50
Ha nem emlékeznél egy könyv cimére...
  • pett3rson
    #50
    Sziasztok.

    Remélem még olvassa valaki ezt a topikot és tudni is fogja miről beszélek :)

    Szóval, a könyv amit olvastam nagyon régen egy vietnámi veterán fasziról szól, aki a leszerelése óta különböző "magánnyomozói" feladatokat vállal, talán még a CIA vagy egy másik kormányszervezet tagja is volt, de már onnan is kilépett, ha jól emlékszem 50-en is túl van, de baromi jó kondiba tartja magát.
    Ami különlegessé teszi emberünket, hogy Ő is tagja volt annak a csapatnak ami Vietnam-ban speciális feladatot látott el, mégpedig a vietkongok által épített és gyakran használt alagutakat számolták fel. Embertelen feladat volt, nem sokan voltak rá alkalmasak és eléggé magas volt a halálozási arány, a sok csapda miatt. Nemes egyszerűséggel csak Patkányoknak hívták őket a seregen belül:)

    Maga történet arról szól, hogy van egy gazdag ember akinek eltűnt a fia a Balkán-háborúban. Évekkel később Őt kellene megtalálnia főhősünknek. Az már nem tiszta, hogy Ő találja-e meg a srác nyomait vagy már csak később csatlakozik a történethez, ugyanis a fiatalembert megölte egy szerb tisztogató csapat, de a lényeg, hogy a gazdag faszi bosszút akar állni, leginkább csak a törvény elé szeretné állítani a tetteseket. Persze a fő rossz ember aki vezette a gyilkoló-századot azóta máshol él és kurva gazda lett, kokaint vagy mit termel és árul, talán Kolumbiában. Lényegében egy erődben lakik és innen kellene Őt kihozni valamint vissza az USA-ba.

    Egy pici csavar is van a dologban, ugyanis amíg nyomoz emberünk kis feltűnést kelt, de legalábbis a CIA figyelmét felkelti. Ha jól emlékszem a drogos szerb kell nekik is valamiért vagy védelmet élvez, ezt nemtom, de valami segítséget kap, egy CIA-ést küldenek hozzá, hogy próbálja megvédeni, nos ez viszont nem sikerül, de nem véletlenül :)

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ezt már így írom, hátha valaki megtalálja és elolvassa. Szóval a CIA-s emberünk a társa volt a háborúban főhősünknek, egy csapatban dolgoztak, Patkányként :) Nem véletlenül csúszik ki a milícia markából és sikerül elvinnie a szerbet is, pedig már majdnem megvoltak. De ez csak a legvégén derül ki és csak amolyan széljegyzetként, de hatalmasat üt :)


    Baromi jó könyv, de nem emlékszem sem a címére, sem az íróra. Párszor már mondták, hogy a Patkánykirály lesz, de az egy másik könyv, teljesen más történettel. Remélem valakinek sikerül felismernie erről a pár sorról.
    Köszi, csá.
  • sariimi
    #49
    Sziasztok, egy 80-as-90-es években olvasott ifjúsági könyv címét szeretném megtudni. Amire emlékszem, az az, hogy valami gyerekek fényképeket készítettek, amikeken foltok látszottak, és azt hitték, ufók.
    Rémlik még, hogy tehenek is voltal a sztoriban.
  • Japep
    #48

    Hello.

    Nem sok infó van egy könyvről, egy rokonom említette, hogy régen olvasta és azóta elhagyta - neki szeretném megszerezni.

    Nemere István az írója ha minden igaz és az elődeink történetéről szól, talán még földönkívüliek is bele vannak keverve (meg talán a maják, valami dél-amerikai törzs).

    Remélem valaki ismeri, én kerestem, de nem találtam... :S :D

    Köszi előre is. :)
  • monkeymajom
    #47
    így legyen ötösöm a lottón!
    A magyar szórakoztató és szépirodalomban bekerült a top 10-be az Édes Anna és három Rejtő is...akkor mások szerint is jók ezek a könyvek:D
    Az viszont hihetetlen,hogy a Twilight 2 kategóriába is bekerült a Harry Potter pedig csak egybe...lehet azért nem örülök ennek annyira mert nem vagyok lány. Az,hogy a Gyűrűk ura I-III két kategóriában is van az is szuper! Nagy hajrá kell,hogy kiejtsük a tvájlájtot :D
  • natihorv
    #46
    Igen, az már kicsit összetett lenne, de most láttam, hogy megvan a top tízes lista. Érdekes, hogy milyen könyvek kerültek be, a Twilight tudom, hogy népszerű könyv, de azért én jobb könyveket is fel tudnék sorolni... nem is keveset...
  • hullabaloo
    #45
    Üdv!
    Lehet, hogy tényleg jókat mutatna egy korosztályszűrés, csak lehet, hogy egy kicsit már túl összetett lenne, nekem tetszik így, ahogy van, örülök hogy szavazhatok a kedvencemre.
  • Szegedi P
    #44
    Hát, ha már vannak külön kategóriák könyveknek, akkor akár korkategóriák is lehetnének, és ez legalább arról is képet adhatna, hogy különböző korosztályok milyen könyveket szeretnek. Ez szerintem egy érdekes felmérés lenne, de persze így is az ;) Én kortárs magyar irodalomra fogok szavazni: támogassuk a hazai irodalmat és emellett még szeretem is ;)
  • monkeymajom
    #43
    Az adna igazából tiszta képet ha nem csak a 20-30 év feletti emberek szavaznának hanem fiatalabbak is. Más dolgokat olvasnak és nem biztos,hogy elhanyagolható dolgokról beszélünk most. Nem tudni már milyenek ezek a mai fiatalok :)
  • hullabaloo
    #42
    Mondjuk gyerek-könyv kategóriába inkább gyerekek szavazzanak.. Bár idősebb fejjel is szeretni valók :D
  • petragondolai6
    #41
    Nyílván nem az utolsó 10 évben született könyvekre gondolnak, hanem mindenre, csak ezt a címet kapja meg.
    Aham, vannak kategóriák: gasztro, gyerek, szép és szórakoztati irodalom. ezeken belül is magyar és külfüldi.

    Mire, mikre fogtok szavazni?
  • hullabaloo
    #40
    Utolsó 10 év legjobb könyve? Hát akadt pár, de ne gyertek a harry potterel mert falnak futok sírva :´)
  • monkeymajom
    #39
    na!!!mi ez?
    vannak kategóriák vagy..hogy működik?
    Na jó inkább nem kérdezgetek mindent össze-vissza hanem megkérdezem,hogy mik a pontos részletek!?:)
  • petragondolai6
    #38
    ha jól tudom, van ilyen. A librinél lehet szavazni az utóbbi tíz év legjobb könyvét keresik bizonyos kategóriák szerint.

    Ha van pszichológia téma, én mindenképp Csernustól a férfire fogok szavazni..:)
  • monkeymajom
    #37
    kéne valami nagy szavazás...ilyen közvélemény kutatás kéne nem pedig valami marhaság...
  • mac12
    #36
    Jah az tuti.. bár csak tudnám mit esznek rajta!
  • mámászítá
    #35
    szerintem még így is Gyűrűk Ura van az élen :)
  • mac12
    #34
    Ez engem is érdekelne hol lehet megnézni?
  • monkeymajom
    #33
    Akkor kevés a fantáziád:)A könyv is remek!
    Érdekelne amúgy melyik könyv vezet a világranglistán
  • mámászítá
    #32
    Nekem viszont a Gyűrűk Ura jobb volt, mint a könyv.
    Persze a 4 ésfél órás rendezői változatra gondolok. :9
  • monkeymajom
    #31
    azokkal a filmekkel amik könyv adaptációk az a baj,hogy több esetben kicsit megmásítja a szemléletet és akár fontosabb dolgokat is kihagy.
    A Forestet nem olvastam könyvben...de ha a film ennyire üt...félek,hogy ez a színészi játéktól van.
  • mámászítá
    #30
    megnéztem a filmet nekem nem jött be, bár a haverom már megmondta előre, hogy mire számíthatok :)
  • mac12
    #29
    Nekem is bejön ez a film.. bár a könyvet még nem olvastam!
  • natihorv
    #28
    Én azért egy példát tudok mondani: Forest Gump! Könyvben egyáltalán nem tetszett, de a film zseniális. Egyébként teljesen egyetértek veled, könyvben mindig jobb elolvasni!
  • mámászítá
    #27
    Sajnos azt hallottam a haveromtól, hogy filmeben nem lett jó. Szóval nem számíthatsz valami nagy élményre.
  • petragondolai6
    #26
    nem tudom Ti hogy vagytok vele, de nekem a film adaptációk kevésbé tetszenek, mint könyv formában ugyanaz a story!
    nagyon ritkán van a kettő között egyensúly, olyan meg szinte sosem volt még, hogy egy film lekörözte volna a könyvet.
  • natihorv
    #25
    Hát, akkor majd megnézem, köszi, de először tényleg a könyvet olvasom el.
  • mámászítá
    #24
    Igen most néztem utána, hogy van és nem is ma darab.
  • natihorv
    #23
    Van filmben? Nem is tudtam? Én mondjuk könyv párti vagyok, sokkal jobban szeretem a saját fantáziámmal megalkotni a karaktereket, és elképzelni az egészet, mint moziban megnézni, de persze utólag filmben is megnézem majd. De ezt is könyvben szeretném.
  • petragondolai6
    #22
    Azt hiszem pont most volt a t-vben. de ez egy sorozat? nem is tudtam..
  • mámászítá
    #21
    Ez van filmen is ugye ?
    És nem animációs ?
  • natihorv
    #20
    Én már nagyon rég szeretném elolvasni ezt a könyvet, de valamiért sosem tettem meg. Érdemes? Bár ahogy elnézlek benneteket, nektek nagyon tetszik, nem tudnátok valami kedvcsinálót írni hozzá? :P Köszi! Hány része van amúgy a sorozatnak?
  • Narxxis
    #19
    Kösz.
  • DarkHorSe
    #18
    könyv
  • Narxxis
    #17
  • Noodlee
    #16
    Húzzál poénkodni máshova.
  • Narxxis
    #15
    Mi az a Galaxis Útikalauz Stopposoknak?
  • bakvarnyu
    #14
    akkor aszondod érdemes kiadni rá a 800 HUF-t ?
  • Babetta326
    #13
    (tudom, ez nem vágott most témába, de tudatnom kellett a világgal...vagy csak veletek :) )
  • Babetta326
    #12
    Galaxis Útikalauz Stopposoknak. Ma volt törölközőnap, és senkit, de SENKIT! nem láttam, aki hozzám hasonlóan törcsivel indult volna el otthonról. Ennyit a hagyományokról.. :(
  • Alexease
    #11
    Meg van nekem az osszes Galaktika (a konyv formaju), es a Meta-Galaktikak is (ketszer:P).