311802
  • IMYke2.0.0.0
    #207501
    Jobb oldalinál egyel régebbi - de csak szemléltetés [minden totál ugyanilyen az enyémen is.]
  • IMYke2.0.0.0
    #207500
    Ilyen ni-e:
  • IMYke2.0.0.0
    #207499
    Nem is arra offolunk, amit írtam :)
  • IMYke2.0.0.0
    #207498
    Nekem a borotvagépem Philips [Philishave Micro] - ezer éves [2005-ben vettem].
    Sajna, a bajuszvágója már megadta magát, de a 3 vágófej még bírja.
  • Dzsini
    #207497
    Nem is a foreveralone-ról offolunk :D
  • genndy
    #207496
    Ennyit a nem-beindított-OFF-folyamról...
  • Sir Quno Jedi
    #207495
    Mind1, ha a kutyának jó, nekem is, de ahhoz kell a pova, 220V!!! :D
  • Dzsini
    #207494
    Nekem Braun volt, most Remington van, mindkettő korrekt módon működik. Nem aksis, hajvágónak minek?
  • IMYke2.0.0.0
    #207493
    A fodrászunk [szomszéd település] mondjuk nagyon olcsó - FPS Józsi haveromnak, és nekem is mindig csak 500 Ft-ot kell fizetnünk [mosás, vágás stb.].
  • Sir Quno Jedi
    #207492
    nekem is philips

    előtte valami drága fos volt, de az aksis, soha többé nem veszek aksisat
  • Rapid81
    #207491
    6 éve nem voltam fodrásznál. A sok-sok éves hajnyírómat most cseréltem le egy Philipsre. Kemény 5k volt. :)
  • genndy
    #207490
  • Dzsini
    #207489
    Nekem 16 éve van (már a második), azóta azzal nyírom (vagy nyíratom, ha épp van kivel) :)
  • zorrobomber
    #207488
    CoD Modern Warfare 2 - 10 dollár

    Az első rész is ugyanennyi, de nekem az már megvan.
  • IMYke2.0.0.0
    #207487
    Nincs is hajnyíró gépem :)
    Mindenki egyedül van***.

    //*** = remélem, ezzel nem indítottam be egy OFF-folyamot, és amúgy is mindenki érti.
  • zorrobomber
    #207486
    Ha belejössz egy idő után nem nagy ördöngősség magadnak lenyírni. Forever alone :)
  • IMYke2.0.0.0
    #207485
    Én is mellékeltem pár projektemhez már ilyet.
  • Shep
    #207484
    Na de befejeztem, mert majd megint megkapom, a nekem semmi nem jó, meg a warezos ne pofázzon, mert az ő véleménye semmit nem ér dumákat. (egyébként még a megjelenés előtt felötlött bennem ,hogy megveszem de nem bíztam benne úgy igazán, és hát nem volt alaptalan a bizalom hiánya)
  • Shep
    #207483
    Ja és a kedvencem amire haverom hívta fel a figyelmet, hogy az Old Dragon Slayer kastélyát megnézte és szinte minden egyes fal más faltextúrákból áll kívülről (de úgy, hogy a támpillér egyik oldala ilyen, a másik már olyan), azt hiszem ez is sok mindent elárul.
  • Shep
    #207482
    De ezt magyarázom, a grafikán tovább lép az ember úgy 10-15 perc alatt de az ötlettelen pályákon és az igénytelenségen elég nehéz. Ugyanazzal a pár elemmel operálnak a játék általam látott (durván a játék 60-70%-át már láttam) helyszínein, csak más textúrával, ráadásul a legtöbb helyszín marhára emlékeztet az első rész bizonyos részeire, ami nem lenne gond ha igényesebben lenne megvalósítva, de nem. 2 textúrás szobák, full üresen tátonganak. Az a nagy helyzet, hogy rohadtul kellene annak a bandának egy normális designer csapat, meg egy értelmes graf engine. végig az az érzésem ,hogy úgy voltak vele, hogy na mivel ez a 2. rész legyen 2x-3x akkor a bejárható terület, meg legyen 2x annyi boss a köztes részeket meg kitöltjük valami szar folyosókkal, meg hülye járatokkal, ja és lávás meg mérgezős rész az alap, anélkül nincs is DS.


    Egyébként a játék elején még csak-csak ki vannak dolgozva a helyszínek, de ahogy halad előre az ember (mondjuk ki merre indul ugye :)) egyre inkább átfordul az egész az ürességbe, hatalmas terek kidolgozatlanul, üresen tátongva, 1-2 tárgy ledobálva ide-oda aztán jól-van, egyáltalán nem kelti azt az érzést a játék, hogy na igen, ez egy vár amiben laknak/laktak, vagy ez tényleg egy erdő és nem csak 4-5 fa randomra ledobálva, vagy ez egy barlang ahol tényleg egy varázsló éldegél csontvázak között. Persze lehet mondani ,hogy a DS nem az élettel teli világról szól de tegye fel a kezét az aki szerint nem lenne jobb a játék ha igényesen lennének ezek a dolgok is megvalósítva? Ja, és többször szóba került, hogy de a karakterek bezzeg, hát nem, azok is marhára több évvel ezelőtti szintet képviselnek, csak a többihez képest nagy a kontraszt így jobbnak tűnik de ettől még nem az :) Na de ez még csak a körítés a többi is megérne egy misét :)
  • genndy
    #207481
    Vagy a fordító veszi a fáradtságot (lásd MorroHun) és van angol-magyar nevezékjegyzék (ha jól tudom ők direkt ezzel is kezdik mindig, hogy azokat egységesen aztán minden fordító jól fordítsa).
  • IMYke2.0.0.0
    #207480
    A fordításokkal csak akkor járhatnak rosszul az emberkék, ha segédanyagokhoz kell nyúlniuk - Youtube, nyomtatott, vagy digitálsi végigjátszás, Guide... -, mert azokban ugye MINDEN angolul szerepel, és csak kamillázik Gémer Pistuka, hogy "akkor most az Újmenedék akkó' most mi is itten-e...", meg "várgyááá, akkor mi is az a Citadel magyarú'"...
  • Micsu
    #207479
    ez igaz de eddig nem volt rossz tapasztalatom, sőőőt
  • Sir Quno Jedi
    #207478
    Fordításoktól megcsömörlik a zember. Nem mondom, ha egy Göncz Árpi fordítja az más, de hogy xyjózsika az gáz. Ráadásnak a nevek, helyszínek és tárgyak és quest-ek fordítása miatt könnyen megzavarhatnak, átbaszhatnak.
  • IMYke2.0.0.0
    #207477
    RPG-knél nekem is kényelmesebb a magyar - csak az a baj, hogy egy idő után, a sok félrefordítás meg "én-sokkal-magyarabb-kifejezést-használnék" után inkább visszatérek angolra.
    Így csináltam a "Legends of Dawn" esetében is.
  • IMYke2.0.0.0
    #207476
    :))

    Engem nem zavart a videóban az elhangzó pár keresetlen szó - nem vagyok sem álszemérmes, sem prűd -, és életszagúbb is volt a reakció, mint a nem-írjuk-le-a-csatorna-nevét, ahol legépelt szöveget olvasnak fel szórakoztató-hangnemben...

    Barátném nincs, így én fodrászhoz kell guruljak fél-1 évente :)
  • Sir Quno Jedi
    #207475
    én magamnak nyírom benzinessel
  • Micsu
    #207474
    én is ezért hagytam abba anno a demons soulst
    egyszer nem baszott fel úgy hogy széttörtem volna a kontrollert (persze később lehet előfordult volna ez is) inkább a sok backtrack miatt azt a kevés időt amit játékra tudok szánni inkább más címre szánom
    amúgy elég jól játszható a játék mert a harcrendszer egyszerű és nem túl gyors
  • Micsu
    #207473
    fasza
    bár nem vagyok angolból rossz de rpgket szivesen játszom magyarul a sok szöveg végett
  • Tinman #207472
    :-D
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!


    Igen, a végén picit elszaladt velem a ló, de hát úgyis megkaptam többször is tecsőn, hogy ha úgy érzem csússzon már ki 1-1 csúnyább szó. Most kicsúszott, meg tényleg viccesnek éreztem a szerencsétlenkedős helyzetem.

    Egy biztos: Soha többet nem fogok úgy videót készíteni, hogy nem fix a kamera. Miután megnéztem már nagyon bántam a dolgot, de még 1x leforgatni nem lehet egy unboxingot sajna :-(

    Forgóm az nekem is van sajna... viszont nekem jó a fodrászom. Vettem 4k körül egy hajnyírót vagy 2 éve, azóta párom 5 hetente letolja, picit kiigazítja, így éves szinten 15.000 Ft-ot alsó hangon spórolok a fodrásszal.
  • wantonly
    #207471
    Értem, nem voltam tisztában a dologgal. Akkor ez egy barátibb megoldás, főleg, ha még a történetbe is beleszőtték.
  • IMYke2.0.0.0
    #207470
    720P-ben hazavittem - ne tudd meg, mennyit kuncogtam a végén, és persze, én sem jöttem volna rá [talán sose], hogyan kell a kardot... :)
    A séróm sajna húgom 7 hónapos Rékájának szintjén mozog: lassan tar kopasz leszek :) :(
    Régebben hogy utáltam, hogy van egy forgóm elől, most bezzeg visszasírom azt az időt, amikor legalább annyi hajam volt, hogy forgó is lehetett benne :))))
  • wantonly
    #207469
    Nem mellesleg, ha két fegyvert cipelsz magaddal az csökkenti a teherbírást - az inventory-ban hagyva persze vihetsz zongorát is. :)

    Nekem most 70/70-es fegyverem van, ami elég jól bírja.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Állítólag javítóport lehet korlátlan mennyiségben beszerezni majd az egyik kereskedőnél.
  • Tinman #207468
    Spoiler mentesen mesélsz róla! Engem komolyan érdekel!

    Nem, nem fogom megvédeni 15%-nyi területismeret után, szóval csak nyugodtan adj neki! ;-)
  • Tinman #207467
    Igen, előbb PS3-on ki kellene maxolni (nincs ám Save cheat, kis snecik!), aztán PC-s Steam-es, végül X360. Azért előbb a PC-s mert végigjátszást normális minőségben érdemes keríteni.

    Én köszi, ha megnézted :-) A Guide tényleg a video kedvéért lett kibontva, mert nem használok ilyen férfiatlan eszközöket ehhez a játékhoz. Nem tudom elégszer leírni, hogy mennyire élvezem, hogy néha lövésem sincs mit kell csinálni, vagy mi mire jó, hanem mindent magamnak kell felfedezni és ha rosszul döntök az csak az én hibám... ezt nagyon imádom!

    Rövid a séró igen, mert a séróvágás még a lesérülésem előtt volt és nagyobb hajjal nem szeretek futkorászni. Amúgy te is rövid sérós vagy :-D
  • IMYke2.0.0.0
    #207466
    PC-n azért lehet fincsivé tenni a grafót - minden más Dark Soul-os - vagy elfogadja az ember, vagy továbblép.
  • Shep
    #207465
    Egyébként az elején engem is zavart de úgy 10 óra után már fel sem tűnt, csak váltottam a másik kardra. Mondjuk ha csak ennyi hibája lenne a játéknak ...
  • IMYke2.0.0.0
    #207464
    Ja, igen - írtad, hogy direkt azzal kezded a sort.

    //Itt is köszönöm, hogy a kedvünkért ledegradáltad a Guide értékét [azaz, kicsomagoltad, és megmutattad nekünk, így már nem ér annyit más gyűjtőknek]
    //Mindig rövid séróval nyomod? :)
  • Tinman #207463
    Oké de nekem saját stílusom van. Gyűlölöm, ha nem abban a stílusban harcolhatok. Persze, persze van másik kard is, de azért sokáig nem engedheted meg magadnak azt a luxust, hogy 2 upgradelt karddal csapass és a másik csak azért van veled, hogy tudj váltani.
  • Shep
    #207462
    Melyik az a helyszín, engem nagyon érdekelne, mert még a legszebb helyszín is amit láttam az jóindulattal max ilyen ps 2,5 szint, szóval szépnek nem tudnám nevezni, max nem olyan csúnya, mint a többi :) Ami persze ok, hogy ronda, túl lép rajta az ember hamar de azon ,hogy ötlettelen, 0 pályadesing-os helyszínek sorakoznak egymás után az megbocsáthatatlan szerintem így 2014-ben.