80
A pápaság története, Egyháztörténelem
  • Yulcsa
    #80
    Látta valaki a Karol című filmet? II. János Pál pápáról szól a film, és szerintem nagyon eltalálták. A szereplők, a zene, minden nagyon ott van!
  • Yulcsa
    #79
    A Jelenések könyvére gondolsz, amit János írt? Nálam sokkal okosabb emberek sem tudták megfejteni, szóval ne várj tőlem választ. A képből kiindulva amúgy nem komoly eszmefuttatást vártál tőlem... Amúgy ennek szintén nem sok köze van a pápasághoz...
  • Calver
    #78
    és a zombi apokalipszissel mi a helyzet? tekintve h a bibliában is van bőven rá hivatkozás.
  • Yulcsa
    #77
    III. Ince (1179-1180) valóban nagy esélye volt egy atomtámadásnak
  • sz4bolcs
    #76
    És atomtámadás ellen is véd?
  • polarka
    #75
    Tegnap hallottam, h III. Ince pápa igyekezett betiltatni a számszeríj használatát keresztények ellen.
  • Yulcsa
    #74
    majd szóljatok, ha befejeztétek, és visszatérhetnénk az eredeti címhez... bár úgyis hiába mondom...
  • zöldike manó
    #73
    én most olvasom mohamed történetét, meg az iszlám kialakulását. és szó sincs róla, hogy mohamed megdugta azt a lányt. 6 évesen eljegyezte, 9 évesen feleségül vette, és csak 14 vagy 15 évesen amikor már a lány is akarta, akkor háltak csak együtt. előtte meg úgy kezelte, mintha a lánya lenne.
  • Balumann
    #72
    Jaj :D
    Nah jó, asszem nyertetek.
  • Balumann
    #71
    Hmm, azthiszem kezdem érteni, hogy miért támadjá(to)k, találtam egy cikket Mohamedről.
  • immovable
    #70
    Pedig azt mondtad.

    Nem mondtam, hogy normális. De az engedélyezett házasság (és ezen belül közösülés) nagyon nem ugyan az, mintha az erőszak lenne engedélyezett.

    Egy 10 év alatti gyerekkel való közösülés az ERŐSZAK, még akkor is ha látszólag törvényes s a gyerek is beleegyezik.

    Épp ez az, hogy 4 éves lány nem vesz feleségül férfit.. Hát max hozzá mehet, feleségül biztos nem veszi. :D Ilyen házasságok esetén nem is a gyerek dönt, hogy hozzámegy valakihez vagy sem. Ez szülői döntés s nem ritka arabok között, hogy két tevéért odaadja a lányát, fiát.
    Legutóbb egy apa verte halálra lányát, mert az nem takarta el az arcát az utcán s ezzel szégyent hozott a családra.
  • Balumann
    #69
    -zsidó
  • Balumann
    #68
    Épp ez az, hogy 4 éves lány nem vesz feleségül férfit, erőszakot meg nem "engedélyezi". Akinek ilyen szándéka van, az meg tényleg beteg, és kezelni kell, ennem nem írtam ellenkezőjét ha jobban megnézed.

    Nézzétek meg légyszi, hogy én mire válaszoltam, ne írjatok össze-vissza.
    "megerőszakolnak egy kislányt vagy éppen fiút, hiszen maguk szerint megtehetik mivel benne van a talmudban."
    Erre írtam, hogy ez ferdítés, nem engedélyezett az erőszak, csak a házasság. De ha tudtok példát rá, hogy valaki 4-5 éves lányt FELESÉGÜL VETT és közösült vele, akkor megértem miért támadjátok. De általában vannak egészséges férfiak, és a lányoknak is vannak szüleik :P

    Jó lenne ha kicsit átgondolnátok, hogy ki mire válaszol, mert így a végén még az jön ki hogy én is zsidó pedofil vagyok... :D
  • Pluskast
    #67
    Zsidókról nem tudok de a koránban benne van, hogy Mohamed lefeküdt egy 4 éves kislánnyal....
  • immovable
    #66
    Szerinted egy 4 éves kislány képes beleegyezni vagy ellenkezni bármibe, illetve bárkivel szemben is???? NEM. Tehát erőszak.
    Az ilyen beteg embereket kezelni kell. A kötél olcsó s hatásos.
  • Balumann
    #65
    ??
  • sz4bolcs
    #64
    Persze persze, ha pedig törvénybe van foglalva a népirtás, a rabszolgatartást, a gyermekkeseskedelem prostitúció céljából, akkor az abban a kultúrában nem bűn. :)
    Világos érvelés.
  • Balumann
    #63
    Nem mondtam, hogy normális. De az engedélyezett házasság (és ezen belül közösülés) nagyon nem ugyan az, mintha az erőszak lenne engedélyezett. A házassághoz gondolom ott is a lány beleegyezése szükséges, 13-14 éves kor alatt meg miért egyezne bele. Ilyenről én még nem hallottam egyébként, hogy zsidó elvett volna ilyen fiatalon valakit.
    Nah sry, abbahagytam.
  • Risu Führer
    #62
    tehát szerinted az nomrális ha egy 3 éves kislányt vesz el egy felnőtt zsidó.sztem egy nagyon beteg...
  • Yulcsa
    #61
    fejezzétek már be légyszíves!!! ez nem tartozik a témához!
  • Balumann
    #60
    "megerőszakolnak egy kislányt vagy éppen fiút, hiszen maguk szerint megtehetik mivel benne van a talmudban."
    Ez azért szerintem így eléggé ferdítés. A házasságot engedélyezi 3 éves kortól (így persze a közösülés is), de az nem erőszak, ha már feleségül veszi. Nálunk pedofilia, 12-13 év alatti közösülés meg gyakorlatilag természetellenes és értelmetlen, de az erőszak nincs engedélyezve, tehát ez miatt sztem nem lehet elítélni ezt.
  • Yulcsa
    #59
    "A szigorú szabályok enyhítését hozta II. János Pál pápa pápaválasztási reformja (az 1996-ban elfogadott Universi Domini Gregis), melynek keretében többek között a pápaválasztó bíborosok lakhelyének kérdésében is enyhítést hozott, mivel ők immár a Ospizio Santa Marta épületében kerülnek elhelyezésre. A 19. század vége óta a konklávé helyszíne a Sixtus-kápolna, az akkori pápaválasztó bíboros testület kamarásának (Gioacchino Pecci gróf, a későbbi XIII. Leó pápa) javaslatára."
  • Yulcsa
    #58
    igen, ő hozta azt a rendeletet, hogy "A háromnapos gyász megtartása után a bíborosoknak ott kell összegyűlniük, ahol az előző egyházfő meghalt, és az ide belépő bíborosok addig nem hagyhatták el a termet, amíg a választás a kétharmados többséggel érvényes nem lett." (wikipedia)
  • Freeda Krueger
    #57
    Kellet már.
    De ő hozott változásokat is a választásba.
    Nem jött be neki de hát a nagy reformok általában falba ütköznek.
    Érdekes módon csak a XX. század elején szünt meg a világi hatalmak befolyása a pápaválasztásra.
  • Yulcsa
    #56
    X. Gergely megválasztásához 36 hónap kellett. Az egyháztörténelem leghosszabb konklávéja csak azért vezetett végül eredményre, mert Viterbo város lakói megelégelték az időhúzást, és drákói eszközökhöz folyamodtak. Legelőször is megtagadták a bíborosok élelemmel való ellátását, majd fegyverekkel körülvették a helyiséget, ahol a választás folyt, végül pedig lebontották a palota tetőszerkezetét, kitéve ezzel a bíborosokat az időjárás viszontagságainak.
  • Freeda Krueger
    #55
    A 36 honapos konklávé tudtommal azért tartott soká,mert a biborosok nem tudtak megegyezni.
    A megválasztott pápa még pappá sem volt felszentelve.
  • Daza500
    #54
    Ne keverd össze a papokat a hittérítő szélhámosokkal, kösz.
  • Yulcsa
    #53
    na mikor dől el a topik sorsa? a téma már rég nem az, aminek én eredetileg szántam, és a sértegetéseket meg végképp nem szívesen olvasom, szóval felőlem törölhető a topik!
  • veszelka
    #52
    az szdsz bocsánatot kér minden megerőszakolt gyerek miatt? hisz ők képviselik a pedofilok érdekeit.
  • Molnibalage
    #51
    Ez kb. olyan súlyos "bűn", ahogy az idősebbek úttörők voltak. A sok gyökér meg ezzel nácizik. Szánalmas.
  • Risu Führer
    #50
    nem nem hiszem hogy egy bocsánatkéréssel helyre lehet tenni de bocsánatot kér azért amit nem is ő tett.
  • Narxxis
    #49
    Igaz! A könyvet én is olvastam és jobb volt mint a film. De a könyv után egyszer nézhető a film is szerintem. :)
  • Yulcsa
    #48
    már lemondtam róla, de azért köszi!
  • Ronny
    #47
    Most őszintén, mi köze van a Pápának a nyugat-essexi faluban megerőszakolt gyerekhez? A legtöbb pap nem pedofil, és aki ezen többet lovagol, arra jogosan rá lehet akasztani az agymosott jelzőt.
  • Calver
    #46
    ez olyan aranyos... te tényleg azt hiszed a pedofíliát bocsánatkéréssel semmissé lehet tenni.
  • Tyler1
    #45
    én pont az angyalok és démonok kapcsán néztem utána ennek a témának! bár én nem hiszek ebben az egész egyháztörténelemben, mert sztem alaptalanul van évszázadok "világhatalma".
  • Monoton
    #44
    Azt olvasni kell nem nézni :)
  • Narxxis
    #43
    Vagy nézze meg a Da Vinci-kódot.
  • jefferson83
    #42
    Érdekel a téma, jó topik lehet belőle. Nem kellene szétbarmolni. Nem más a téma,mint történelem, amiből tanulni lehetne.
  • Monoton
    #41
    Szerintem vagy kérj HG jogot, vagy nyisd újra sajátban, hogy az idióta hozzászólásokat törölhesd.