235
District 9
  • ProGabe #235
    :D
  • Valezius
    #234
    Előbb nézd meg az első 8-at :P
  • Victor1103
    #233
    Mikor lesz már District 10?
  • REPS0L
    #232
    :D
  • Seth
    #231
    Elvagytok magadban
  • Japep
    #230
    Kössz!
  • Japep
    #229
    Igen!
  • Japep
    #228
    Mikor jön?????????
    Tudtok róla valamit???
  • jamamura
    #227
    Végre jön dvd-n és bd-n a D9!
  • Micsu
    #226
    a hazamenős részhez még annyit fűznék hozzá hogy chris mondta többször is hogy nem mehetnek haza, ő haza ment, de lehet ez a magyarázat miért nem szólt mindenkinek, lehet már túl sokan laknak a régi bolygójukon
  • böröczk
    #225
  • böröczk
    #224
    Azám, szerintem egy rohadt karcolás sincs a filmen... ,méghogy vérzik
  • böröczk
    #223

  • Prof William
    #222
    Az idegenek valszeg világ 8-ik csodái lehettek... 26 évvel ezelőtt...

    De azóta szépen lanyhult az érdeklőés irántuk hiszen nem voltak magasrendű bölcs faj + világbékét hozó jóságos idegenek, hanem egy halom sz**ros seggű éhező menekült akik ( a vezér nélkül ) semmire sem voltak képesek egyedül.

    Lerohanni meg minek amikor az MNU -n mindent beszerez ami csak kell...

    A technológia meg igazán fontos de sajna nagyban lerontja az értékét hogy csak az idegenek tuják használni. Bár semmibe sem került volna pár raklapnyi macskakajáért felbérelni pár alient segítőnek/zsoldosnak/kutatási anyagnak.
  • [NST]Cifu
    #221
    Gondoljatok csak bele hogy az U.S.A. 800-1000 milliárdnyi olajért képes elfoglalni a fél Arab-félszigetet

    Légy olyan kedves, és homályosíts fel minket, melyik Arab-félszigeti országot is rohanta le az USA. Segítek: egyiket sem. Nézz meg egy térképet...

    Johannesburgot pont másfél nap alat rohanná le az új technológia miatt...

    Minek kell lerohanni? A rendező ezt a problémát az MNU-val oldotta meg, amely egy globális nagyvállalat.

    Ha a (rossz) példádat végiggondolod, az Iraki olajat sem maga az amerikai állam termeli ki magának...

    vagy irtózatos forgalmú zarándokhely lenne J-Burgból állandó nyilvánosság mellett...

    A megérkezéskor volt ilyen. De azóta eltelt jó sok év, és az idegenek se nem hoztak megváltást, se világbékét, hanem csak egy rakás éhező, elállatiasodott ronda rákszerű lényt.

    Szerintem ez nagyon is eltalált dolog, amire te gondolsz, az a 'V' TV sorozat... De ott mennyire másképpen néznek ki, és másképpen viselkednek az idegenek. :)
  • adamfesto
    #220
    Alapvetően egy erőltetett irányt kapott a film. Nyilvánvaló, hogy miután megérkeznek a Földre az idegenek, nem reális a sztori folytatása.
    Gondoljatok csak bele hogy az U.S.A. 800-1000 milliárdnyi olajért képes elfoglalni a fél Arab-félszigetet, Johannesburgot pont másfél nap alat rohanná le az új technológia miatt...vagy irtózatos forgalmú zarándokhely lenne J-Burgból állandó nyilvánosság mellett...stb, stb
    Ez pont az amire a rendező épít, nem reális de elgondolkodtató sztori...ami végeláthatatlan vitákra ad okot.
  • adamfesto
    #219
    "mutálódás, transzformersz-harc, nulla karakterek stb..
    ez így kb. resident evil ötvözve az ET-vel"
    Ha ez jött le ebből a filmből Neked, akkor tényleg fölösleges volt megnézned...
  • Seth
    #218
    There is no spoon !
  • Inquisitor
    #217
    Moziban nem nagyon lehetett még, ha csak 47 voks volt rá eddig :)
    És egy darab trailer sincs az egész neten róla? Ellenben ilyen címmel találtam egy kalap házi készítésű, meg ZS kategóriás amcsi szemetet. Mert persze ez a Spoon ez Afrikában játszódó afrikai film :D
  • gombabácsi
    #216
    A Wikust játszó színésznek van egy filmje ami IMDB-n elég magas pontszámot kapott: http://www.imdb.com/title/tt0805617/

    Rendező, író és társproducer volt benne. o-:
  • Prof William
    #215
    Ja. De milyen jól játssza. :)

  • SötétBarom
    #214
    Az a durva, hogy a Wikus-t alakító tag nem is színész :DDD
  • gombabácsi
    #213
    Ja, és

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Az abortusz jelenet nagyon durva... Jó nagy kritika az álszent társadalmunknak...

  • gombabácsi
    #212
    Zseniális film, 10 pontos!
    Wikus és a többi színész zseniális, a rendezés, sztorivezetés, dramaturgia, technika, minden 100%-os.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Észrevettétek a laboros jelenetben, amikor Wikus és Christopher az üzemanyagot keresi és megtámadják őket, a kommandósok körbelövik Chris fejét? Nézzétek a falat! :)


    Szomorú hogy sokan nem értik a film szatíra jellegét...
  • stonesour
    #211
    District 9/10
  • stonesour
    #210
    District 9 / 10
  • Dynamic
    #209
    Ja. Szerintem tökre egyértelmű, amit az 1.-ben írtál.
    Érdekes, hogy ez nagyon sokaknak nem jött át...
  • brandboy
    #208
    Amikor az ember az gondolja, hogy egy történetet már nem lehet új látószögből elmesélni,mert annyiszor, és annyiféleképpen elmesélték, akkor jön valaki, és fenekestül felforgatja a világot.
    Persze azért mégsem fenekestül, mert a District 9 sokban hasonlít Barry B. Longyear klasszikusából készült 1985-ös Enemy Mine-ra az egyik nagy kedvencemre, vagy az E.T-re.
    Már ami az intergalaktikus találkozást az egyén, és a közösség ellentétből fakadó determinált konfliktust illeti.
    Még soha, senkinek nem sikerült a jelen minden problémáját metaforikusan úgy összesűríteni, ahogy ezt Neill Blomkampnak.
    Még soha senki nem tudott ennyi műfaji elemet észrevétlenül egymásba gyúrni .
    Még a vége is olyan, ami után az ember csak kalapot tud emelni.
    Vajon mikor leszünk méltók arra, hogy csatlakozzunk az Univerzum milliónyi fajának közösségébe ?
    Meg tudjuk e valaha egyáltalán oldani azt a rengeteg problémát, amit saját magunk, saját bolygónkon okozunk ?
    Jobb lesz, ha elfogadjuk, meg kell változnunk !
  • Seth
    #207
    Szerintem:


    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    1.Ízekre akarták szedni az egész kolóniát,ha kell, hogy tanulmányozzák őket, fegyvereiket. Gondolom féltek is tőle, hogy mi lesz , ha ezek hazajutnak és az ottani haverokkal térnek vissza pár új népírtóval.Egyszóval üzlet.

    2.Valószínűleg az üzemanyaguk tartalmazza a dns-üket.

    3. Lásd, 1.pont
  • deep
    #206
    Úgy ültem be a filmre tegnap este, hogy nem tudtam róla kb semmit. Direkt nem néztem utána, nehogy lelőjek valami poént, szóval nem voltak előítéleteim. Eléggé sci-fi kedvelőnek tartom magam, kíváncsi voltam miről is szól ez az egész. Lehet hogy csak én nem kaptam el a film lényegét, de felvetődött bennem pár kérdés. Innentől SPOILERES kérdések következnek, aki még nem látta, ne olvassa:)

    1: És ez a legegyértelműbb, legsznagyobb hiba volt az egész filmben szerintem: Alapvetően ugye mi nem akartuk őket itt elszállásolni, amazok meg haza akartak menni. Mi a rák faszáért nem szólt a főrák istenbarma valakinek, hogy hé köcsögök, összetákoltam a hajót, hazamennénk.
    2: A hengerben valamiféle üzemanyag volt. Mi a pöcstől fertőződött meg az a szerencsétlen?
    3: A végén amikor szállt fel már a kabin a rákkal, miért akarta lelőni a katona rakétavetővel? A nehogymáhazamennyetekköcsögök alapelv érvényesítésével?

    És most ezek csak azok, amik hirtelen eszembe jutnak, de többször volt kínos érzésem a film közben.

    Számos sebből vérzik tehát szerintem a film, de az minden esetre jó pont, hogy nem a hagyományos jönnekazufók szétrúgják a seggüket az amcsik megközelítést láttuk.
  • REPS0L
    #205
    nagy rajongója voltam az egésznek, és a film megnézése után is vagyok, nagyon tetszik, 10ből 11
  • Punker
    #204
    tegnap megnéztem, nekem tetszett:D
  • poppe
    #203
    az a huncut mosoly, na az hasonlít
  • ba32107
    #202
    Hát mondjuk Sándor orra és füle nagyobb........ de úgy alapban szerintem hasonlít, és nem csak a szakáll miatt
  • Prof William
    #201
    Remélem hogy ezek a kisfilmek majd rajta lesznek a DVD lemezen...
  • Prof William
    #200
    Itt még biztos nem vette el az elnök lányát. :)

    Bár az oxigénkivonási technikáját azt úgy tűnik nem felejti el mert alkalmazta az idegen tojásokon.
  • Magiszter
    #199
    Akár csak 2 tojás mi?

    Hát nem is tudom...

  • ba32107
    #198
    Csak nekem tűnt fel, hogy Wikus hasonlít valakire? :D
  • FlyHigh
    #197
    Nagyon jó film, el is tudom képzelni, hogy így bánjunk az idegenekkel. Tutira a galaxis legalja vagyunk.
  • Prof William
    #196
    Ha a királynő meghal az egész hangyakolónia elkezd a saját feje után menni. itt némileg jobb helyzet mert azért ők eszesebbek mint holmi hangyák szóval az önfenntartás az egész jól ment de minden ami azon túl mutatott az nem...

    Ezt az is jól mutaja hogy ilyen fegyverekkel olyan életteret és ott harcolhattak volna ki magunknak amilyet akartak erre de ehelyett inkább ott rohadtak a telepen ahol hagyták hogy mindenféle banda terrorizálja őket + macskakajáért adtak el mechákat amiért sztem minden katonai kutatóintézet alsó hangon is milliárdokat fizetne.