55
  • Quki
    #15
    ajánlom neked a HTC Touch Diamond hd-t...szerintem vess rá egy pillantást ;) jobban megéri mint egy szaros iphone...
  • Griphons
    #14
    Ez így van. Gyakorlatilag az iPhone - még a legújabb is - ár:érték arányban legalul kullog a mobilszegmensben. Nem azért mert annyira szar, csak azért mert a borzasztóan magas árhoz nem csúcsteljesítmény tartozik.

    Amellett próbált valaki érintőképernyős telefonnal headset nélkül telefonálni? Vicces amikor a fülemmel folyton kikapcsolom a beszélgetést. Nem mondom, nekem se lenne rossz egy nagy kijelzős, érintőképernyős, wifi-s teló, de sajnos ez még olyan szintű luxuskategória, hogy inkább veszek egy 0ft-os mobilt és egy laptopot, mert jobban járok :)
  • rootkiller
    #13
    Nekem egy zsírúj 6310i kéne, nem érintős kacat, azzal ellennék jó hosszú ideig, hetente ráraknám a töltőre, és menne. Telefon, sms, akár télen kesztyűben.
  • ssdb
    #12
    Hehe:) Csak nem tudsz mutatni olyan PDA-t amelyik jobb. Mindegyik PDAhoz egy kis mutogató pálca kell, a nélkül hazsnálhatatlan. A legtöbb pda-ban nincs gps plussz fos windóz mobile fut rajtuk.

    Ezt tudod ujjal is kezelni, és király a felülete. ha kiprobálod egyzser egy fél órát megérted.

    iPhone rulZ
  • willcox
    #11
    Nem kell seggre esni az ájfontól. PDA-kon más rég érintő kijelző van, az apple csak ezt alkalmazta a gagyi telefonján. Az ájfon tudása alsó-középkategóriás, egy telefont is tartalmazó PDA a porba alázza.
  • Tetsuo
    #10
    hogy jon ez ide? Te felreertettel vmit..
    azert mert az informatika hasznos sok teruleten, pl PC, azert tutijo internetezni QVGA-n??
    Hat NEM. Amig nem lesz normalis felbontas, normalis adatatvitel stb addig kinszenvedes netezni 1 mobilon, barmilyen csillivilli is.
    Az erintokepernyo telleg jopofa, de nem 1 nagydurranas szvsz.
  • Gerygrey
    #9
    Nekem az iphone megjelenése előtt is több érintőképernyős telefonom is volt, és egyáltalán nem tartom nagy durranásnak az iPhone-t. Nagyjából olyan szintű újítás, mint amikor a billentyűzet mellett megjelent az egér, de közel nem az Apple érdeme.
  • smv
    #8
    "Mindenki meg van huzatva ezzel az idióta érintőképernyővel, mielőtt viszont kijött volna az iphone, érdekes módon megvoltunk nélküle is."

    Mindenki meg van huzatva ezzel az idióta számítástechnikával, viszont mielőtt kijött volna az első otthoni számítógép mindenki akinek kellett jól megvolt írógéppel is.
  • Ferrer
    #7
    Mindenki meg van huzatva ezzel az idióta érintőképernyővel, mielőtt viszont kijött volna az iphone, érdekes módon megvoltunk nélküle is. Hát, én elég szarul éreztem magam, amikor tapicskoltam, leginkább egy farkával játszó majomnak láttam magamat. A telefon magában hülye dolog, netezni rajta eléggé elvadult ötlet, tapicskolós játékokkal felpumpálni még nagyobb.

    De megértem én a vásárlókat, a fogyasztás, fogyasztás, fogyasztás által előidézett kamuboldogság az baró dolog.
  • Ruley
    #6
    "a nagy többség elvárja a kiegészítők meglétét, ám valójában nagyon ritkán, avagy soha nem használja azokat."

    Ez már csak így van mindennel, még soha közvéleménykutatás nem mutatott rá arra hogy mit is akarnak igazából a fogyasztók.

    (Ennek szó szerint tankönyvi példája az amikor a tejturmixot is áruló gyorsétterem megközvéleménykutatja a vendégeit hogy mitől is lenne jobb a tejturmix, és mind azt mondják hogy legyen, édesebb, olcsóbb, stb, ki-ki ízlése szerint, és amikor életbe lépnek ezek a változások, akkor azt elvárt kiszolgálásnak veszik, de nem lesz több vevő.
    Amikor az üzlet inkább azt nézi hogy miért is vesznek az emberek tejturmixot, és rájönnek hogy legtöbben reggel vesznek munkába menet, mert a kocsi vezetése közben is lehet szívószálazni, és feldobja az unalmas forgalmi dugót, akkor ennek függvényében alakítják át, hogy pl. sűrűbb legyen és tovább tartson, csokidara legyen benne hogy még jobban feldobja az unalmas forgalmi dugót, stb, akkor növekszik a népszerűségük.)


    Valami ilyesmit kéne figyelembe venni a mobilgyártóknak is. Az egy dolog hogy mindenki egy csúcs mobilt nevez meg hogy olyat akarna ha már választani lehet, de valójában a következő nagy durranás úgyis valami olyasmi lesz amire senki nem számít, ami a mobilok egy új felhasználását nyitja meg, és ez nem az érinőképernyő lesz, az az előző volt, és azt a fordulót az Apple nyerte.

    Az emberek még magukra a mobilokra sem számítottak, mindenki képtelefonokat várt a jövőtől, mert ahhoz már ismerték a technológiát (TV), sőt a hang<kép = rádió<TV összefüggést is fel vélték fedezni, és az egész olyan barón hangzott. Aztán most ott a Skype, olcsó egy webkamera is, de alíg használja valaki, mert nem olyan kényelmes mint simán telefonálni.


    Azt már persze nem árulom el hog mi legyen a következő nagy bumm, őket ezért fizetik...

  • msstz
    #5
    érintőképernyőt tényleg én is elvárnám olcsóbban mondjuk egy nokiában, de hasonló működési elven, mint az iphoneban.
  • djw
    #4
    pont ma volt a kezemben egy iPhone... ha tönkremegy a nokiám, akkor vagy érintőképernyős nokia lesz helyette, vagy egy iphone... végülis a 80-20 arány ez esetben szerintem hülyeség, mert elvárom, hogy legyen bluetooth a gépben, de nem fogom naponta használni. SMS-t is jó ha tud, de havonta csak 2-3 smst küldök, fotó is jó ha van benne, de az is csak havi 1-2 alkalommal használt funkció...,
    szóval van egy csomó fejlesztés, ami csak azért jó ha van benne, mert másoknak is van és velük kell kompatibilisnek lenni, vagy egyszerűen csak olyan a funkció maga, hogy megvagyok nélküle, de időnként jól jön...
  • Simaji
    #3
    Nos szerintem ez nem mohóság, csak hülyeség. :D

    Szerintem összekevertek valamit. :) Mert pl. azt is elvárja már lassan mindenki, hogy Bluetooth is legyen a telefonba de azt nem is biztos, hogy fogja használni de azért az érintőképernyő kicsit másabb dolog. :) A nélkül nem is nagyon lehet a telefont használni. :D

    Részemről nem cserélném le a Nokia-mat de az tény, hogy örülnék egy IPhone-nak. Bár igazából csak az érintő képernyő miatt. Egyébként meg a youtube-on van fent videós bizonyíték arról, hogy csináltak Nokia-ra érintőkijelzőt. :) (Mármint olyanra amelyikre eddig nem volt. )
  • ssdb
    #2
    Mióta az iPhone 2007-ben betört a piacra megváltozott a világ :) Én egy nokiát cseréltem az apple szifonjára, és tökre meg vok vele elégedve. A nagy képernyő meghozza a valódi internet élményét, amiről eddig a kis képernyőn nem is lehetett álmodni, és mégis kis helyen elfér... a zene, gps, kamera pl nekem másodlagos (80-20 itt is, csak attól függ kinek mi jön be). Nincs itt emberi mohóság.

    Ide tartozik h valszeg jön a video iphone idén juniusban, végre lesz videofelvétel is benne. Na ez nekem pl hiányzik. :) (meg a copipészt, de ez szintén benne lesz az uj os-ben :P)
  • acdc
    #1
    "Eszerint a nagy többség elvárja a kiegészítők meglétét, ám valójában nagyon ritkán, avagy soha nem használja azokat"

    Az emberi mohosag,kapzsisag hatartalan.