69
DVD-olvasók különféle meghibásodásai
  • C7
    #29
    lg lh-t250sc házimozirendszer, olyat nem olvas be, amit 3 hete órákon át játszott. tud mp3-at, jpeget, jpg-t, avit, mpg-t, mpeg-et és dvd-t. én dvd-t és avit akarok lejátszatni vele de nem megy neki. arra is gondoltam, hogy az újabb tdk lemezeim nem bírja, de nem ez a baja, másfajtákat sem olvas. van amit meg mégis. tisztítólemezt még nem próbáltam, azt hallottam, jobban is szétszedheti, de akkor megpróbálom.
  • highlander15
    #28
    Milyen lejátszó?Mit tud?Lehet hogy olyat próbáltál lejátszani vele,amit nem tud.Másik lejátszón próbáltad már a dvd-ket?Még a tisztítólemezt próbáld ki,lehet,hogy nagyon elkoszolódott.
  • C7
    #27
    üdv! nekem asztali dvd lejátszómmal van gondom. nem olvas dvd-ket, csak nagyon néhányat, pl zene dvdket és pár filmet. nem látok rendszert a nemolvasottak között. mi lehet a gond?
  • emilkee
    #26
    Nekem is ez a gondom.Lehúztam majd visszadugtam a kábelt,igy egy ideig
    jó volt de idővel ismét eltünt a meghajtó.Valaki tudna segíteni,hogy mi
    lehet a megoldás?Előre is köszönöm!
  • Metalich
    #25
    Szasz!

    van egy problémám... a gépemben van egy LG-s DVD író, ami tök normálisan működött... ám egyszer egy vírustalanítás után a Windows nem ismeri fel... hűlt helye sincs... szó szerint... meg se említi... pedig a BIOS simán felismeri... ki is tudom nyitni, lemezt is tudok berakni, sőt! a meghajtó be is olvassa azt, csak éppen... a windows nem... ha valaki tud segíteni, hállás lennék
  • Zan
    #24
    Sziasztok!

    Van egy Pioneer DVD-íróm,pontosan egy Pioneer DVD-RW DVR 215D.2 hete maikor elmentem itthonról,még tökéletesen működött,de most amikor hazajöttem,nem látja a meghajtót az XP..!Eszközkezelőben látom,de azt írja az eszközállapotnál,hogy:

    A Windows ehhez a hardvereszközhöz nem tudja betölteni az illesztőprogramot. Az eszközillesztő sérült vagy hiányzik. (Kód: 39)

    Nem tudom mi lehet,sárga felkiáltójel van mellette,amikor meg az illesztőprogramot akarom frissíteni,az írja,hogy nem lehetséges!Letöltöttem hozzá egy frimware-t de nem jó az sem(Avaible target not found),pedg a 215D-hez van elvileg!Szóval nem tudom mi ütött belé.Itt most itthon nincs sajnos XP install cd-m sem...!Valakinek ötlet?:S
  • Ultimatetipo
    #23
    Hali!
    Nekem olyan problémám van (asztali orion dvd lejátszó), hogy némelyik film csíkozódik.Ez összhangban van a hangal ugyanis ha elnémítom nem csíkos a kép.Mi lehet a gond?
  • highlander15
    #22
    Mikor üres beteszek egy üres lemezt,ezt az üzenetet kapom:
    "A fájlhoz nincs társítva a művelet végrehajtásához szükséges program.Adja meg társítást a Vezérlőpult Mappabeállítások alkalmazásával."
    A lemezt azonban beolvassa,írni tudom,de ez zavar,hogy lehet megoldani a problémát?
  • duracellmumus
    #21
    üdv!

    van egy pioneer d2** dirive-om(szökőévente egyszer használom (opreinst.))

    Az lenne a kérdésem hogy, az normális hogy használat nélkül melegszik a felülete, tapintásra kb.:40-45c (a házban általában 20-23C-van) szerintem olyan 8-10W folyamatos disszipációja van az eszköznek.

    Ezeknél nincs valami powermanagement vagy mittomén amivel le lehet lőni?(tápdugó lehúzása hatásos, de nem szimpatikus)

    illetve kérdésem hogy ez esetleg eszköz más típusra való cseréjével változhat(csökkenhet)-e

    Előre is köszi!


  • highlander15
    #20
    Vettem egy Asus DRW-2014S1-et,az LG-t meg elpasszoltam egy ezresért.7500 volt.
  • highlander15
    #19
    Vagy egy újabb LG-t vagy Pioneert akarok venni.Olcsó legyen de jó is.
  • akyyy
    #18
    akkor sok eredeti lemezt használtál 2 év alatt:P
  • Daza500
    #17
    Én jövőhéten megyek lecserélni a DVD írómat.
    2 év után derült ki, hogy nem tudja olvasni a másolásvédett lemezeket.
  • Calver
    #16
    na ja, LG féle régi 52* CD olvasó gagyisága legendás.
    NEC írókkal nekem sem volt még soha gondom.
  • csgery
    #15
    Aucs :S
    Hát akkor vagy garancia, vagy már 6k ból megúszod, hogy lesz egy fasza jokis íród/olvasód
    Mellesleg, LG termékek jók, efelől semmi kétség, ámde a számítástechnikai cuccaik szerintem hót gagyik :/. Bátyám írója (szintén LG) 3hónapja adta le a kulcsot, menet közben elfüstölt a motorja szegénykémnek:/.
    Ha tanácsot fogadsz Pioneer vagy NEC (ez picit lassú, de olcsó, és fasza:D).
  • MerlinW
    #14
    GOM player + Mplayer Classic powa :)
  • highlander15
    #13
    Vinyón hiba nélkül lejátssza,az egység mondta be az unalmast.
  • MR ME
    #12
    mint ahogy a codeck pakkokat is....
  • highlander15
    #11
    KMPlayerrel is ugyanígy csinál.Most felmásolom a vinyóra.
  • Seth
    #10
    "másold fel vinyóra, vagy pendrive-ra és onnan próbáld meg, ha úgy is csinálja, nézd meg a DVD-ket asztali lejátszón és ha ott is szaggat, akkor biztos, hogy az olvasó a rossz"

    pont fordítva gondoltam, na mind1
  • Csisszancs
    #9
    Csatlakozom az előttem szólókhoz, szerintem is másold fel vinyóra, vagy pendrive-ra és onnan próbáld meg, ha úgy is csinálja, nézd meg a DVD-ket asztali lejátszón és ha ott is szaggat, akkor biztos, hogy az olvasó a rossz. Ebben az esetben pedig nem igazán éri meg gondolkozni rajta, hogy vajon mi baja lehet, inkább vegyél egy újat 4-5ezer Ftért. Esetleg ha garis, érdemes visszavinni. Ezekre legalább 1 évet szoktak adni.
  • Terensz
    #8
    A 2 legrosszabb médialejátszó...

    csgery jól írja a kmplayert, de a VLC is nagyon jó. Mindkettő mindent lejátszik, külön kodekeket letöltögetni nem kell hozzájuk. A kmplayert kicsit confolgatni kell, be kell állítani, hogy a belső kodekeket használja minden esetben. A windows media playert meg jó nagy ívben el kell felejteni.
  • SigS
    #7
    ezekszerint van még ember aki wmplayert használ
  • csgery
    #6
    Akkor az kérlek szépen kodek hiba.
    A windows media player olyan fosch, h még egy sima mpeg-et sem tud lejátszani kodek nélkül.
    Javaslom a Km Playert, vagy ha nincs kedved programot felrakni, akkor K-Lite kodek pack innen válogathatsz : )
  • Seth
    #5
    A filmet másold fel a winyóra, ha onnan játszva is szarakodik,akkor legalább megnyugodhatsz hogy nem a lejátszód a rossz
  • highlander15
    #4
    Sima mezei Windows Media Playerrel.Realplayerrel is ugyanezt csinálja.
  • csgery
    #3
    KM Playert-t szedj le mondjuk innen (tekerj lejjebb), és ha ezzel is megakad, akkor valszeg az olvasó problémája, de sztem is NEOreg3 feltevése lehet igaz, miszerint codec hiba.
    És ha szabad megkérdeznem, milyen progival akartad nézni a filmet? Régebben próbáltál már vele filmet nézni?
  • NEOreg3
    #2
    nem lehet hogy codec hiba?
  • highlander15
    #1
    Van egy LG GSA-H20L író/olvasóm.Dvd-filmet szerettem volna nézni vele a napokban,amikor a következő problémával szembesültem:a filmet lejátszotta,de a kép és a hang akadt.Mi lehet a probléma?Még két DVD-vel is ugyanezt csinálja.