32
Egészségportálokkal foglalkozó topic
  • maddog
    #32
    onelifefit.atw.hu
  • kalop
    #31
    Szerintem csak példaként említette pont a depressziót és szorongást...
    Ezeknél tényleg nem elég a videó, azonban más betegségeknél elég egy online tanácsadás szerintem!
  • virsliman
    #30
    notcha akinek problémája van és depressziós annak nem videókat kell nézegetnie....annak el kell menni pszichológushoz.
    Keresni egyet neten vagy valahonnan máshonnan és "kezelni".
    Elég komoly problémák születhetnek belőle ha az ember nem foglalkozik vele.
  • notcha
    #29
    én néztem az oldalt, többször is.. hamarosan lesz élő online rendelése Csernusnak. én mindenképp szeretném majd megnézni és megkérdezni pár dologról..
    ajánlom mindenkinek h nézze meg a korábbi videókat, nagyon hasznosak sztem!! a depresszió, szorongás kialakulásáról is beszél, érdekes dolgokat mond..
  • TarkoBarko
    #28
    hát szerintem is nézhetik,biztos az alapján állítják össze az "órarendet", hogy mikor legyen "rendelés"
    bár véleményem szerint lehetne minden nap valami...
  • balintsanyi
    #27
    A műsorok futnak minden nap, szóval biztos nézik őket.
  • obamamama
    #26
    látom nagy a hírverése a videóklinikának,de sajnos kétlem hogy az átlag magyar bízna egy ilyenben.. bár nincs kizárva..
    amúgy színvonalas az oldal,grat a készítőknek
  • yaman
    #25
    ez gyakran fordítva is igaz, akik nyiltan beszélnek problémáikról gyakran nincs is problémájuk :)
  • notcha
    #24
    sztem jó dolog ez a sváby kezdeményezés! nagyon sok ember küzd problémákkal és sajnos nem mernek beszélni, mi pedig így gyakran nem vesszük észre h akár a párunk, barátunk, családtagunk szorong. és bizony néma gyereknek anyja sem érti a szavát..
  • sambauer
    #23
  • balintsanyi
    #22
    itt írnak róla az sg-n is, lehet csekkolni:
    http://www.sg.hu/cikkek/67319

    alul pedig van fórum topic is hozzá
  • karribi
    #21
    Sváby kezdett most egy új oldalba, ahol online kérhetsz tanácsot orvosoktól, és ott rögtön választ is kapsz a problémádra.. ne mondd nekem hogy ez se nem jó, se nem hatékony!
  • Narxxis
    #20
    A szó amit keresel: lexikon

    Nekem is van itthon egy jó vastag orvosi lexikonom, de mivel már 15 éves ezért elavult és nem használom, erre jó az internet. De az interneten rákeresni arra, hogy mi az a kiütés a pöcsödön már nem ugyanaz mint amikor orvostól kérsz tanácsot.

    Egyébként nagyon életszagú, hogy egy orvos tanácsokat, tippeket fog osztogatni egy olyan országban ahol óriási az orvoshiány, akik meg itt vannak azok túlterheltek. Interneten egészséges életmódról infot keresni, vagy betegségekről infot keresni(ez utóbbi elég veszélyes szerintem mivel könnyen félrediagnosztizálhatod magad hát még ha hipochonder is vagy/leszel) nem ugyanaz mit amiről a topik elején szó volt, hogy orvosokkal levelezni meg fórumozni. Ez utóbbit én nem tartom se jónak, se hatékonynak.
  • akyyy
    #19
    javaslom a googlet- beirod mi bajod, és sok különböző oldal van.
    nekem aftám szokott lenni, orvoshoz hülyeség ezzel elmenni mert 1-2 hét és elmúlik, de neten lehet olvasni amitól jobban el lehet viselni, esetleg elmulasztani.

    házipatikát szoktm amugy olvasgatni. ott le vannak írva gyógyszerek is, ami ha épp valami bajom van, tudok nézni rá valamit, persze nem telejsen egészséges ez, agytumorral tuti nem csinálnám ezt:D kisebb gyomorégés, megfázás, nátha, stb.
  • hellobello
    #18
    tetszik ez a szorongok oldal, hogy a betegségekről, amit ugyebár nem sok emberrel osztunk meg itt megtalálhatók a hozzáértő orvosok elérhetőségeik
  • LadyBaBa
    #17
    Szerintem jók ezek az oldalak.Lehet hogy valakinek kisebb problémája van és elég,ha csak az orvos útba igazítja.Ha pedig nagyobb a baj,akkor megerősíti abban,hogy el is kell menni orvoshoz,ha eddig nem mert.
  • balintsanyi
    #16
    Azért más, ha egy orvossal beszélsz, vagy ha egy sarlatánnal, bár lehet, hogy öreg koromra már csak sarlatánnal akarok beszélni, mert annak elhiszem, hogy meggyógyulok, de egyenlőre még jobban bízom az orvosokban, mint egy Tihanyi Tamás féle energizálásban :)
  • karribi
    #15
    És olyanról még nem hallottál, hogy valaki azért fordul orvoshoz, hogy tanácsot, tippet kérjen ?
  • Narxxis
    #14
    Szinte alig van olyan betegség amin vizsgálat nélkül lehet segíteni.
  • karribi
    #13
    szerintem igazán remek lehetőség ha egy orvostól online kérdezhetsz ha van valami panaszod, és ő rögtön válaszol is rá...
  • Narxxis
    #12
    Kb. annyira hatékony mint Gyurcsók Józsi távgyógyítása a Budapest TV-ben...
  • Freshke
    #11
    Szerintem a vital.hu az jó oldal. Ott láttam még egy másikat, ami szintén egészségügyi témájú, mert hát ugye ép testben ép lélek... katt ide
    Elég összetett kis oldal, sok mindenről írnak.
  • Rubenvagyok
    #10
    Csak mi magyarok vagyunk annyira csököttek hogy nem nyílunk meg semmire! Valahogy ez valamiféle népbetegség! Tudni kell nyitni a világ felé!
  • balintsanyi
    #9
    Külföldön jobban mennek az ilyen oldalak, jobban nyitottak az emberek a webkettes megoldásokra.
    Szerintem nem hülyeség, nem véletlenül veszik át egyre többen.
  • Rubenvagyok
    #8
    Szerintem a lényeget eltudja mondani hogy mire is lenne szükséged. Lehet hogy nem is kell bemenned a dokihoz olyan a problémád. Ez azoknak nagyon jó akik nem igazán vannak a dokihoz játkálásért.
  • n3whous3
    #7
    ezek az oldalak szart se érnek, én is volt, hogy írtam egy-egy egészséggel kapcsolatos fórumba, de volt, hogy ismerős írt... Nem tudnak lófaszra se válaszolni, hisz nem is lehet így távol, általában csak annyi a válasz, hogy "forduljon ide/oda", némelyik meg saját magához küld téged, persze zsíros pénzekért.....
  • karribi
    #6
    Így van, én mondjuk úgy vagyok, hogy félek elmenni orvoshoz, és online sokkal bátrabban merek kérdezni a problémákról, mint élőben!
  • Vaxi
    #5
    Nem hülyeség. Sokat segíthet, ha időben felismered a tüneteket, és elmész dokihoz.
    Szerintem jó ötlet
  • CattiBrie
    #4
    http://medizona.hu/
  • karribi
    #3
    inkább magyar orvosok véleményére hallgatnék !
  • Rubenvagyok
    #2
    Hát egészségprotálokat itt Magyarországon nem igazán ismerek! (Van?) Külföldön elterjedtebb ez. De ha érdekelne külföldi oldal is akkor mondok!
  • karribi
    #1
    Várok minden olyan oldalt, ami a témával foglalkozik!