16
2d to 3d konvertálás
  • takysoft
    #16
    egy vacak.
    egész aranyos rajzfilm, de a dolog "3D" része szánalmas. alig volt 2 effect.
    az egyik az elején egy pingpongos, meg a közepén az egyik verekedős jelenetben az egyik ütés.

    más filmekben sokkal szebb 3D hatások voltak
  • cherubim06
    #15
    Szép összefoglalás, de ezt, hogy gondolod?: "hónapok alatt színtévesztő lehetsz"
    Nem inkább arról van szó, hogy egyes, súlyos színtévesztők nem látják a 3d-t?
    Azért súlyos, mert én pl látom pedig én is szt. vagyok.
  • Zoli007
    #14
    Mellesleg tegnap voltam a Monsters vs. aliens 3D-n. Mit mondjak, eszméletlen élmény volt.
  • takysoft
    #13
    Tisztázzunk pár alapvető dolgod ezügyben.

    Akkor láthatsz valamit 3D-snek, ha a 2 szemed 2 külön képet lát.
    Ergo:
    -kell 2 külön kép.
    -kell 2 szem (ezenbelül fontos, h a 2 szem a 2 KÜLÖN képes lássa ugye)

    2 külön képet kétféleképp kaphatsz:
    -spéci kamerával veszel fel jelenetet a világból
    -3D-s világot 2 nézőpontból renderelsz le.

    ha megvan a 2 kép, akkor azokat külön is kell eltárolni(mkv fileokban pl stereoscopy néven találod, de baszhatod, mert... mingyá magyarázom)

    2 szem 2 külön képet lát.
    ezt általában úgy oldják meg, hogy spéci kamerával vetítik ki a két képet vászonra, és az egyiket vízszintesen, másikat függőlegesen polarizálják. Ehhez jön egy speciális polárszűrős szemüveg, és így a 2 szem máris a 2 külön képet látja. Otthon megoldhatatlan(legalábbis a mai standard házimozi-kat nézve)

    alternatív megoldás. a két képet eltolod 2 külön színirányba, és utána simán 1 képként tárolod. ehhez is kell szemüveg, amiben az egyik lencse az egyik színirány ellentéte, a másik meg a másiké asszem.
    előnye: megvalósítható otthon is, mert egy sima TV-n is működik
    hátrányai:
    -marha ronda.
    -legyilkolja a szemed. elképesztően egészségtelen. max 5-10 perces videókat nézz így, mert egyébként hónapok alatt színtévesztő lehetsz.
    NAGYON nem ajánlom ezt a régi típusú 3D-s mozizást... inkább ülj be egy moziba, és nézz rendes 3D-s polárfényes megoldásos filmet. a szemedért megéri, hidd el!


    Topic-ra válaszul.
    Sima képből eleve nem tudsz 3D-set csinálni. ahhoz 2 nézőpont kellene.
  • Zoli007
    #12
    Modellezd le őket élethűen, és rendereld ki 3D-be.
  • Sadist
    #11
    Ez csak akkor működik, ha eleve két kamerával vették fel a jelenetet, egy 2D-s képből utólag nem fogsz 3D-t csinálni, mert a felvételkor a mélységi információ elveszett.
  • n3whous3
    #10
    ez egy nagyon elavult módi.
  • cherubim06
    #9
    Utólag nem lehet, sajnos. Az egyetlen megoldás, hogy oda kell menni, ahol éppen készül a videó és nem a kamera keresőjébe kell nézni, hanem magát az eseményt. Ráadásul egyszerre mindkét szemmel kell lekövetni hogy valódi 3D-s élményünk legyen.
  • Wolfsnack
    #8
    két digitális kamera kell hozzá amit szigszalaggal összekötsz, majd számítógépen összerakod a két videót színeket eltorzítva
    utána 3d szemüveg és láss csodát!
  • CattiBrie
    #7
    Szerintem arra gondol, amikor 3D-s (zöld-piros) szemüveggel lehet nézni a képet.


  • Sadist
    #6
    Hallgass néhány év képfeldolgozást, aztán majd megtudod hogyan. Előre is szívesen.
  • Shadow_THH
    #5
    ilyenre gondolsz?
  • NEOreg3
    #4
    biztos van rá program, mint a fényképekre, de tőlem azt ne kérdezd, mert én azt nem tudom

    mellesleg a konvertálás elég sokáig tartana és a végeredmény sem lenne valami kielégítő a 3d-sített fényképekből kiindulva
  • MR ME
    #3
    omg
  • werkfilm
    #2
    nézd a másik oldaláról
  • djAndrew
    #1
    Sziasztok...

    Érdekelne, hogy videókat hogyan tudok 3dsé varázsolni.
    Előre is köszi a segítségeket.