8
  • BlackRose
    #8
    Nem jól értetted, Ázsiát ÉS Ausztráliát (összetéve) három pofa képviselné, nem külön-külön. Ami viszont meglepő, hogy pl. egy Észak-Amerikát amely a világ gazdaság kb. 1/4-ét jelenti és amelyben a gazdaság sokkal internetfüggőbb (és az egész élet is) mint általában a világ többi részén (mondjuk néhány ország az EU-ban és Japán, Kórea esetleg még hasonló szinten lehet) annyi pofa képviseli mint Afrikát amelynek a gazdasága kb. Chicago déli részétől is kikapna. Aztán a datacenterek fele szintén Észak Amerikában van. De gondolom az EU nem a gazdaságot és hasonló dolgokat vett meghatározóvá, hanem az emberek pöcsének méretét tették be a képviselő kalkulációs képletbe (és Afrika itt állítólag élen jár) :)))
  • Ronny
    #7
    A 20 milliós Asztráliát annyi küldött képviselné, mint a 4 milliárdos Ázsiát. Az igen...
  • Rexhawk
    #6
    "Az EU mindenre kiterjedő megfigyelési és korlátozási törekvései fényében igencsak érdekes felvetés a független internet követelése."

    Ha már nem tudja ő ellenrőzni akkor ne ellenőrizze senki? :D
  • hottold
    #5
    "Független internetet akar az EU"

    Akarni a wc-n kell.
  • BlackRose
    #4
    Az EU ezt akarja, az USA meg nem (feltételezem)... :) és gondolom a többmilliárd EUR Microsoft, Intel és stb. büntetések révén majd részeg álmában meg is kapja... Szóval ez pont úgy lesz ahogy az USA akarja, ha nekik megfelel a független verzió akkor az lesz, ha nem akkor az EU édes kevés, főleg most amikor megkezdődött az "lokálpatriotizmus"... buy american, increase tariffs, vegyél hazait, stb... különben de facto ez már független mert tudomásom szerint az USA kormánya eddig nem dugta bele az orrát a dologba, persze de jure az egész amcsi, de ez csak inkább papír mint valóság. Szerintem 90% vs. 10%, hogy még egy darabig marad a jelenlegi rezsím. Különben az EU regisztrátoroknál azért 2x nagyobb az ár mert a piac kevésbé szabad és szarabb a verseny... de ez általában mindennel így van, nem kell félni, az amcsik gőzerővel jönnek az EU féle "megoldások" felé.
  • vafeN
    #3
    Mint minden mögött!
  • ocsieu
    #2
    :D
    Egy .eu domain az amcsi godaddynél kb 10-12 eur, míg egy európai regisztrátornál 25 eur körül mozog...! Ami a domain regisztrációs, és internetszolgáltatások árait illeti, szerintem jobb, ha az EU távolmarad a nettől, amíg egyáltalán hajlandóak vagyunk fizetni érte... Biztos vagyok benne, hogy az egész mögött ismét a mocskos anyagiak, nameg a hatalmi játszmák állnak...
  • KillerBee
    #1
    Az EU mindenre kiterjedő megfigyelési és korlátozási törekvései fényében igencsak érdekes felvetés a független internet követelése.

    Talán inkább arról lehet szó, hogy egy az USA külügyminisztériumától független szervezetre erősebb nyomást tudna az EU kifejteni egyes domainek betiltásáért.