21
  • chuky123
    #21
    Az hagyján de ez "Magyarországon a BSA tagok által PC-kre előállított szoftverek vonatkozásában 10 százalékponttal csökkenne az illegális szoftverhasználat, akkor négy év alatt több mint ezer új állás jöhetne létre"
    Ezen besírtam. Ezt a bullshitet honnan vették. Ha több legális szoftver lenne akkor azok is csak a kiadók zsebeit tömné.
  • Blackout
    #20
    "a régebbi PC-ken nagyobb valószínűséggel futnak illegális szoftverek"

    ez milyen összefüggés? :D
  • who am I 7
    #19
    Ez a táblázat nem tudom mit támaszt alá mit nem, de ilyet kb hugom is tud csinálni....ez ám a komoly és magabiztos forrás :DDDD
  • TeDDyRuSh
    #18
    A táblázat nem a "világszertét" ábrázolja, hanem csak "kelet-európát", Kazahsztánnal, meg Azerbajdzsánnal:)

    Nem tudom a másolt szoftverek köréhez hozzátartozik a letö9ltések is, vagy csak ami ki van írva lemezre?
  • vasziszdasz
    #17
    A táblázat adatai majdnem alátámasztják a cikk címét...
  • atomkrumpli
    #16
    nekem bőven megfelelne a neten vett legális termék kulcs is persze erre pl. az MS nem hajlandó, egy dobozos termékeknél jóval olcsóbban adhatná de legalábbis többszöröséért mint amit a netbook gyártóktól elkér például egy win xp licenszért
  • WoodrowWilson
    #15
    A számítógépe lehetett a sufniban/garázsban:P Lehet, hogy csak ott fért el.
  • hol9672
    #14
    A masina neve PDP-10, a kőgazdag szülei vették 1972-ben neki.
  • cateran
    #13
    Csak 1 kérdés (nem tudom,igaz-e a legendája,az életrajzában az áll:P) Ha 1955-ben született,akkor 1972-ben volt 17 éves (sac/kb akkor kezdödött a "legenda")1972-ben mégis miféle gépet tartott otthon?
  • bakagaijin
    #12
    Naja, a BSA erre szokta azt mondani, hogy valóban azzal adják el a gépet, de _szerintük_ azokra utána windóz kúszik fel. Tehát azokra gépekre nem úgy tekintenek mintha linuxos gép lenne... Tehát marad az ex-has arány...
  • cipike
    #11
    szerintem ezt igy nem lehet meghatározni, ugyanis a mostani konfigok többségét oprendszerrel együtt árulják, és a hirdetések alapján túlnyomó részt linux van az új gépeken... a MS meg bekaphatja
  • gkalcso
    #10
    Akkor a BSA rosszul végzi a munkáját. Az M$ besegíthetne neki, meg Zeus is.
  • bakagaijin
    #9
    Ezt az arányt pedig hasraütéssel határozzák meg? Mármint hogy mennyit _szokás_ valamilyen unix-al, Mac-el, bármi mással használni? A _szokás_t pedig mondjuk az egységnyi ország, az USA fogyasztási szokásai alapján belőni (bár mondjuk Európában a linux aránya magasabb, mint amerikában. FireFox is ezt mutatja egyébként.)

    A probléma, hogy ok-ok, oprendszer esetén ez mondjuk erősen vérezve, de még elmegy. Oprendszer majd minden gépen van (raktár mélyén kibontatlanokban nem biztos, ld. közbeszerzés). Mi van a többi cuccal amit képviselnek?

    Billy fijú nem sufniban kezdte, ezt a legendát el kéne már felejteni. Apuci pénzén már akkor volt otthon számítógépe amikor azt még csak nagy bankok és egyéb mammutok engedhették meg maguknak...
  • Cat #8
    Pl. a számítógépeladások és a szoftverforgalom adatainak különbsége. Ha valahol elkel 100 számítógép, de csak 3 windows, akkor a maradék 96 az warez, 1-re megy linux.
  • Piel
    #7
    A bevételkiesést szét kell osztani és annyival olcsóbban kellene adni a felhasználói programokat. Kíváncsi lennék mit mutatna a statisztika. Gondolom a legnagyobb vesztes a Microsoft. Olcsóbban kellene eladni a régebbi verziós progikat. Ha jól figyeltem az utóbbi években alig esett az XP ára, pedig már a támogatottságának is számlálják a napjait. Biztos vagyok benne, hogy minden nyűgével és hibájával is lennének, akik hajlandóak volnának megvásárolni. Lehet csökkenteni a szoftver lopást, de mindenki rövid idő alatt akar annyi pénzt látni mint amennyit Billi fiú összeharácsolt. Pedig ő is sufniban kezdte, és az első rendszere tele volt összelopott dolgokkal. Ráadásul elég gyengén is muzsikált.
  • lammaer
    #6
    ahogy mondani szokas: Csak annak a statisztikanak higgy, amit te hamisitottal :)
  • Darth Sith
    #5
    Csak egy kérdés: honnan tudják, h hány db másolt szoftver fut? H kinél van másolt szoftver?
  • nalidzsizpáuvö
    #4
    Hiába, az amcsik meg a földrajz.
  • Cat #3
    Kazahsztán, Azerbajdzsán meg Örményország mióta "Kelet-Európa"?
  • cateran
    #2
    Imádom az ilyen felméréseket,táblázatokat...a rossebnek nem mentem el én is ilyesmivel foglalkozni Annyira hiteles és megbizható, mint 1 nótorikus hazudozó
  • Vexille
    #1
    hat a tablazat alapjan egesz jok vagyunk