16
  • bihariegon
    #16
    A bátyám most vett egy D-5000-ret. Most nálam van egy hétre "tesztelésre".Egy napja használom, és azon kívül,hogy nagyon tetszik, igazából a funkcióit még messze nem tudom kihasználni. (használati útmutatóm nincs hozzá). Kérdésem, hogy van itt valaki esetleg,akinek van, vagy már használt ilyet?? Hátha tudtok nekem tippeket adni, mielőtt rájönnék magam(napok alatt...)
    köszi előre is
  • Lateralus
    #15
    Azon kívül, hogy drága, nincs vele különösebb baj.
    Nem sokkal többért már D90-et kapni, ami egyel magasabb szint, bár "kihajthatós dolog" nélkül.
  • szlivike
    #14
    Hehe, de vicces lett az új Nikon D5000-es reklámfilm. Nézzétek meg, ajánlom. Csávó aki, a kádban döglik milyét fotózta már le? Mekkora már? és a Barbara, a kutya a végén. ÁÁÁ, nagyon jó kis koncepció. Tetszik. Nektek vélemény? Most látom hogy lehet nyerni D5000et is. hmmm.. lehet elindulok poénból, aztán hátha :)))
    itt a link: www.legykepben.com
  • mrballagi
    #13
    Sziasztok!
    én gondolkodom eme gép megvételén...de annyi minden rosszat írtok róla....van valami jó dolga is??? neten néztem a funkcióit,nekem ez a "mindenhová kihajthatós dolog, pl szimpi".....
    üdv
  • balozsi
    #12
    5 perc videó. Ez remek. Meg a szmáljsátter is. Szerintem se lesz sorbanállás érte.
  • Möci
    #11
    Hát...?nem lesz egy nagy és legendás széria úgyhiszem.
  • Tetsuo
    #10
    MIbajod a tarsadalomkritikaval, mi?! Biztos te is zs, ize illuminatus vagy! :P
  • foregister
    #9
    nem értem... rohadt drága. Ennyit nem ér a kihajtható kijelző. Ezért a pénzért inkább a Nikon D90, és legalább nincs ennyire játékgép feelingje...
  • Blasta
    #8
    Ok.
    Egy dolog tuti: kellett ez a kis pöcök a gépázra már mint egy falat kenyér :D
  • Lateralus
    #7
    Ne haragudj, de erre nincs mentség! :P
  • Blasta
    #6
    Énkérekelnézést :D
  • Lateralus
    #5
    Ezt már túlhaladta az evolúció. Ósdi, régi fogásmód, amikor még mindenki optikai keresővel komponált ezeken az őskövületeken.
  • Ferrer
    #4
    Hát ez egyáltalán nem olcsó pedig..
  • Blasta
    #3
    "Aprócska, de annál hasznosabb megoldás a két kezes fogásnál éppen a középső ujjunk alá eső kitüremkedés, mivel stabil fogást biztosít a gép kezelése közben."

    Ezt most én nem értem, vagy teljes lámaságról van szó?

    Legjobb tudomásom szerint a tükörreflexes fényképezőgépek HELYES KÉTKEZES fogása valami ilyesmi kéne hogy legyen. Ekkor pedig semmi köze a középső ujjunknak a vázhoz.
  • Blasta
    #2
    Itt mi történt szegény D5000-el, leesett és bibis lett, vagymi? :DDDD
  • 1meg1
    #1
    Kedves Richárd, tökjó hogy ilyen részletes cikket írtál, de irtó hasznos lenne, ha egy szerkesztő is átolvasná.
    - Egyrészt nagyon átitatja a fogyasztói társadalom-kritikád, erről sztem egy külön cikkben érdemes beszámolnod.
    - Másrész hemzseg a következetlenségtől – látszik hogy agyon szerkesztetted. Például hivatkozol az autófókuszra, hogy már korábban említetted, pedig nem. Vagy félreteszel egy témát, hogy erről majd később, aztán mégis rögtön kifejted.
    - Harmadrészt nem mindenhol igazán átgondolt, ilyen például a videó rögzítés. nagyon lehúzod a max 5 perc videórögzítést, de kell-e ennél több? Feldolgozható-e ennél több, ha HD-ről beszélünk? Tényleg kezedben az anyag ha egy videókazettáról van szó? Vágatlanul? Tényleg kellemetlenebb file-ok közt keresni mint tekergetni a szalagot jobbra balra. Az az érzésem olyanról írsz amit nem próbáltál ki.
    De jó lesz, csak még nincs kész :)