311802
  • grebber
    #176721
    Egy kis év értékelő akkor tőlem is kezdve az év elejétől: (1-2 mondatot írok csak ,mert nem érek rá egész nap)

    Devil May Cry:
    [b]/b]

    Devil May Cry: Kaszab jakab sosem akart más lenni.Egynek jó.Ami frankó benne a graf engine hogy aránylag szép,és gördülékeny. 7/10
    Dead Space 3: Nekem jobban tetszett mint a 2. része mert azt a mai napig nem játszottam végig.8/10
    Aliens Fosomle Marines: Sose kellett volna kiadni/10
    Ride To Hell: Annyira szar lett hogy muszáj volt végigjátszani.De ha fizetnének se tudnék felidézni belőle semmit annyire jelentéktelen volt/10
    Crysis 3 Szokásos Crytek minőség.Szokásos csak a gépigény miatt 9/10
    Tomb Raider: Vitathatatlan 10/10
    Sniper Ghost Warrior 2: Akar a City akar nagyon de szerintem gyengébb lett mint az első és ráadásul megszégyenítették a cryengine-t. 5/10
    The Walking Dead Survival Instinct: Sokkal többet ki lehetett volna hozni belőle,rövid is unalmas is. 5/10
    Bioshock Infinite: Az egy jobban tetszett egyebet nem tudok mondani 8/10
    Resi 6: Egynek elment.Számomra az 5. rész a best nem hiába vittem végig vagy 6x. 7/10
    Dead Island Riptide: Szokásos Dead Island szokásos trióval vittük végig coopban!Sajnos kevés újjítás és egyedül a szokásos unalmas játékmenet. 7/10
    Mars War Logs: Kellemes kis cucc, igaz "valami" hiányzik belőle talán a hangulat ,mert nem igen éreztem át a szitut. 6/10
    Star Trek: Ez de szar lett /10 Namca egyre lejebb adja a szinvonalat.
    Metro Last Light: Hozta az előző rész hangulatát sőt rá is tett egy lapáttal.A compós gépigény miatt 9/10
    Call of Juarez Gunslinger: A kezdeti videok alapján azt hittem a cell shaded elviszi a szarba,de nem kegyetlen jó lett. 9/10
    Fast and Furious Showdown: Activision WTF 1/10 és ezt is jóindulattal. Sosem értettem hogy ha egyszer gépre visznek egy "filmes sikerszériát" miért basszák el így a játékot.Ki smotivációval a legindie-bb studió is 1000x többet hozott volna ki ebből.
    Grid 2: 8/10
    Remember me: Ez meglepetés volt,kellemes letisztult grafika ,visszatekerős alakitgatós emlékek stb 9/10
    Deadpool: 6/10
    Dark: Nem igazán tetszett de csak végigvittem.Legszarabb bossharc forever. 6/10
    Brothers A Tale of Two Sons: Toronymagasan az év meglepetése számomra.Ez a játék is jól tükrözi azt (amit rám ugattok ,hogy de ha nem érted akkor johogy nincs hangulat és stb baromságok) hogy egy játékba nem is kell semmi beszéd és kommunikáció akkor is lehet jó és fasza a hangulata 10/10
    Amnesia A Machine for Pigs: Tudnak ezek jobbat is 7/10
    Outlast: 9/10 Sajnos nem tudták végig tartani azt amit az első 20-30 percbe.Pedig akkor eléggé ütött volna.
    Alien Rage Unlimited: Akar a Cty nagyon akar,de ez se sikerült igazán.Nem bugmentes UE3-at is elég jól elkurták. 6/10-mert azért látni valami fejlődést.
    Batman AO: Sajnos már láttuk párszor 8/10
    Battlefield 4: 8/10 (single) Tudom,hogy multi a lényeg de egyszer odarakhatnák magukat istenigazából a single palayerbe.Meg nagyon rövid is.
    CoD Ghost: 9/10 (single)BF4-et rendesen alázta a változatos helyszineivel. Hangulatos,pörgős,akció van dögivel.
    Splinter Cell Blacklist: Az előző részek visszatértek a Convictionnal ötvözve. 10/10
    Assassins Creed 4: NC 10/10
    The Last Of US 10/10
    Beyond Two Souls 10/10
  • davidka003
    #176720
    Xbox-on professional szinten se volt vészes egyik QTE se. :D
    Pedig extra képességet se vettem hozzá.
  • Rapid81
    #176719
    Most durva leszek, de légyszi ne sértődj meg. Hátha így tudom veled érzékeltetni a problémám mértékét:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ugye oda vagy a Borderlands 2-ért, de nagyon. Mi lenne, ha kizárólag a falu főterén, télen, meztelenül, zöldre festett farokkal és egy análtágítóval játszhatnád? Akkor is ennyire tetszene?


    Na így vagyok én a resi 6-tal. Lehet jó a történet, de nem éri meg a szenvedést.
  • Fpocok
    #176718
    LOL, nem tudom kitörölni kommentem. Gondoltam inkább nem szítom a flamet, de nem tudom törölni lol.
  • Fpocok
    #176717
    Amúgy már az abszurd, hogy a resi6-ot meg a jó történetet egy mondatban használod. Ne vedd sértésnek, de szerintem abszolút nevetséges és tele van ellentmondásokkal.
  • Rapid81
    #176716
    A játék 1/4-e után változik a játékmechanika? Nem? Akkor magyarázd már el, hogy miért tetsszen? Nem értelek meg, vagy te nem értesz engem. A történetet YT-on is meg tudom nézni, de mint már említettem, azzal semmi bajom az ég egy adta világon. A játékmechanika, az irányításbeli megoldások mennek az idegeimre, ami mellett lehet irodalmi Nobel-díjas történet is, ha egyszer a falra mászok magától az irányítástól...
  • Rapid81
    #176715
    Az ajtónyitásokat sem említettem sosem. Én azt említettem, hogy szándékosan, érezhetően időhúzásként beleraknak olyat, hogy sétálsz egy egyenes folyosón, tök üres, aztán rád ugranak és nyomogathatsz mindent, amit érsz. Vagy sétálsz egy párkányon, és 100 méteren belül 3x csúszol meg és nyomkodhatsz mindent, amit érsz, hogy ne ess le. Vagy amikor ugyanaz a szörny 5x támad rád, te 5x nyomkodsz QTE-t 3 percen belül, majd hatodjára is rád ugrik, amikor elrontod és 30 másodpercig nézed, ahogy meghalsz.

    Persze, lehet hogy ezek később már megoldhatók "képességgel", de addig el kéne jutni úgy, hogy nem verem szét a billentyűzetemet...

    Az 50% pedig simán megállja a helyét véleményem szerint. Persze nem easy-n nyomom, mert sosem játszom azon semmivel. Az időzítés hosszúságáról pedig beszélhetnénk, amikor mire felfogom, hogy melyik gombot kellene lenyomnom, már halott vagyok. :)
  • IMYke2.0.0.0
    #176714
    Jó, abbahagyom - felesleges szócséplés lenne. A lényeg a lényeg: a játék nem egészen 1/4-ének ismerete és a számodra idegesítőnek vélt mechanika mellett számodra a teljes játék 6 pontot ér.
    Elfogadom. Lépjünk tovább.
  • IMYke2.0.0.0
    #176713
    " itt a játék több, mint 50%-át QTE-k teszik ki!!! " - azért ne túlozzunk, kérem szépen.
    Az nem QTE, amikor a partnereddel (gépi vagy koop) együtt kell ajtót nyitnod stb. Szóval, a QTE-k nagy része a harcban van jelen és azokkal semmi gond nincs - sétagalopp mindegyik könnyű és normál fokozaton. S miután feloldottad a szükséges képességet, akkor már az össezs többi nehézségi szinten is a QTE-időzítések elég hosszúak ahhoz, hogy közben még az orrod is megvakarhasd.
  • Rapid81
    #176712
    Nem csak a QTE-k. Keresd vissza a panaszkodásomat a játékról. Elég sok mindent felsoroltam, ami számomra bosszantó.
  • ratgab
    #176711
    Egyébként majd ha végére érek az aktuális projektemnek PS3-on, akkor leírom róla a véleményem. És úgy ki fogja vágni itt sokaknál a biztosítékot, hogy azt nem fogom zsebre tenni, amit kapok majd érte....:-)
  • Rapid81
    #176710
    Nem kell szítani semmit, de visszakérdeznék, hogy én mikor és hol panaszkodtam a történetre? Mert én ilyenre nem emlékszem. Én a játékmenetre panaszkodtam és panaszkodom most is, ugyanis azért hagytam abba, mert számomra elérte a "rage quit" kategóriát a játék borzasztó sok idiótasága. Én szeretem a pörgős játékokat, de ez nem az, amikor percenként többször is megszakítja a játékmenetet valamilyen, csupán időhúzásként berakott QTE, amit ha elrontasz, akkor meg jön a sok esetben akár 30 mp-et is elérő haláltusa. Nem igazán van bajom magával a QTE cuccossal, mert el lehet sütni jól és nem idegesítően is, a'lá Tomb Raider, de itt a játék több, mint 50%-át QTE-k teszik ki!!!

    A történet jó, a kivitelezés pocsék. Ezért a 6/10.
  • ratgab
    #176709
    Ez így oké, de ha nem tetszik neki a játékmenet, akkor nem fog akkor sem vele játszani, ha a történet irodalmi Nobel díjas is benne. Legalábbis engem sem tudna senki ilyesmire rávenni. Ismétlem, különbözőek vagyunk. És ez így van rendjén.
  • ratgab
    #176708
    Én is ezt szűrtem le a mondandójából...
  • ratgab
    #176707
    Nem értek hozzá, nem játszottam egy Resi résszel sem és erről a részről se tudok semmit. Azért engedtessék meg nekem, hogy azt mondjam most nincs teljesen igazad. Te most a történetről beszélsz, Rapidnak meg ha jól értelmezem játékmenetbeli gondjai voltak.

    Most őt nem biztos, hogy érdekli, hogy milyen a történet, ha a játékmenettől sikító frászt kap.

    Ergó, nem vagyunk egyformák, mindenki mást kedvel, mindenki mást tart jónak, rosszabbnak, kellemesnek vagy elviselhetetlennek.
  • Shep
    #176706
    Resi 6 azért szar mert a temetőben a kiásott sírgödrökben létra van :D
  • Shep
    #176705
    Ahhoz előbb lottót kellene venni :)
  • IMYke2.0.0.0
    #176704
    Minden sértő szándék nélkül: ha gondolat olvasó vagy, akkor felveszem az alumínium sisakomat.

    A Resident Evil 6 játékmechanikája az első 30 percben megszokható. Semmi extra, különös nincs benne, amit a játékipar eddig nem mutatott volna.
    A Quick Time Eventekre hivatkozni a játék végig-nem-játszásánál eléggé nyámnyila kifogás lenne - szerintem. S bízom benne, hogy Rapid81 van annyira felnőtt és férfi, hogy tudja, ez nem lehet indok. Főképp, ha játszott bármelyik "akciósabb" Resident Evil-lel az elmúlt években...
    Framerate problémája nem lehet [bika gépe van, de még nálam is, a hulladék 6000+ / 4 GB / HD4850 is 45-60 FPS-t pumpál a képernyőre 1680*1050-ben, mert annyira visszafogott, erősen DX9-es a játék - ezzel nem is a legszebb a piacon], és azt hiszem, az angolt is érti.

  • Fpocok
    #176703
    De szerintem nem a történetet pontozta, hanem az egészet. Ha szar a játékmechanika, akkor ne mondd már, hogy játssza végig.
  • IMYke2.0.0.0
    #176702
    Utolsó hozzászólás a részemről ebben a témában, hogy ne szítsam a topik nevéhez hűen on topic [játék], de amúgy flame wart:

    A Resident Evil 6 ha úgy tetszik "epizódikus" - 4 csoport szemszögéből megéljük az eseményeket, és áll végül össze a teljes történet.
    Leon - Helena az egyik, Chris - Pierce a másik, Cherry - Jake a harmadik, és Ada a negyedik történeti szál szereplői: mindegyiknek más története van, és mindegyik szervesen kapcsolódik (érintkezik) a többivel.
    Ha csak Leon "hadjáratát" játszod végig, akkor látsz egy szálat, némi betekintéssel egy látszólagos történetbe.
    Ezt alaposan kiegészíti, bővíti és árnyalja az összes más hadjárat, és áll össze a szereplők indíttatása, a háttértörténet stb.

    Tehát, valóban csak a játék 1/4-ét ismered, ha Leonnal játszod végig az 5 fejezetet.
    Ráadásul, a menürendszerben lévő információ morzsákat sem tudod elolvasni a teljes játék [minden szereplő!] végigjátszása nélkül.

  • IMYke2.0.0.0
    #176701
    Hogy sejtettem, hogy vagy Ő vagy más, de ilyen válasz is érkezik... basszus, miért nem a lottóban vagyok ilyen szerencsés?!
  • Rapid81
    #176700
    Végig fogom játszani, előbb-utóbb, amikor majd erőt veszek magamon, hogy letuszkoljam a torkomon azt a sok idegesítő apróságot, ami miatt abbahagytam a játékot. Ez ugyanaz, mint a film. Elmondhatom-e valamiről, hogy szar, ha nem élvezem és nem szenvedem el magam a végéig? Szerintem igen. Szerinted nem. :)
  • Fpocok
    #176699
    Szerintem is. Még kevesebbet adna, amiért végig kellett tolnia azt a szart :D
  • IMYke2.0.0.0
    #176698
    Ebben teljességgel igazad van.
  • grebber
    #176697
    Mert mindig csak a flame lesz belőle!
  • IMYke2.0.0.0
    #176696
    Sőt - tévedtem: 1/4-ét.
  • IMYke2.0.0.0
    #176695
    Eszemben sincs - csak tudom, hogy Rapid81 nem játszotta végig azt a Resident Evil 6-ot, amiben 3 teljesen különböző szemszögből láthatjuk a teljes történetfolyamot, és érthetjük az egész történetet.
    Csak Leonnal a teljes játék 1/3-át ismerjük meg.
  • Shep
    #176694
    Neked miért nem jó az ha más megkérdőjelezi a másik 6 pontját? :)
  • Shep
    #176693
    4-5 óra az Outlast, szerintem meg lesz az az idén :)
  • grebber
    #176692
    Jajmár kezdjük megint a kinek mi a jó az másnak miért nem?
  • IMYke2.0.0.0
    #176691
    Resident Evil 6 [6/10] - megváltozna a véleményed, ha teljesen végig is játszanád :)
  • IMYke2.0.0.0
    #176690
    Sokkal mélyebbre számítottam.
  • Rapid81
    #176689
    Ha már úgyis az év vége felé járunk, az idei gammák értékelései (amikkel volt szerencsém játszani):

    XCOM - Enemy Within [10+/10] (DLC, de nem a mai értelemben. Igazi kiegészítőlemez, valódi tartalommal)
    Bioshock Infinite [10/10]
    Tomb Raider [9.5/10]
    The Bridge [9.5/10]
    Miasmata [9/10]
    Game Dev Tycoon [9/10]
    Surgeon Simulator 2013 [9/10]
    Zack Zero [9/10]
    Poker Night 2 [8.5/10]
    Rise of the Triad [8.5/10]
    Sanctum 2 [8/10]
    Mars: War Logs [8/10]
    Toki Tori 2+ [8/10]
    Trackmania 2 Stadium, Valley, Canyon [8/10]
    The Cave [7.5/10]
    Alien Rage: Unlimited [7.5/10]
    Aliens: Colonial Marines [7/10]
    Kairo [7/10]
    FEZ [7/10]
    Super Sanctum [6.5/10]
    Resident Evil 6 [6/10]
    Jack Lumber [5/10]
    1953 - KGB Unleashed [4/10]
    Gear Up [3/10]

    Még majd jön az Outlast, csak szerintem azt nem lesz időm már idén kiveséni. :)
  • kill3r21
    #176688
    fiatal?? :D
  • Myselor
    #176687
    vicces a beszéded xd
  • IMYke2.0.0.0
    #176686
    Az a te hangod volt az elején? Milyen fiatal hangod vaaaaaaan!
  • IMYke2.0.0.0
    #176685
    Csak Reed "életben tartása" 2 millió dollárjukba került az amcsiknak. És bizony, annyira komolyan vették a dolgot, hogy lám, Ti sem vettétek észre, annyira jól sikerült.
  • Tinman #176684
    Megrendeltem :-D

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!


    Description Unit price Qty Amount
    PRINCESS ROYAL TREE Paulownia Tomentosa - 100+ seeds. FASTEST GROWING TREE*#1274
    Item# 181112657434 $1.65 USD 3 $4.95 USD

    Shipping and handling $1.30 USD
    Insurance - not offered ----
    Total $6.25 USD
    Payment $6.25 USD
  • grebber
    #176683
    Amazon: Test Drive: Ferrari Racing Legends 3.99$
  • DarkSector
    #176682
    Oksi, 1 dollárért én is vettem már. :D

    Ellenben, bugok voltak nekem, Spiderman, Batman, Shadow Guardian, meg van pár aminek nem jut eszembe a neve, pl egy H&S játék, ahol egy kardos fickóval kellett ölni szörnyeket.
    Hibának felfogható az akadozás is, pl a Nova 3 eléggé akad sok helyen.

    Oké, tegyükfel a mobil cuccnak tudható be, és tegyük fel hogy a mobil cucc amin futtatod aatokban elegendő a program minimum követelményeinek.
    No akkor ha valami szarul megy akkor most végülis mivan? Kifizetek x ft-ot és vagy jó vagy nem?

    Van asszem pár perc visszafizetési lehetőség, igen ámde az nem elegendő ha le kell tölteni GB-okat, mert mire letöltöd már elvész a lehetőség, jártam már így 1x.