311802
  • IMYke2.0.0.0
    #209146
    Először is, retorikai fogás, nem mellesleg szép magyar nyelvünk és nyelvtanunk remek fogása a bekezdésekbe szedés.
    Emlékeim szerint, a példálózásom az Aliens-szel új bekezdés volt, tehát szó szerint csak a mások által leokádott [és tojok rá, hogy v1.0 után tette valaki, vagy v1.5 verzióval játszott - sokan utóbbit is fújolják] játékok sorából emeltem ki egy releváns példát.
    Te gondoltad és gondolod tovább azzal, hogy emeled ezt a verziók szintjére.
  • Dzsini
    #209145
    Pongrác, Szervác és Bonifác a fagyosszentek - nem véletlenül ez a nevük, és fagy most nem is volt (csak egy két hidegzugban). Én emlékszem olyanra, hogy a szülinapomra való tisztelettel még hó is esett :)
  • IMYke2.0.0.0
    #209144
    CV van - tavaly frissítettem is utoljára ugye.

    //Most értem vissza a szokásos kerékpárútról - gyerkőcök, holnapra ennél kakibb időjárást jósolnak... nem tudom hová fokozható ez még. Olyan erős északnyugati szél fújta az arcomba a hideg esőt, hogy majd lefagytam a cajgán.
  • tomsolo
    #209143
    "azt mondta ha átküldjük az önéletrajzot legjobb esetben 1 héten belül mehetünk. Persze ez is pénzes, cirka negyed mihály kettőnkre"

  • wantonly
    #209142
    Érdemes akkor is "élesíteni", ha éppen nem aktuális a munkakeresés, mert bármikor kaphatsz egy jó ajánlatot.

    A profession elég jó, engem már több alkalommal megkerestek innen.
  • Tinman #209141
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ilyen szállodai lófüle bármikor. Megvan a közvetítős kontakt, le van beszélve, azt mondta ha átküldjük az önéletrajzot legjobb esetben 1 héten belül mehetünk. Persze ez is pénzes, cirka negyed mihály kettőnkre, de az út nyitva...
  • tomsolo
    #209140
    Jelenleg azt nem csinálod, hogy állást keress. Másikat.
    Külföldön, hogy lesz majd munkád? Élesíted és lesz, mi?
  • Tinman #209139
    Profon fent van, de nincs élesítve, nem szúrok ki asszonnyal, ha összejönne... nem megyek nélküle sehová.
  • Tinman #209138
    Ezt most nem értem... ebben a pillanatban is melózom, adatmentés.

    Nálam a nem csinálás nincs napirenden. Mindig csinálok valamit. 9 óra meló/nap megvan.
  • tomsolo
    #209137
    Csakhogy felébresszelek, át küldenél pár linket ahol az álláskeresős önéletrajzod fenn van? Pl. jobpilot vagy profession? Hmmm...?
  • tomsolo
    #209136
    "nem úgy megy sajna, hogy asztalra csapok, hogy irány külföld. "

    Értem, és miért gondolod, hogy külföldön működik majd az amit itt Mo-n se csinálsz meg? Hmmm?
  • Tinman #209135
    Maszek melóból vettem, de azt írtam is.

    Amúgy jogos, az embernek egy pici öröm se jár, inkább dögöljön meg
  • Shep
    #209134
    De azért minden platformra DS2-re futotta, úgyhogy nagy gond azért nem lehet :)
  • Tinman #209133
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Figyi, én szeretem a párom, nem úgy megy sajna, hogy asztalra csapok, hogy irány külföld. Eleve ő nem akar külföldre menni. Neki elvileg ősszel kinéz egy lottó 5-ös állás egy idős nő helyére menne, de nem biztos. Azt még mindenképpen kivárjuk. Ha nem jön be, akkor lépünk, mert akkor már remény se marad!

    Amúgy 3x mondtam már fel. Nem viccelek. Olyankor mindig 1-2 napon belül valamennyit rendez az elmaradásból és szédít, persze, hogy bedőlök neki, mert megszoktam, mert k. sok ügyfél van akit kifejezetten szeretek, sőt a melót is szeretem!

    Van CV, angolul is elkészítettem be van élesítve, hogy ősszel tudjak lépni... sajna addig marad a Szopó Ágnes.
  • Tinman #209132
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Komolyra fordítva: Nekünk SOKKAL jobb a helyzetünk. Mind a 4-en dolgozunk, igaz, hogy vicc pénzért, de 4 nagyjából egészséges ember csak összehozza a dolgokat 100m2-en.

    Faterék hitelét viszont ÉVEK óta én fizetem, az 25.000 Ft minden hónapban, ez a mi rezsi hozzájárulásunk, amúgy pedig full külön konyhán vagyunk. Ha van miből, ha nincs azt bizony nyomni kell. Ehhez hozzájön még 2x15.000 Ft-os megtakarításos téma, amit még akkor indítottunk, amikor ez nem volt gond!

    De ha kiszállunk k. sokat bukunk a már befizetett pénzből is, szóval nyomni kell azt is. Aztán mellé van még egy árutörlesztés, ami tavaly kellett bevállalni, mert lassan már minden szétpotyogott a konyhában, azt is mi fizetjük a párommal.

    Aztán a fűtés fával van megoldva mert olcsóbb, az 160k és sajna nyáron szokták hozni, az mocskosul brutál szokott lenni. Faterral felesbe fizetjük, de utána hónapokig kamillázunk mire helyrejövünk picit az anyagi sokkból.

    A tető nagyon cserére érett, sok helyen beázik már, a kerítés meg 35 éves kritikán aluli, lassan kidől Erre a kettőre 2 milka kéne. A szoba ahol párommal élünk penészes (pedig nyomjuk a penészölőt keményen), az én oldalamnál a fürdőnél beázik a fal. Régen míg nem sportoltam télen mindig fasza kis hörghurutot okozott, most már jobban bírom. Megcsináltatni nincs keret, mert a pár éve felújított fürdőt szét kéne verni hozzá, meg a mi szobánkat fullra felújítani, mert rohad/romos/penészes, sok helyen már a vakolatot látod. Erre olyan 500k kéne.

    Na meg felújításban senki nem mer gondolkodni, mert ha itt vége a melómnak akkor elmegyünk, akkor meg oda kell majd a pénz albérletbe.

    A te helyzeted sajnos mérföldekkel szarabb, de ez nyilván senkit nem tesz boldoggá, hogy "de jó másnak szarabb, mint nekem."

  • Shep
    #209131
    Estére Grebber meg is mondja milyen hosszú :D
  • Shep
    #209130
    Hát, nekem ez is gyors :)
  • Fpocok
    #209129
    Elég lassúak voltak. Már korábban szokott lenni.
  • Shep
    #209128
    Beszarás, ps3-ra már van Wolf "demo".
  • arty
    #209127
    tesztoldalak tesztjeiről volt szó, amire te azt írtad, hogy nem hiszel nekik, hiszen az Aliens is milyen fasza volt (neked)

    miközben jól tudod, hogy a tesztoldalak day1 példányt próbáltak, te meg egy rommápecseltet, amiről még így is sokan leírtuk, hogy moslék, igen - de te eredetileg nem arra reagáltál, hanem a tesztoldalakat hiteltelenítetted a megjegyzéseddel - csúsztattál

    ez pedig egy ilyen vödör moslék esetén, amilyen az egész aliencolonial-mizéria, számomra szó nélkül hagyhatatlan volt ;)))
  • Troger911
    #209126
    Bár nem nekem szólt, de csak egyetérteni tudok!
  • tomsolo
    #209125
    Na jó most felkúrtatok, de rendesen. Te is meg Tinmann is. Leírom utoljára.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    1. Te példád.
    Nem azt kérdeztem mihez NEM értesz, ha nem azt hogy mihez. Ugyanis csak annak van/lesz értéke amit tudsz azt fogja bárki megvenni, kibérelni felhasználni; egyszóval se mondtam, hogy IT-s munkáról lenne szó - sőt, semmit se mondtam, erre már másodszor sorolod a hibáidat, hozzá nem értésedet egy olyan dologhoz ami EDDIG szóba sem került.

    Írj bazge egy CV-t, + tegyél bele olyan dolgokat amik értékessé tesznek. Nyilván ha priuszod van az sokkal nagyobb hendikepp mint akármilyen betegség - akkor ne is fáradj persze -, persze az is fontos, hogy utóbbi mennyire befolyásol bármilyen tevékenységet - mennyire leszel megbízható, határidő tartó.

    Nagy kérés volt? Nem. Veszíthetsz vele vmit? Nem. Akkor fejezd be a rinyát és állj neki, különben marad a könyvtár.

    2. Tinman
    Már múltkor is megkérdeztem, mi a bánatos francért nem húzol el onnan, jöttek a szokásos basic kifogások: így kényelmes, céges roncskocsi etc. ... ja csak pénz nincs továbbra se.

    Mit gondolsz más nem volt hasonló szituban? Én is beszoptam már egy ilyet, mielőtt a maga lábára álltam, nekem már 450k-val lógtak, miközben még egyszer ennyi adóságot sikerült felhalmoznunk. Amíg ott vagy mindig ez a képzeletbeli pénz fog a fejedbe járni, ezzel fogod magad állandóan vígasztalni, nekik fogsz palotát építeni nem magadnak, miközben szép lassan eladósodsz teljesen, ahonnan már nem nagyon nehéz lesz föl állni.Nem mondom, hogy full gecik lennének a jelenlegi munkaadóid csak rosszul csinálják viszont ezt TE szopod be - és egyre jobban -, nem pedig ők. Azt hiszed ha jobban megy nekik majd te leszel az első akire gondolnak? A faszt, a saját dolgaikkal ugyanígy meg fognak csúszni

    Tessék elkezdeni CV-ket írni tonnaszám, állás nézni sőt akár saját vállakozás indításában gondolkodni. (Ha régóta vagy munkanélküli, még a Viktor is támogat: legalább egy féleves időszaknyi minimálbért is megkaphatsz ÉRTED? és ha lesznek közben/előtte ügyfeleid akkor ez színtiszta extra zsé.)

  • Troger911
    #209124
    Tehát, ha jól veszem ki, akkor mindenképp ülő munka jönne szóba. Vannak arra ismerőseim, jelzem, ha hallok valamit.
  • ratgab
    #209123
    Humble Bundle megvéve! Nekem csak a Riptide kell belőle. A többi vihető némi pénzmagért cserébe (nem ebből akarok meggazdagodni, tehát max jelképes összegre gondoltam, topiklakóknak még nagyobb kedvezmény!)
  • ratgab
    #209122
    HA csak átváltjuk 30000 fölötti összeget kapunk, ennél csak drágább lesz.
  • IMYke2.0.0.0
    #209121
    Helyi illetőségű önkormányzatban gondolkodtam eddig - de azért arra jó volt, hogy emlékeztettél, hogy benézzek, hátha lesz-e Kormány Ablak program például Siklóson, vagy esetleg más meló, amihez engem is el tudnak fogadni úgy, ahogy vagyok.
    Jövő héten át is kerékpározok.
  • Troger911
    #209120
    Steamgiften 300 kulcsot sorsoltak tegnap.
  • IMYke2.0.0.0
    #209119
    Első pár kép után azt hittem, hogy LEGO - "Minimum" - Early Access Game
  • Troger911
    #209118
    Nem tudom, hogy mennyire vagy leromolva egészségileg (ez szép magyaros volt), de Siklósi önkormányzatnál nincs lehetőség közmunkára? Pécsen kb 60 körül kapnak a közmunkások.
  • Troger911
    #209117
    Annak örülnék :D
  • wantonly
    #209116
    Emlékeztető: Dragon Age: Origins Ultimate giveaway

    Ha nem lesz minimum két-három jelentkező törlöm és átrakom a nagy SG csoportba vagy máshova.
  • IMYke2.0.0.0
    #209115
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Úristen... :(
    Ráadásul, nektek több mindenre is költeni kell, nincs mese. :(

    Apám csak úgy enged itt lakni, ha én fizetem a rezsit [kikötése volt, 2008-ban, amikor szintúgy munka nélkül voltam]. - így a 17280 Ft, plusz előző haviból összehúzott-szíj-révén-megmaradt összegből fizetnem kellett még az áramdíjat is [4xxx Ft].
    A Diákhitel Központ folyamatosan küldi az SMS-eket... ugye tavaly március vége óta vagyok állás nélkül, azóta nem küldöm a részleteket a hitelre... s még tavaly kaptam hívást, hogy NAV lesz a vége, ha 1 évig nem törlesztek... ... hiába mondtam telefonba a néninek, hogy bizony 6 évig nyomtam a lóvét, és csak idén nem, és jelenleg [akkor is] 17-20.000 Ft-ból tengődök, leszarta.
    Adós, fizess.

  • IMYke2.0.0.0
    #209114
    Nem vagyok IT-s.
    Talán már szembesültél a dologgal a "Játékmagyarítások fóruma" topikban, hogy nekem kicsit jobban el kell magyarázni dolgokat, mert nem Turbo Pascal, C++ és PHP, meg integrál, és logikai mátrix volt a mindennapi elfoglaltságom annak idején, amikor a tanulást mímelő fiatalságomat tengettem középsuliban és egyetemen :)))

    Ha középsuliban tudom, hogy egyetem 2. évében megfertőz a PC-világ, akkor más irányba lépek, és nem katonai térképész, vagy építészmérnök akarok lenni.
    Így viszont, 40 éves buksival, többszörös hendikeppel már nem vagyok versenyképes egy alapvetően versenyzésre épülő szakágban, azokkal a tehetséges fiatalokkal szemben, akik kisujjból leprogramoznak egy CSS vagy PHP weblapot, SQL-adatbázisokkal zsonglőrködnek, Delphiben írnak maguknak házi pénzügyi programot, hogy ne költsenek sokat, és bármikor belenyúlnak kernel-alapú programokba...
  • Tinman #209113
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Utalás... pfff, mi egy cipős dobozban lakunk!

    Amúgy utalást már hónapok óta nem kaptam, ellenben tegnap fél hónapra 15.000-et adott a főnököm, már csak 256k-val lóg :-D

    Előtte hónapban viszont dőzsölés volt, akkor 39k-t utalt és 40k-t kp adott. Fel is adtam pár csekket :-D

  • Sir Quno Jedi
    #209112
    Nem pontosan, de valamékben volt.
  • Sir Quno Jedi
    #209111
    Ez fordítva működik, először küzdeni kell és úgy jutsz a fényre, nem vica versa... :D
  • IMYke2.0.0.0
    #209110
    Film idézet? :)

    //Vizualizáltam :)
  • tomsolo
    #209109
    Szerinted ennyi elég, ahhoz hogy találjak(junk) neked bármi féle lehetőséget, hogy ne maradj könyvtáros?
  • Sir Quno Jedi
    #209108
    - Jééé! Innen látom a házunkat! Huhúúúú! Nézd! Az emberek akkorák mint egy hangyaaa!
    - Mert azok tényleg hangyák, te f@sz! :DDDDDD
  • IMYke2.0.0.0
    #209107
    Nem védekezés [tényleg], de azt hiszem, az utóbbi időben elharapódzott lustaságom az anyagi és élet körülményeim számlájára írható - apatikusság.
    Amikor dolgoztam, volt kis fény a távolban, akkor voltak időszakok, amikor több ezer sornyi honosítás megvolt egy hétvégi napon...