12
  • macseke
    #12
    Azt mondjuk tényleg nem értem, hogy akkor most mit vontak be aluminyummal
  • macseke
    #11
    Amúgy azt írják, hogy ha nincs áram, fekete az egész, azaz mindent elnyel. Ha van áram, kigyün a festék, ami jól visszaveri a fényt (azt, ami az ő szine), magyarul a fekete háttér előtt jól látszik a fehér pölö, mert jól vissza van verve. Ha a felét veri vissza, akkor a fekete háttér előtt szürkésfehér fény látszik, mint a Biopon-reklámban a Másik mosópor inge. :) Ha többet ver vissza, akkor az olyan, mintha a monitoron a fényerősséget felnyomnád. Jobban látszik az erősebb napsütésben/fényben.
  • macseke
    #10
    Szerintem mindenki téved és félreértette az egészet, még én is. :)
    Szerintem megvárom míg lehet kapni, és megnézem, hogy jó-e.
  • Turdus
    #9
    Szerintem félreértettétek. Itt pont arról van szó, hogy szubsztraktív a színkeverés.
  • KillerBee
    #8
    Nagyon tévedsz. A reflektív szó itt arra utal, hogy a felületére beeső fényt veri vissza és nem a háttérvilágítást engedi át, mint teszi a legtöbb TFT LCD kijelző. Ezeknél pedig sokat számít, hogy a fehér a beeső fény hány százalékát veri vissza.
  • kvp
    #7
    A hagyomanyos eink legfenyesebb allapotaban pont annyi fenyt ver vissza mint a sima papir. Ez a megoldas aluminum tukroket hasznal, ezert ha a teljes kijelzo ki van kapcsolva, akkor egy csillogo feluletnek latszik. Igy sokkal jobb a fenyvisszavero kepessege, de ugyanakkor kevesbe hasonlit a papirra. Hasonlatkeppen: Ki az aki tukorre nyomtatott ujsagot akarna olvasni a tuzo napon? A technologia jelen formajaban inkabb vetitogepekben tunik hasznalhatonak, a texas instruments mikrotukros rendszerehez hasonloan.
  • Omega
    #6
    Ez a cikk a felület tükröződésére koncentrál. Gondolom úgy érti, hogy erős napsütésben nem lehet jól látni. Én sem láttam még, de gondolom normál fényviszonyok közt pont eléggé veri vissza fényt a hagyományos e-ink is, nem tudom, hogy mennyi értelme van ennek.
  • halgatyó
    #5
    Az erdő fái kezdhetnek fellélegezni... (vagy mégsem.. más veszély kezd rájuk leselkedni: a biciklis baltás emberek...khmm. khmm.)
  • globint
    #4
    Mellesleg a gépgyátás sem jó üzlet, hiszen már a gépeiket negyed áron adják....
    globint.rt.hu

  • globint
    #3
    Huhh, mégsem veszek papírgyárat, talán egy elektronikai cégbe való beruházás jobb üzlet lenne...?
  • Polemius
    #2
    WTF?

    "Sokan ódzkodnak az e-olvasóktól, kedvezőtlen, azaz túl erős fényviszonyok mellett ugyanis az olvasásuk inkább szenvedés, mint szórakozás."

    Aki látott már e-ink kijelzős kütyüt, az kapásból cáfolja ezt az állítást..
  • KillerBee
    #1
    Vagyis ez annyiban visszalépés, hogy a kijelzés is igényel energiát, bár nincs szó arról, ez mennyi lenne.