17
  • ike86
    #17
    Én azt nem tudom elképzelni, hogy lesz ez "húzós scifisorozat".
    Elég kellemetlen, hogy tavaly pl. a Wall-e-t kellett scifinek nevezni. Ez meg egy szellemes nyomozós sorozat lesz, de mitől sci-fi? 2 évvel a jövőben fog játszódni?
  • berserk87
    #16
    Winnie-nek nagyon igaza van. Attól, hogy a történet nagyon egyszerű, sablonos még lehet nagyon egyedi a film/sorozat. A látványvilág, a párbeszédek, a színészi játék, a rendezés nem függ a történettől.
    Remek példa a Kill Bill. A története csak egy bosszúról szól, ilyen filmet már több százat láthattunk a 90-es években, mégis nagyon kreatívan készítették el, remek megoldásokkal. A zene is sokat dobott a filmen, szinte együtt él vele. Szóval egy gyenge történetből készített Tarantino egy jó filmet.

    Úgy gondolom, hogy a történet fontos, de talán ez számít legkevésbé egy filmnél. Egy unalmasnak tűnő történetet is elő lehet adni élvezetesen és egy jó történetet is el lehet könnyen rontani. Általában nem is ez alapján szoktam megnézni a filmeket, hanem inkább az alapján hogy kik szerepelnek benne, ki rendezte, milyen véleményeket hallottam róla.
  • dronkZero
    #15
    Namég:
    Matrix vs Ghost In The Shell

    És ez bevallottan a Wachowski tesók egyik kedvenc anime-je.
  • chronos75
    #14
    jahh a mátrixnál annyira ügyesen illesztették a legokockákat hogy teljesen eredetinek hat.. aztán van, ahol nem sikerül, de a kockák mindig ugyanazok és mindet láttad már, hidd el :)
  • Kelta
    #13
    Remélem értettem azért:)
    A Forrest Gump, talán minden idők egyik legjobb filmje :)és a vitához ennek filmnek nem volt köze. csak arra irtam amit winnie kérdezett:)
  • saba30
    #12
    És ott van a Raines - Áldott jó nyomozó is. Itt a nyomozó még nyomózó. A többi stimmel.
  • Inquisitor
    #11
    Hát kérem ez az év lesz a Sci-Fi feltámadása. Jön nekkünk egy Cameron az ő AVATAR-jával decemberben, de addig se marajunk nagykaliberü cucc nélkül, ime Peter Jackson noname producer új filmje, a District 9, ami idén juniusban érkezik:
    Trailer
    Az oldalon van link HD verzióra is ...
  • Inquisitor
    #10
    "Értem én mit akarsz mondani :) Bármely super jó filmet le lehet irni egy banális mondattal..:)"

    Hát szerintem nem értetted annyira, a Forest Gump egy iszonyú jó film, a könyv amiből csinálták ... egy halom szemét, kb. közük sincs egymáshoz, ergo rengeteg ötletet vittek a filmbe.
  • Kelta
    #9
    Bocsánat, nemtom mért lett az elöző ilyen hosszu, valaki törölje azt nyugodtan..



    Értem én mit akarsz mondani :) Bármely super jó filmet le lehet irni egy banális mondattal..:)
    Az is igaz, hogy a puding próbája, az evés, tehát hogy jó-e a film vagy a sorozat, majd kiderül, ha nézem :) hogy mit hoztak össze az alapötletböl.
    Én, egy igazi új ötletet hiányolok, valami ujat.
    Pl, jó amit írtál, a Lost, vagy a 24 alapötlete, relative új volt, és ezért alapbol is érdekes volt, aztán persze, az is kellett hogy mit hoznak ki belöle.
    De az hogy ,"lááááátom a halottak gondolatait zsaru vagyok" hát annyira lerágott csont, hogy ebből nagy cuccot kihozni nem lesz eccerü :)

    Persze hogy minden azon múlik, milyen a megvalósítás, de talán könnyebb, ha már az ötlet is uj, és izgalmas:)
    Akció filmeknél, már uncsi az alap: "+Felbosszantják, bosszút áll" mind ennyiből indul..:)
    Én akkor is hiányolom az új ötleteket,nem a megvalósításból, az alapból :)
  • Kelta
    #8
    Értem én mit akarsz mondani :) Bármely super jó filmet le lehet irni egy banális mondattal..:)
    Az is igaz, hogy a puding próbája, az evés, tehát hogy jó-e a film vagy a sorozat, majd kiderül, ha nézem :) hogy mit hoztak össze az alapötletböl.
    Én, egy igazi új ötletet hiányolok, valami ujat.
    Pl, jó amit írtál, a Lost, vagy a 24 alapötlete, relative új volt, és ezért alapbol is érdekes volt, aztán persze, az is kellett hogy mit hoznak ki belöle.
    De az hogy ,"lááááátom a halottak gondolatait zsaru vagyok" hát annyira lerágott csont, hogy ebből nagy cuccot kihozni nem lesz eccerü :)

    Persze hogy minden azon múlik, milyen a megvalósítás, de talán könnyebb, ha már az ötlet is uj, és izgalmas:)
    Akció filmeknél, már uncsi az alap: "+Felbosszantják, bosszút áll" mind ennyiből indul..:)
    Én akkor is hiányolom az új ötleteket,nem a megvalósításból, az alapból :)














































































































































































































































































































































































































































































  • winnie
    #7
    "100x lerágott csontbolmár nem lehet kihozni semmilyen sztorit..."

    ugyan már. mondom. attól, hogy a kezdő egy sor, a szinopszis ismert, még nem az, hanem a karakterek, a történet iránya határozza meg a sztorit.

    nálan gondolom nem jó példa, de a most menő sorozatok közül a "pár ember egy szigeten" is mi mindent hozott, akárcsak az "ember, aki halottakat támaszt fel az érintésével" vagy az "ügynök, aki megmenti amerikát real time-ben."

    "kedvenc film: Forrest Gump:), MATRIX 1 (szig.csak az 1) Star wars"

    most izé. a matrix. abban az évben volt egy 13. emelet, egy existenz vagy egy dark city.

    előbbi kettő teljesen hasonló virtuális világos sztori, a dark city pedig a vizualizása miatt adott rengeteg lehetőséget összeesküvés elméletekre.

    gondolom ezt mindenki látta - hogyan nyúltak a matrixból (persze butaság, mert nem nyúltak. szerintem. de jó.)

    a forrest gum említését megbocsátom, hiszen egy könyv alapján készült, egy fikarcnyi eredetiség nincs a történetében, de ha leírom egy mondatban, hogy "egy lassú férfi elmeséli élete történetét" akkor szerintem megérted, hogy mire gondolok. ez a szinopszis. ki a halált érdekelne a film csak ezen szinopszis alapján? minden a megvalósítás. a FG azért annyira nagy film, mert ebből az alapból olyan dolgokat hoztak ki, hogy csak na. nem?

    a star wars pedig dettó nem az eredeti sztori miatt le jó: "lázadók egy csoportja felkel az uralkodó ellen"
  • winnie
    #6
    vagy ott a raines és ezek remek példák, hogy mennyire, de mennyire más sorozatok. a raines pazar volt, hiszen ott csak látszólag volt halott a halott, valójában magával beszélgetett, hiszen a halott csak olyasmit tudott, amit a nyomozó is. és milyen sok mindent kihoztak belőle.

    a mediumot nem is említem, hiszen a kezdeti álmok eszméletlen ötletorgiát adnak a készítőknek. remek példa arra, hogy egy banális alapötlet mennyi lehetőséget ad.

    a ghost whisperer is teljesen más irányból közelít, de azt nem is nézem, így passzolom. (bár az ugye feladatmegoldós)

    eredeti ötletről egyiknél sincs szó, de a megvalósítás, a sok 42 perces apró sztori rengeteg új ötletet hoz.
  • smaszi
    #5
    Mintha valami hasonló menne mostanság a tv-ben is, csak ott nem leszerelt rendör a főszereplő...vagy csak képzelődök...?
  • cateran
    #4
    Fantázia? Hmmm...Medium, Ghost Whisperer hogy csak 2,nem túl régi -halott emberekkel nyomulunk- sorozatot emlitsek...(csak ezt a 2-t ismerem..:D) fantázia....attól nem lesz izgalmasabb,hogy a főszereplőnek nem szőke,hanem barna haja van..sőt ettől még jobb se lesz...(persze ettől még lehet,hogy jó sorozat lesz..de hogy nem az eredeti 5let miatt,az is tuti...)
  • Kelta
    #3
    winnie ne idegelj :)

    100x lerágott csontbolmár nem lehet kihozni semmilyen sztorit...
    Valami uj alapötlet kéne...:) ne már mindig az legyen, hogy az alapötlet valami lenyulás, oszt majd szinezzük:)

    kedvenc film: Forrest Gump:), MATRIX 1 (szig.csak az 1) Star wars :)

    Nem azért, de ezek nem a lenyúlás kategoria..persze a sorozatok, na az már más tészta :)


  • winnie
    #2
    rossz irányból közelíted meg a dolgot. ez épp azt jelenti, hogy van fantázia.

    alapsztori ötleter nem lehet már eredetit hozni, ellenben egy alapfelállásból (ami valljuk meg, kábé 10 szó) rengeteg minden eredetit lehet kihozni

    a fantázia nem ebben a 10 szóban lehet, hanem a sorozatra épített 60 oldalas szkriptekben.

    (most komolyan. vedd a kedvenc filmedet. annak az alapsztorijában volt "ötlet"? nem.)
  • Kelta
    #1
    Milyen eredeti ötlet!!!! Ezeknek hooliwudban már semmi fantáziájuk sincs???:(

    lehangoló...