26
A hardcore techno egyik alfaja, mely sok helyen megtalálható.
  • Regiujzenek
    #26
    Hogy világos legyen a kép, elkészült a részletes cikk.
    A gabber bemutatása - név eredet, a zene jellegzetességei,kialakulása,fejlődése, alstílusai:
    Gabber zene - A hardcore kistestvére
  • Daza500
    #25
    hakke, nem hakken
  • ocskoszilard
    #24
    a hardstyle-t se, meg semmit se a hakken-en kívül, mert sztem annak indult volna a topik
  • DJS8
    #23
    Jumpstyle-t ne keverjük ide...
  • John Cena
    #22
    AZ!
  • Csabesz6
    #21
    Ja, én Gebber-re gondoltam xD
  • Csabesz6
    #20
    tök8:D
  • n3whous3
    #19
    uramatyám, azt hittem, hogy ennek a stílusnak leáldozott már 97 körül Undormány jumpstyle meg hardcore egyveleg, a hc legalább még úgy ahogy valami volt annak idején.
  • DJS8
    #18
    nem a műfajt mondom hanem a táncot. mostanában Hardjumpot táncolnak Hardstyle-ra legalább is azokról látok több videót.
  • ocskoszilard
    #17
    már egy másik topicban is ez volt a téma, de ott se volt tiszta senkinek mire akartam kijukadni
  • Daza500
    #16
    Meg már a Hardstyle-hoz is kifejlesztettek külön táncfélét.

    A Hardcore Techno helyett meg inkább használjuk a HardTechno-t.
    Ami szintén más zene.
  • ocskoszilard
    #15
    #9 igaz, most hogy mondod én is rájövök h elrontottam, a gabberek táncolják a hakken-t a HARDCORE-ra és nem a "hardcore techno"ra, mert ez az elnevezés f*szság...

    #8 nemtom hol láttál olyan videót ahol hardstyle zenére jumpolnak, de gondolom olyan is... teljesen más az alapja a két zenének, hardstyleban nyújtottabbak a basszusok, a jumpstyle-ban pedig inkább rövid, szaggatott a basszus...
  • sweech
    #14
    nekem is ez jött le a wiki cikk alapján, de nem akartam hülyeséget beszélni D:
  • Csesza
    #13
    egy kocsog -.-
  • karajjj
    #12
    Gabber egy moderátor :D
  • John Cena
    #11
    Gabber az egy modi az SG-N!XD
  • Montanosz
    #10
    első hallásra kicsit hajaz az EBM-re, mondjuk nemcsoda mert a techno meg egyébb műfaj is abból fejlődött ki.)))
  • Daza500
    #9
    Megint nagyon melléfogatok.

    A Gabber az az ember, aki a Hardcore zenére hakke-zik. Nem zenei műfaj.



    "A hardcore techno egyik alfaja, mely sok helyen megtalálható. "

    Ez + mi ?
  • DJS8
    #8
    Hardstyle-ra is inkább már Jumpstyle-t táncolnak.
  • Csabesz6
    #7
    Nem, Gabber egy topiklakó.
  • ocskoszilard
    #6
    lehet félre vagyok tájékoztatva, de a gabber az nem egy táncstílus amit hardcore-ra táncolnak? mert pl a hardstyle-ra ott a melbourne shuffle, vagy másnéven hardstyle:D
  • DataStorm
    #5
    Fura, én pl. rock/metal-t hallgatok, de sok gabber zene tetszik. Tavaly voltam a Diesel Clubban amikor Ophidian is fellépett, nagyon jó buli volt!

    És a végére két nagy kedvencem:
    Outblast - My lifestyle
    Dj. Mad Dog - Enter The Time Machine
  • BB7
    #4
    A hardstyle nem sokban tér el a hardcore és a hard techno-tól, s mivel a gabber a HT egy alfaja, ezért kismillió ugyanolyan elemet fel lehet fedezni bennük!

    Bevallom.. én speciel egy csomó számrl el se tudom már dönteni a stílusát!
  • sweech
    #3
    akkor ez most mi is pontosan? miben különbözik ez a stílus pl. a hardstyle-tól? :D

    mindegy, ez elvileg gabber, és szeretem:
  • solo
    #2
    Nekem Gabber stÍlusból DJ paul elstak a kedvenc, de én inkább a HC ért vagoyk oda..Angerfist, korsakoff, art of fighters :)
  • BB7
    #1
    Azt hiszem nincs a címnek megfelelő zenei stílusnak még topikja! És ezzel el is árultam, mi ez!
    Ha lenne, akkor előre elnézést, használtam keresőt!!4

    "A hardcore, azon belül is a elsősorban a mainstream hardcore hallgatóit gabber-eknek szokás hívni. A „gabber” elnevezés a jiddis „khaver” szóból ered, amely mind a jiddis, mind a holland nyelvben barátot, havert, spant jelent. (Ha megfigyeljük, a mi „haver” szavunk is innen származik.) Ez a stílus underground mivoltára utal, a gabber-partyk kezdetben csak baráti összejövetelek, házibulik voltak. A house is innen kapta a nevét, ami ugyan távol áll a hardcore-tól, azonban a kilencvenes években Hollandiában minden házibuli-jellegű zenét ezzel az elnevezéssel illettek, így egy idő után a hardcore-ra a „gabber house” megjelölés terjedt el."
    További info: Wiki
    Gabber zene hallgatásához látogass el ide: DI.FM Nem csak Gabber van! Csatornát kell választani!

    Divat mostanság topikindításhoz YT videót beszúrni? Nesztek:

    Felfedezhetők benne más stílusok is? Nem bennetek a hiba, ez a gabber! :)