657
Mi a munkanélküliség oka?
  • Sanyix
    #41
    Milyen melókat te szerencsétlen? A legjobban keresők, és az irodisták egy része is csak szarakodik, ebből áll a munkája: bullshittelés (mánágerkedés), vízgereblyézés, torta heggesztés.
    Olyan kibaszott értelmetlenségeket csinálnak az emberek, és annyi pénzt kapnak érte hogy az valami elképesztő. Nesze nektek kápítálizmus. (a komcsik se jobbak). Szar a rendszer, ennyi a lényeg... az egész világrendszer.
  • Sanyix
    #42
    de sok nevük van még nekik: orkok, pirézek, familiárisan hiperpigmentáltak, nem idén barnultak, stb.
  • Különc
    #43
    OMG
  • Rockynhooo
    #44
    Azon vagyok , már egy ideje ki is váltottam a kiskönnyvet de még nem találtam semmit. Itt van egy hirdető újság amit mindig olvasok ahogy megjelenik de ott is a munka rovatban kb a fele keresi a munkát. Egyszerüen semmi sincs erre. Abban bízom ,hogy nyár végéig azért lesz egy két alkalmi melom és akkor rakom el a pénzt és húzok Pestre.
  • Christiansen
    #45
    amíg több a segély mint a minimálbér egy retek se fog dolgozni..
  • SötétBarom
    #46
    Sztem netto 200at is elvisz simán, és még nem csináltam semmi extrát.

    Csak annyit mondtam, hogy ha helyben nincs meló, oda kell menni, ahol van. Aztán ha az ember úgyérzi, akkor elzarándokolhat mindenféle országba próbálkozni ezzel-azzal..
  • Molnibalage
    #47
    Nettó 200? Bp-nél is drágább hely? Így mag aztán végképp nem értem, hogy miről beszélsz. Pályakezdőként soha nem fogok annyit kapni. Magyarán - már megbocsáss - lószar amiről beszélsz. Ha még a megélhetés sem jön ki akkor hova menjek? Itthon a nettó 200 ezer az magasan az átlagfizetés felett van.
  • Rockynhooo
    #48
    kb az átlag duplája.
  • immovable
    #49
    Öööö akkor nézz inkább szét, mert sok CSALÁD él havi 100-ból.
  • Csabesz6
    #50
    Há' én megcsinálom a közlekedési vagy gépészmérnöki fősulit, aztán mellette/utána (attól függ milyen a beosztás) megcsinálom az autószerelői OKJ-t.Nyáron meg megyek megtanulok hegeszteni Papámnál:)
    Remélem nekem majd sikerül valamit összehoznom...
  • autoszimulator
    #51
    örülök hogy jobban tudod, mint aki oda jár, de attól, hogy a tárgy neve nem Analízis, meg nincs benne a matematika, még matekról szól, és nekem harmadévesen is van még tárgyam, ami arról szól. Én szeretem a matekot, bár a sok bizonyításnak értelmét nem látom, azért ha nézem, hogy arányaiban mennyi tesz ki ehhez képest a gyakorlatias, hasznos órák száma, akkor jön ki az, hogy az egésznek semmi értelme.
  • SötétBarom
    #52
    Félreértesz, ezt csak úgy általánosságban mondtam. Normális szinten, havi 2 kiló alatt elég nehéz megélni. Autó-lakás-rezsi-kaja ez több mint egy százas (nem csak itt, pesten is). És akkor még nem csináltál semmit..

    De mint fiatal, pályakezdő, kibírod autó nélkül, egy viszonylag kicsi, és olcsó albérletben. Nem tudom mi a szakmád, de ha eseteleg kint megcsípsz egy melót, ami szakembert kíván, elég szép pénzeket lehet keresni.
  • Rockynhooo
    #53
    kismillió hirdetést olvastam ,hogy keresnek külföldre hegesztőket :D
  • immovable
    #54
    Egy haverom Németországban dolgozik, mint hegesztő. Elég jól keres.
  • SötétBarom
    #55
    NEkem is van öszterejkben hegesztő spanom :DDD
  • Rockynhooo
    #56
    Tudom , nem is viccből írtam. Most bánom kicsit,hogy anno 8. után nem feküdtem rá angolra és mentem el ácsnak vagy hegesztőnek vagy esztergályosnak :D
  • Molnibalage
    #57
    Áramlástechnikai gépészmérnök. Albérlet alsó hangon havi 50k, még egy patkánylyuk estén is. Erre jön a rezsi ami alsó hangon 15k + kaja ami még egy 15k, ha van cafeteria a cégnél. Ez 80. Akkor kell még bérlet (autó nem játszik) és még net előfizetés. Igen hamar 100k. És akkor még nem voltam sehol szórakozni. Nem élek nagy lábon, de ha csak heti 1 randi vagy sörözgetés van az is havi 5-25k.

    És akkor mi jut így a jövőre? Semmi...
  • Molnibalage
    #58
    És is erről beszélek már régóta. Évek óta krónikus hiány van szakképzett hegesztőből egész Európában. Többet keresnek, mint egy kezdő mérnök. Sokkal.
  • Slayerboy
    #59
    Szerintem az albérlet elég hülyeség. Fizetsz, de sehova nem jutsz. Érdemesebb (ha megteheti az ember) otthon maradni szülőknél 1-2 évig közbe melózni. Így félre tehet az ember 1 kis pénzt és talán még a szülőket is tudja segíteni. Persze most a pályakezdő fiatalokra gondolok. :)
  • SötétBarom
    #60
    Ezzel nem fogok vitatkozni, napról napra élek én is, nincs megtakarításom, csak próbálom jól érezni magam.. Lesz ami lesz..

    Másrészt:

    Kell egy ember, egyedül nehéz megélni. Az azoknak műxödik maximum, akik nyertek/örököltek/stb. Ha van egy társad, akivel össze tudsz költözni, rögtön nem olyan borús az összkép.. Én mondjuk egy képzetlen faszkalap vagyok, szal nem tudok érdemben nyilatkozni, de a helyedben mindenképp külföldön próbálkoznék..
  • SötétBarom
    #61
    Hitelt felvenni viszont szuper, nem? Az albérletnek van egy olyan tulajdonsága, hogy bármikor otthagyhatod, mint eb a szarát. Ha eszembe jutna felvenni 10-15 milló hitelt, az halálbiztos hogy nem lennék akkora ökör, hogy lakásra költsem.. Bár kinek-mi..
  • Slayerboy
    #62
    Figyelj.. manapság szerinted önerőből lehet lakást venni? Nem.
    De az miért jó, hogy elmész albérletbe, hú de fasza egyedül élek, csaképp hónapról hónapra, és 25-én már nincs mit enni. És semmivel nem leszel előrébb, amikor kezdeni akarsz magaddal vmit, mert ugyanúgy mész el onnan mint ahogy odamentél.. pénz nélkül.(Aztán meg belegondolsz, h mennyit fizettél a lakbérért és ugyanott tartasz mint előtte.) 1 lépés előre 2 hátra..
  • Slayerboy
    #63
    Vagy pedig dolgozol 20 évet, meglesz a pénz a lakásra, belépsz és örömödben meghalsz szívrohamban :D:D
  • sz4bolcs
    #64
    Mo.-n bármit lehet mondani a segélyre, csak azt nem, hogy ellenösztönző lenne.
  • sz4bolcs
    #65
    Jó, de akkor megint az van, hogy viszonylag közelben kell állást találni, amivel az ide irkálóknak sok gondjuk van.
  • Molnibalage
    #66
    Nem áll olyan szinten egyelőre a nyelvtudásom és talán soha nem is fog..
  • SötétBarom
    #67
    :/ Így mondjuk nehéz. Mindenesetre sok sikert az élethez :)
  • Slayerboy
    #68
    Hát igen.. azért is írtam, hogy ha megteheti az ember.. :/
  • SötétBarom
    #69
    Én konkrétan azért vagyok albérletben, mert NEM egyedül élek, és az 52nm-es panel kicsit szűkös volt. Albérlethez nem kell önerő, nincs felelősség, nem kell paráznom az adóváltozások miatt, nincs árfolyamkockázata, és ha mindkét szomszédom svéd lesz, akkor fogom magam és elköltözöm.

    Ha pedig egyszer oda jutok, hogy esetleg vállalkoznék, akkor lehet, hogy jól fog jönni, hogy nincs már alapban egy 10 milliós tartozásom..
  • Slayerboy
    #70
    És addig hónapról hónapra élsz?:/ Nekem ez bizonytalan lenne..
  • sz4bolcs
    #71
    "és ha mindkét szomszédom svéd lesz..."
  • Rockynhooo
    #72
    jó az az albérlet. én is vagy két haverral szeretnék lakni vagy egy csajjal :D és akkor már osztódnak a dolgok. ha minden bukik akkor meg haza lehet jönni szülőkhöz.
  • Csabesz6
    #73
    Nem szeretnék kimondott hegesztő lenni, de később nem bíznám másra az autók lakatolását.
  • SötétBarom
    #74
    Nekem pedig már évek óta megfelel :) Ez a hónapról hónapra dumát nem úgy kell érteni, hogy centizek keményen, tehát voltam nyáron nyaralni, tavasszal Párizsban, van autóm, szoktam sörözni is (heti 1x-2x minimum), ráadásul van egy kutyánk is :D De nem nem nagyon tervezek előre, és nincs megtakarításom, max annyi, ami épp az aktuális dolgaimra kell.. Mondjuk már 23 vagyok, szal lassan illene már valami tervvel előállnom, de nem akarom elkötelezni magam semmilyen irányba.. Nyilván a legtöbb ember szerint én vagyok a hülye, de ez van. Én se szólok bele, hogy más hogyan él. :D
  • Slayerboy
    #75
    Igen, ez igaz. De nem kell félni a komolyabb dolgoktól. Próbálkozni kell. Mert ha hazamész, akkor megint ott tartasz mint előtte. :S Vagy nemtom...
  • SötétBarom
    #76
    De most őszintén: megveszed álmaid takaros házikóját, telekkel együtt mondjuk 20 milláért, és rá 2 évre mellédköltöznek északi barátaink, és a két szomszédos ház kiváló viking szentély lesz. Szted mennyit buksz ezen a mutatványon?
  • Qwerty4
    #77
    Persze, de ez is az adózással összefüggő dolog, megfullasztja a magyar kis és középvállalkozókat, akik rengeteg munkahelyet teremthetnének.
    Ami a lényeg, több külföldi befeketető is kellene (persze jó alkuval jöjjenenek ide és ne rabszolgaként kezeljék a magyar dolgozót + az államnak és a társadalomnak is jövedelmező legyen az itt léte) és még több kis, középvállakozóra van szükség, magyarokra, akik sehova nem viszik el a bevételeket.
    Ehhez persze munka és munkáltató barát adózási rendszerre van szükség. :)
  • SötétBarom
    #78
  • SötétBarom
    #79
    Mi pl kisebb adóterhek mellett halálbiztos, hogy alkalmaznánk még minimum egy embert teljes munkaidőben, és egyet félben. Jelen állapotok mellett meg van oldva családon belül..
  • Slayerboy
    #80
    Ne értsd félre, nem akarok beleszólni. Nekem az tök szar érzés lenne, hogy mikor eljüvük az albérletből, hogy kezdjek vmit és akkor elgondolkozok, esetleg összeszámolom, hogy mennyi pénzt fizettem az albérletért, és majdnem ugyanúgy állok, mint amikor albérletbe költöztem. Persze, ez sokmindennel így van, de én így érezném. Persze utána ugyanúgy el lehet kezdeni egy vállalkozás vagy vmit, de kezdő tőke nélkül az sem fog menni. Sajnos nem úgy van már, mint régen, hogy az átlag fizetésből élő ember is önerőből vagy minimális segítséggel szerezni tudott egy lakást... és nem kellett húsz évig gyűjtögetnie rá. :S