80
Kutyaharapás szőrével.
  • BaliBoy
    #40
    hehh. :D
  • BaliBoy
    #39
    Akkor ezek szerint 15 év alatt sokat fejlődött az orvostudomány. :) Nekem még anno azt mondták, hogy a veszettség elleni oltásokat a hasnyálmirigybe kell adni.
  • n3whous3
    #38
    hm akkor fejlődött az orvostudomány, fater 2x is átszenvedte azt, amit #37-be írtam.
  • n3whous3
    #37
    veszettség veszélye esetén nem nagy dolog lesz:

    csupán 4-5 injekció a hasfalba egy kurva nagy tűvel, nem fáj
  • akyyy
    #36
    sajna ma se mentem doldgozni, legközelebb hétfőn fogok. tehát vagy orvoshoz kell ma menni, vagy elmenni arra a helyre, ami jó kis autókázás, bár tán autópályán nincs nagyon messze, csak gyöngyös mellé kell elmenni.
  • Nenrandil
    #35
    Engem márciusban harapott meg egy kutya... Kaptam egy tetanuszt, a sürgősségin még aznap (a faromba kaptam, de messze nem fájt annyira), majd a háziorvosnál kezdtük meg az agyalást a veszettség témáról... mivel az eb kóbor volt így biztosra kellett menni... veszettség elleni oltásos túra...Az első oltást az esettől számított három napon belül kell beadni...szóval én ajánlom hogy sürgősen nézz utána a témának...Ha a veszettség témával minden rendben akkor csak tetanuszt kapsz... egyébként a veszettséges szuri nagyon jó anyag...A tű kicsi, vállba adják alig éreztem... És utána sem fájt vagy ilyesmi... Csak macera visszajárkálni... de inkább ez mint a habzó száj...
  • Icebarney
    #34
    a nagy izomtömeg miatt, meg oda a legegyszerűbb
  • Punker
    #33
    pszihés dolog a szülők a gyerekeket mindig ezzel ijesztgetik ne rosszalkodjanak :D
  • Narxis
    #32
    Mé szokták amúgy segbbe adni? Ezt sose értettem.
  • Pluskast
    #31
    Szerintem sincs. Sőt, emlékszem 11 éves koromban kullancsot vettek ki belőlem és azután is kaptam tetanuszt a seggembe. Nem is fájt.
  • noti83
    #30
    itt az alkalom egy kísérletre: kutyaharapást tetanusszal v.s. szőrével
  • BaliBoy
    #29
    Én sem igazán értem. Én, mivel harapott már meg kutya, kaptam tetanusz oltást de sztem. semmiben nem különbözött a többitől. Legalábbis nincsenek emlékeim arról, hogy valami különleges lett volna.
  • CattiBrie
    #28
    Engem már legalább ötször harapott meg kutya.
    Szerintem egyszer sem kaptam semmit.. Bár nem tudom, mert kicsi voltam.

    Bár.. veszett az vagyok. }:]
  • ba32107
    #27
    Miért fosik mindenki a tetanustól, miért fáj annyira? Nagyobb a tű, vagy mi? Vagy egyszerűen a hatóanyag miatt fáj?
  • tom235
    #26
    Felnőtt férfi létedre, hogy foshatsz egy kis szuritól? Egyáltalán nem fáj amúgy, semmivel nem kellemetlenebb a tetanus, mint egy egyszerű oltás (kaptam már tetanust) utána néhány napig tényleg fájhat egy kicsit, kb. olyan érzés, mint egy szúnyogcsípés, szóval marha nagycucc...
  • trident
    #25
    Elvileg van TB-d, az OEP-nál, vagy a helyi munkanélküli központban tudod tisztázni (még akkor is, ha a jogviszonyod nincs most rendezve, sajnos ilyen előfordulhat, de az nem jelenti azt, hogy az ellátást ott helyben fizetned kell. Ha a jogviszonyoddal gond van, akkor elvileg ezt elmondják, aláíratnak veled egy papírt, s rendezned kell).

    Tetanusz védőoltás. Sok embernek fáj utána, általában helyi hűtés, jegeléssel lehet megelőzni, gondolj arra, hogy ugyanakkor védettséget is ad, szóval cseppet sem árt így nyár előtt...:)

    Veszettség védőoltás. Na itt a baj. A kutya gazdájának be kell mutatnia az eboltási könyvet a helyi állatorvosnak, az állatorvos pedig "megfigyelés" alá kell vegye az állatot.
    Ellenkező esetben elvileg(!) meg kell kapnod az oltási sorozatot.

    Macerás, macerás, de innen egyikünk sem tudja megmondani, hogy egy felületes seben kívül van-e bármi komolyabb is...
  • Alexease
    #24
    Nem akarlak remisztgetni, de a veszettseggel nem erdemes viccelodni, fertozo, "gyogyithatatlan", es nagyreszt halalos.

    Ha nem tudod bizonyitani, hogy a kutya be volt oltva es egeszseges, csak ugy talalomra hasonloan kockazatos oltast adni veszettseg ellen!

    Ha nem kobor kutya, akkor nem lehet gond (amugy a koboroknal is "ritka"). Jarj utana.
  • daemonervosa
    #23
    Sajnos ezek a dögök sok szart hordoznak a pofájukba, ami nekik nem okoz gondot, ellenben bennünk humanoidokba csunya nagy szart tud keverni.

    Mindenképpen menj el vmi dokihoz. Valószínűleg csak vállonvereget és kapsz 1 lofaszt a seggedbe (habár én anno a combomba kaptam, meg a vállba)

  • BaliBoy
    #22
    Inkább ezer tű mint habzószáj. :))
  • akyyy
    #21
    a jól van megyek én aludni. remélhetőleg még megyek dolgozni. 1 napot kimarad a doki még bőven jó, minthogy nem, és belém döfnek ezer tűt.(((
  • BaliBoy
    #20
    Orvoshoz azért szerintem mindenképpen menj el. Főleg mert ha jól értelmezem ez valami falu lehet ott pedig nem lehet tudni, hogy milyen más állatokkal találkozott a kutya.
  • akyyy
    #19
    Mennyi az esély, hgy csak 1 szurit ad?:D
    És nem ad egyből 100-at? Mert ha nincs oltási könyv, és azt mondom messze van, de majd elmegyek érte amint tudok... de mi van ha két hétig nem kell mennem, és akkora kampó:(


    akkor tényleg marad az hogy itthonról kell elmenni hozzájuk.
  • BaliBoy
    #18
    Hát akkor két lehetőség van. Vagy elmész hozzájuk vagy így próbálod be a dokit. :)
  • akyyy
    #17
    Akkor marad a várakozás, hogy menjek megint dolgozni, és hogy el tudjak menni megint oda, de "ma" már nem hiszem hogy megyek, holnaptól vasárnapig meg tutira nem megyek mivel szabit vettem ki rally miatt

    De ha valaki gyöngyöspatán lakik vagy ahoz nagyon közel, elmehet érte:P
  • akyyy
    #16
    Szerintem nincs ilyenjük:D mivel nem volt a papírjukon telefon megadva. lakcimuket is csak onnan tudom hogy gps-be benne vannak az előzmények:D ha meg megint elmegyek oda, felismerem a házat az tuti.
  • BaliBoy
    #15
    Nem a sebbel van a gond. Abba nem fogsz belehalni. :) A gond a különböző fertőződésekből lehet.
  • BaliBoy
    #14
    A dokihoz asszem mindenképpen vinned kell mert csak így lehet a doki biztos benne, hogy a kutya be volt oltva. Próbáld meg esetleg valahogy elfaxoltatni vagy bescannelni és email vagy valami.
  • akyyy
    #13
    esetleg milyen sebbnek kel lennie, ami veszélyes, vagy minek ami még énem?:D mert egyáltalán nem fáj. akkor se fájt, inkább csak szivbajom volt, de tettem rá sebbtapaszt, ami meg húzta a szőröm:D
  • akyyy
    #12
    Hát ezaz hogy nemtudom. Ilenkor mi a teendő lehet felhivom tudakozót megtudakolom van e telefonjuk, de a könyvet akkor is el kell kérni. elutazni odáig meg hülyeség csak ezért, vagy 10 lenne a benzin:S tb sincs, fasság:D

    majd ha melózok, elmegyek hozzájuk.

    de ha holnap nem melozok és elmegyek házidokihoz, hogy helo , megharaptak, de nemtudom hogy be volt e oltva, de szerintem be, akkor is belémszúr ezer tüt, vagy csak tetanus, a többit meg később, ha "megvan" a könyv?
  • BaliBoy
    #11
    Engem is harapott már meg kutya. A menet az, hogy el kell kérni a kutya oltási könyvét leellenőrizni, hogy megkapta a szükséges oltásokat. + mi annak idején elvittük a könyvet a körzetihez is. Mivel az én esetemben a kutyánál minden rendben volt, ezért megúsztam egy szurival a dolgot. De vigyázz mert ha valami baja volt akkor rosszabbul is járhatsz. Ha jól tudom amikor nem tudják megállapítani, hogy a kutya veszett volt-e vagy sem akkor injekció kúrára kell járni néhány hétig. És a veszettség elleni oltást a hasnyálmirigybe adják...
  • akyyy
    #10
    hazaértem este 11-re tegnap, oszt inkább mentem aludni:D
    meg én abba a kórházba nem megyek.
  • karajjj
    #9
    fasza voltál, be kellett volna menni a kórházba a balesetire...
    éjjel-nappal van ügyelet :D
  • akyyy
    #8
    nem ma harapott, tegnap:D holnap van doki délután, bár itthon leszek egész nap, hacak nem melózok.

    elérhetőséget csak a lakcímet tudom. és van köztünk néhány kilométer:D telefonuk nem volt, nevet sem tudok, csak uccát, házszámot, meg perze várost/falut.
  • bardocz
    #7
    Nekem van haverom,akinek seggbe adták még pár éve.Nekem a seggembe mandulaműtét előtt,meg után adtak,2 centire egymástól,hiába ellenkeztem,hogy márpedig az én seggemhez ma már nem ér senki,és inkább várok addig,amíg bevehetek tablettát.Azon a helyen tényleg fájt két hétig.
  • Icebarney
    #6
    Ilyenen nem érdemes rágódni. Menj el dokihoz, beadja a szurit és kész. Megnyugszol. Ki lehet bírni. És akkor nem fogsz napokig idegeskedni, meg figyelni magad, hogy megjelentek-e már ilyen-olyan tünetek.
  • Punker
    #5
    alapból vállba adják már, ne szarasd be :D

  • Punker
    #4
    baleseti sürgősségi ellátás, kapsz egy tetanuszt és jó esetben ennyi.....

    ha tudod a kutya gazdájának elérhetőségét kérdezd meg be volt e oltva.
  • bardocz
    #3
    Amúgy engem egér harapott meg nemrég,de nem mentem vele orvoshoz:D Kis snecije jó nagyot harapott,de inkább ez,mint kutya:)
  • bardocz
    #2
    Bazdmeg,egy tetanusz beadásánál az tart a legtovább,amíg vársz a rendelőben.Menj el holnap dokihoz,és kész.Meg ha fosol a tűtől,mond meg,hogy ne a seggedbe,hanem a válladba adják,nekem a segges az két hétig fájt.Vállba meg semmi.Ne szórakozd el,ki tudja milyen baja van a kutyának,és még a rallyra meghalsz,aztán cseszheted az egészet:D
  • akyyy
    #1
    Tegnap sikeresen megkapott egy kutya. De lehet megharapott és csak magamnak magyarázom be, nem tudom.

    Kicsit utánaolvastam neten, ahol valakinek a húsába is beleharapott, ilyesmi, nos szerintem nekem csak "karcolás", de mindegy, nem ez a lényeg.

    Sajna nem közelbe volt, lakhelyemtől elég messze (150km), és mivel még nem igazán volt ilyennel dolgom, igy nem kérdeztem utánna hogy be van e oltva a kutya, ilyesmi.

    Azt is olvastam, go orvoshoz, és tetanusoltások hada, illetve veszettség ellen is. Ezek mennyire fájdalmasak:D Világéletembe utáltam a tűt:(

    Ami rossz dolog, hogy elvileg munkanélküli vagyok, így nincs TB-m. Mennyibe kerülhet nekem igy az oltás, hl kéne fizetnem érte, vagy igy hozzám se nyúl a doki és hagy megdögölni?:D

    Gyakorlatilag van munkám, kiskönyvel, futár vagyok, ezért is voltam messze itthonról, ahol történt a harapás.
    Szerencsére a címüket tudom, ha esetleg el kéne menni hozzájuk (családi ház volt, családi kutya, fajtáját nemtudom, valami pitbull szerű, de nem vagyok otthon a fajtába).

    Meddig lehet várni a dokival, lehetséges-e, hogy semmi bajo mnem lesz tőle?

    Mert hétvégén rally lesz és arra muzsáj mennem.:D
    Lehet, hogy van pár kutyást opik, ami melleslegkutyatartással foglalkozik és nem kimondottan harapással, plusz mi van ha mire válaszolna is rá valaki, kampó?:D