v-nál több van :D.
    Egy joystik átalakitásához kéne
  • aderka
    #10
    Fototechnikával akkor dolgozom, ha 0.5-ös vonalvezetéssel kell mennem. 0.8-as vastagsággal már lehet vasalni.
  • Schwarz
    #9
    Meg egy lézernyomiga, vagy fénymásoló, csak utóbbival vigyázni kell, mert nem mindegyiknél 100% az a 100%, általában kicsit kicsinyítenek.
    Egyébként a vasalásos technikát én is próbáltam a lakkfilces után :-) Egész jó eredményt lehet vele elérni, na nem qfp100-as tokokra gondolok itt, hanem egyszerűbb rajzokra.
    Bonyolultabbakat levilágítós módszerrel célszerű készíteni, ilyet még én sem csináltam.
  • aderka
    #8
    Üdv!

    Úgy gondolom, a legolcsóbb, de mégis jó minőségű eljárás a vasalásos technika. Én az összes NYÁK-omat ezzel a technikával készítettem el, semmi más nem kell hozzá mint egy régi kopott vasaló, és műnyomo papír. Tökéletes minőség, és szép munka készíthető vele.
  • Schwarz
    #7
    az májusban van te... xD
  • tommygear
    #6
    ma van A NYÁK napja nefeledjétek
  • Me Ga
    #5
    Lol, ez király hsz volt.
  • Csucsu2030
    #4
    Hú vazze, én még anno vas-kloriddal marattam és lakkfilcet használtam az áramkör megrajzolására. Mondjuk úgy is nézett ki. Tiszta gány volt meg állandóan alámart.
    Aztán én is kiakartam próbálni ezt a fotoeljárásos NYÁK-készítést de valami miatt nem kezdtem el. Már nemtom miért. Vagy drága lett volna beruháznom rá vagy hely nem volt vagy a faszom tudja de valami miatt nem kezdtem el.
    Baszki de régen volt.
  • Schwarz
    #3
    ...fénycső...
  • spy803
    #2
    Miért nem a hobbyelektronikán kérdezed meg? :) Amúgy szerintem mindegy csak UV legyen.
  • SrAta
    #1
    Sziasztok!

    Azért nyitottam ezt a fórumot, hogy megbeszélhessük a nyomtatott áramkörök (NYÁK)készítésével kapcsolatos dolgokat, de elektronikai eszmecsere is folytatható:P

    Nos tehát alapvető tudnivalók:
    Nyák készítés kezdőknek I.
    Nyák készítés kezdőknek II.

    Nos nekem így ezek után lenne egy kérdésem is (csináltam már nyákot...)
    Nos a kérdés:
    A nyomtatott áramkör készítésénél a levilágításnál Positiv-20 lakk esetén milyen hullámhosszú UV neon ajánlott, mert most akarok UV neont venni?