11
  • Pluskast
    #11
    Engem azért az Európa is érdekelne mert ugye ott sokkal nagyobb a lehetősége annak, hogy valamilyen fajta életet találhatnánk az oceánjában.
  • szlovákiai hun
    #10
    Én pont ott látom az ellentmondást, hogy logikusan következtetünk, hogy mi tartsa meg a felszín alatt folyékony formában a vizet, mert ki kellene törnie a víznek a felszín alól, szimpla gravitáció nem lehet olyan mint egy üstökösön, mert a felszín alatti víznek is jéggé kellene fagynia, de ki kellene törnie, nincs légkör ami visszatartja, ezek szerint muszáj légkörnek is lennie, fagyos a klíma a felszinen, de ahogy tik mondjátok: akkor csak egy üstököshöz lenne hasonló amit még nem ért el a napfény ezért fagyott állapotban van csak akkor nem...
  • Kornan
    #9
    "No most ebből felvetődik, hogy légkörnek is kell lennie, mivel a fagyott víz nem szökik el az űrbe. "

    Pont, hogy a jégvulkánok kilövellik az űrbe a fagyott vizet, többek közt asszem ezt is vizsgálja a Cassini. Ha van is légköre, akkor nagyon kevés a felszín közelében, mivel olyan kicsi a gravitációja ,hogy gyakorlatilag alig bír bármit is megtartani.
  • halgatyó
    #8
    FANTASZTIKUS! Kösz.
    Több órás elfoglaltságot ad mindet gondolkodva elolvasni, de megéri.

    Nagyon kíváncsi vagyok, mit találnak ott ha egyszer egy szonda leszáll majd és vizsgálódni kezd.
  • szlovákiai hun
    #7
    Tehát akár az is elképzelhető lenne, hogy van belső magja mint a földnek, oszt ez sugároz hőt, vagy valamilyen mágneses mező radioaktivitással...

    No most ebből felvetődik, hogy légkörnek is kell lennie, mivel a fagyott viz nem szökik el az űrbe.
  • valamit
    #6
    Kiadhatnák könyv formában. Mondjuk "NASA:Cassini" címszó alatt. Bevezetőben leírnák, hogy hol mit csinál, hogy a képek csak részei a küldetésnek. Aztán ott lenne mondjuk 100-200 vagy akár 300 oldal egész vagy akár két oldalas esetleg középütt még egy kihajtogatható kép is. Sőt felhasználhatnák a modern e-papírokat is egy-két oldalnál, és azok az oldalak ilyen animgif-szerűen lejátszatnának fekete-fehér animációt, például egy bolygó/holdhoz való közeledést mint a második linkeden van a 9. képen. Ez szerintem jól tudna népszerűsíteni a technikai fejlesztéseket (e-papír) és a műholdas küldetéseket (Cassini).
  • hodobaj
    #5
    Az űrkutatás akkor lesz újra előtérbe helyezve ha valami magán vállalat fogja pénzelni és bevétele lesz belőle addig sajnos csak az ilyen amerikai és orosz kikönyörgött kormány pénzekből vegetál.
  • Pares
    #4
    Ziipp, a linkelt képeid elképesztőek! Köszi! Azért a kommenteket nézve hihetetlen, hogy még mindig vannak olyanok, akik azt mondják, hogy az űrprogramra költött pénzt inkább elkölthetnék másra... Csak öszehasonlitás képpen:

    Az amerikai űrprogram egész 50 éves történelme alatt kb. 810 milliárd dollárt költött el.
    Ezzel szemben csak az utolsó 7 évben kb. 600 milliárd dollárt költöttek az Iraki és az Afganisztáni hadakozásra.

    Nos össze lehet hasonlitani, hogy melyik hozott több hasznot az emberiségnek. (Aki még igy se tudja, annka megsúgom, hogy a Nasa)
  • nyalógép
    #3
    A képek tényleg csodásak, kösz, hogy megosztottad őket.
  • Voronyezs
    #2
    Tényleg szép képek :O
  • ziipp
    #1
    Néhány szép kép, amit a Cassini készített. Első, második, harmadik.