130
  • Tinman #1
    Ahogy "tanult" kollégánk szokta vala itt mondogatni:
    Ki ne TORja le?
  • vegicsek
    #2
    Hopp, ez tekinthetjük precedensnek?
  • roliika
    #3
  • carlos05
    #4
    Legfeljebb átköltöztetik más országba
  • FragStaR
    #5
    Ilyenkor ha a bíróság kimondta a bűnösségedet de még nem vonultál be (illetve nem zártak be még) és főleg ha van annyi léd hogy ekkora büntetéseket kifizess (és nem zárolták a bankszámlaszámod vagy kp. ben van) akkor nem tudod még eljátszani, hogy elmész Kubába "nyaralni" 5 évre ?
  • Alvarez999
    #6
    Szerintem még egy darabig el lehet játszani a fellebbezésekkel. Jó esetben felfüggesztett börtönre is változhat az ítélet.
  • Alvarez999
    #7
    "Jutalmuk fejenként 1 év börtönbüntetés, valamint 3,6 millió dollár, ám szerintük az oldal érintetlen marad."

    Ez azért nagyon gusztustalan megfogalmazás volt. Ezt a kárörvendő stílust talán mellőzni kellettt volna.

  • endrev
    #8
    A fájlcserélők nem okoznak kimutatható kárt, csak spekulatívat. Szörnyű, hogy ilyesmi megtörténhet.
  • torreadorz
    #9
    Heti kérdésünk: vajon milyen vastag boritékot kapott a birót?...
  • Wittgen
    #10
    Szép új világrend....

    Most már valósággá vált az, ami 10 éve még vicc volt: 3 elítélt beszélget, az első gyilkolt, a második bankot rabolt, a 3. megosztott a világhálón egy zeneszámot...
  • Alvarez999
    #11
    Nem hinném, hogy lefizették, mert akkor sokkal súlyosabb ítélet született volna. Inkább közölték vele, hogy az ország érdeke az, hogy elítéljék a vádlottakat, különben az USA a terrorizmussal szimpatizáló országgá nyilvánítja Svédországot és atombombát dob rá.

    (Tudjuk ugye, hogy a fájlcserélés a terrorizmust pénzeli, nem???)
  • Vorpal
    #12
    Egyszer esküszöm felbasszák az intelligenciát ezzel, aztán akkor lesz majd Jolly Roger.
  • Szemjuel
    #13
    gusztustalan
  • Windforce
    #14
    Tudod, az a szornyu, hogy van warez. Hogy nem engedheti meg maganak egy diak, egy nyugdijas, vagy egy dolgozo ember, hogy megvehesse a sajat szorakozasahoz a szoftvert, filmet, zenet.
    Szornyu az, hogy elofordulhat az, hogy a kiadoknak, keszitoknek olyan eszkozoket kell beleepiteni a jatekokba, filmekbe, zenei cd-kre, hogy megnehezitse a dolgat azoknak, akik megveszik a termekeiket.
    Es az a legszornyubb, hogy egyik fel sem akar ezen valtoztatni....
  • avengir
    #15
    Azért egy kis utánajárás nem ártott volna Gyurkity úr. Elítélték és azóta már meg is fellebbezték az ítéletet.
  • Skareb
    #16
    kedvesek miért nem perelik google-t? az is szépen megtalálja a torrentet...már sorry.ugyanazt az itéletet rá is lehetne húzni mint PB-re... S Z Á N A L O M !
  • magyarvok
    #17
    "Nyugalom. Semmi baj nem lesz a Pirate Bayjel, személyesen velünk vagy akár a fájlmegosztással. Ez csak színház, amit a médiának rendeztek" - írta a Pirate Bay egyik üzemeltetője, Peter Sunde a Twitteren, amikor jóval a hivatalos ítélethirdetés előtt megtudta, hogy társaival együtt első fokon elveszítették az évtized kalózperét. "Valójában egy kicsit LOL. Eddig csak a filmekkel történt meg, most meg a bírósági ítéletek is kijönnek a hivatalos közzététel előtt."

    carlos05: A szervereket pedig már elköltöztették :)
  • kisgabo
    #18
    emberölésért kevesebb jár lassan, mint "adatot" cserélni.

    zárt oldalak, zárt közösségek kellenek.... vissza a dc++ hoz?
  • Librarian
    #19
    Én dühös vagyok...
  • bertino
    #20
    ez még elég messze van a kárörvendőtől.
  • tomcsa4
    #21
    Jó, annyira nem kell beszarni, meg szodadiktátorozni. Leülik, utána gondolom folytatják. Fellebbezni felesleges én szerintem. Jobban járnak, ha leülik. Amúgy is börtönbe mennek, nem fegyházba. Ezért is felesleges baromkodás más bűncselekményekkel összehozni.
  • szlovákiai hun
    #22
    Szerintem sem nem lesz semmi baj, ez csak egy cirkusz, mert ezer érvvel lehet támadni más szolgáltatásokat mint a Google, Yahoo!..stb. ellenérv bőven van mit a piratebyra akartak ráhúzni: felbelezni ezer indokkal lehet, a hárpiák a goggleba nem igen mernek beleköpni mert könnyen a bokájukat törhetik....az csillagokat is letudja fizetni a google az égről.....

    Hajrá Pirateby!
  • Dodo55
    #23
    Az egészben az a felháborító, hogy milliárdos kiadó cégeknek (akik ma már TELJESEN FELESLEGESEK, és nem tesznek semmit, csak rakják zsebre a pénzt) lehetnek egyáltalán érdekvédelmi szervezetei.

    Egy dolog, hogy vannak EMBEREK akiknek az érdekeit védeni kell, és ilyen célból létrehoznak érdekvédelmi szervezeteket. De kinek van pofája létrehozni egy érdekvédelmi szervezetet olyan cégek számára, akik egykor rettenetesen meggazdagodtak, mert a technológiák fejletlensége miatt szükség volt rájuk, mára viszont teljesen feleslegessé váltak, de ennek ellenére ragaszkodnak a nemlétező pozíciójukhoz, és tartják a markukat?

    Az ok, hogy költségvetést biztosítanak a nagyobb nevekhez, de ezért cserébe korlátlan beleszólási jogot követelnek mindenbe.

    Magyarországon ami meg megy az meg maga a vicc kategória. Fizessek 1000 forintot a hologrammos matricáért, ha veszek egy memóriakártyát a fényképezőmbe, hogy azt ÁLLÍTÓLAG majd megkaphassák egyes zenészek. Bocs de miért is járna jogdíj ZENÉSZEKNEK azért, mert én fényképezgetek? Vagy most vegyem úgy, hogy az Artisjus egyrészt megrágalmazott, másrészt meg kollektív bűnösség elvét alkalmazva behajtotta rajtam a nemlétező jogdíjat?
    Mert akkor csak úgy közlöm, hogy önbíráskodásért letöltendő jár tudomásom szerint, a rágalmazásért meg leperelhetem róluk a fél vagyonukat.
    Csak sajnos sikerült lefizetniük elég képviselőt ahhoz, hogy törvény védje, és feljogosítsa őket ezekre a súlyos bűncselekményekre, úgyhogy egyelőre elég jól be vannak védve...
  • jozing
    #24
    és most mi van? a másik 64 nagy torrent site nem elég? meg az elköltözött tpb? persze valszeg a netes közösség számára inkább mártírként fognak a köztudatba vonulni, mint bűnösként.

    szvsz ezeknek a kiadóknak elkéne fogadniuk, hogy fejlődés van. új üzleti modelt kéne kidolgozniuk. vagy ezek után a netet is perlik? ez kb olyan mint az artisjusos matrica a pendrive-on. úgyis lopni fodsz! a késekre meg ráírhatnák, úgyis ölni fogsz. a kannákra meg a MOL rak matricát, mert benzint lophatsz vele. jó, hogy olyanért büntet meg, amit még el se követtem (ala minority report). az meg más hogy ha megveszem az eredeti CD-t és kirakom pendrive-ra a számokat, kétszer vettem meg O_O

    szóval ja. nem a cégek a gonoszak, ők is profitért harcolnak. de a jogrendszer elavult és ők ezt meglovagolják. az egész digitális jogrendszert törölni kéne, gyökerestül sztornózni és újragondolni (persze nem 60 éves jogászokkal, akik egy wint nem tudnak felrakni).
  • JoinR
    #25
    Egész más megtalálni, meg tárolni. A google csak megkeresi a torrentet, ahogy a mininova is (azoknak se lett semmi bajuk), de a piratebay tárolta, illetve indította is ezeket a torrenteket. Ha megnézed a torrentkliensedben, public oldalról sokszor találsz tpb-s torrentet, míg mininovás egy sincs. Ebben különbözik a 2 oldal, meg a google és tpb is.
  • Alvarez999
    #26
    Én most hirtelen felbuzdulásomban elkezdtem seedelni egy még 2005-ben feltöltött torrentemet, amelyet most éppen senki nem seedel, de 9-en szeretnék letölteni. Egy másik, szintén 2005-ben feltöltött torrentemet (Mozart összes zongoraversenye) még most is 8-an seedelik és 9-en töltik le. Őszintén szólva nem hittem volna, hogy 3 és fél év elteltével még aktív lesz.
  • Loverman
    #27
    "az égvilágon semmi nem történik majd magával az oldallal, sőt személyesen velük sem, mindez csupán a szórakoztatóiparnak és a közönségnek szánt cirkusz"
    akkor mi van?
  • ssdb
    #28
    Fellebeznek és megnyerik. De ha nem akkor a szerverük pár segítőtárs személyében kiltözik máshova. Kizárt h a The Pirate Bay lemenjen a térképről
  • Gauge
    #29
    Na az ilyen perek és telhetetlen amerikaik miatt érdemlik ki és meg, hogy terroristák előszeretettel teszik tönkre amerikaiak életét.

    Lehet, h csak megérdemlik?
  • hottold
    #30
    a döntést meghozó bíró helyében nem nagyon mernék mostanában az utcára merészkedni, mert lehet hogy véletlen baleset fogja érni puszta véletlenségből
  • Mike at home
    #31
    és így csináltak a hatóságok belőlük hősöket
  • Mike at home
    #32
    tuod az a szörnyű, hogy vannak emberek és kiadók, akik úgy gondolják övék a kultúra
    sehol nem lett volna az emberiség, ha őseink azon agyaltak volna, hogy hogyan védessék le a dolgaikat
    népművészet népzebne nem is létezne, hagyományok sem

    a kultúra egytemes, és mindekinek joga van hozzá, még ha egyesek ezt ki is sajátítják
  • Mike at home
    #33
    ja, csak első fokon? akkor ez még nem jelent semmit
  • hol9672
    #34
    Arról szól ez a rohatd világ, hogy a leggazdagabbaknak már nem elég a hatalom és a épnz, már az emberéletek felett is rendelkezni akarnak.

    http://www.fusz.hu/index.php?op=full&q=7772http://www.fusz.hu/index.php?op=full&q=7772
  • hol9672
    #35
    No ezt elgépeltem lényeg hogy tudok mán linkelni
  • Zoliz
    #36
    Nézd meg a Corporation című dokumentumfilmet és még jobban utálni fogod...
    Legalábbis a McDonaldsot..
  • Zealot
    #37
    Pontosan, végre, hogy valaki rájött. Én is a piratebaynek drukkolok, de sajnos van ebben az egész itéletben valami igazság. Ezt ennyire nyíltan nem lehet csinálni. Zárt közösségek, oldalak kellenek titkosítással, anonimitással...
  • Inquisitor
    #38
    "és most mi van? a másik 64 nagy torrent site nem elég?"
    Az ugye megvan, hogy a legtöbb Torrent side a TPB trackereit használja?
    Amúgy semmi, átteszik máshova és kész.

    Kollégám most mondta, hogy készül a VPN-en keresztüli torrentezés megoldása ... semmi nem fog változni :)
  • kadar1
    #39
    HA ezeket tényleg leültetik akkor mártír lesz belőlük !!!!!!!!!!!!!!!!!!
    A sitten meg királyok lesznek ahol a lóvé ott a hatalom.... Sőt még jobb kapcsolatokat is ki építhetnek ha akarnak , a börtön nem büntetés hanem zsivány átképző.....
  • Chocho
    #40
    Undorító... Nem is írok mást, mert csak anyáznék.