18
  • karcsi
    #18
    hazucc hazucc hazucc
  • Balumann
    #17
    Nah remek, elkezdem írni a mondatot, közben kijavítok egy helyesírási hibát, és elfelejtem, hogy elkezdtem írni még 1 mondatot.

    szóval:
    De egyébként ebben a kontrasztérzékelés javulásában egy kicsit kételkedek, de hát ha a tudósok mondják... :o
  • Balumann
    #16
    Nem a monitor rontja a látást, hanem az, hogy folyamatosan 1 távolságra fokuszálsz. Időnként pihentetni kell, pislogni, "tornáztatni" (szemkörzés, gyorsan közelre+távolra fokuszálni sokszor, akkor nem fog romlani (sőt, javulhat is!).

    latastrening.hu -t ajánlom mindenki figyelmébe! :)

    De egyébként ebben a
  • sirGalahad
    #15
    5-6 éve folyamatosan játszom FPS-ekkel,nagyjából ezidő alatt javult a
    szemem,-2 ről -1re...aztán hogy ettől vagy sem,azt mindenki fantáziájára bízom. Engem nem is érdekel,részemről egyszerüen csak örülök neki.....
  • tomcsa4
    #14
    Miért a kontrasztérzékenység nem a látáshoz kapcsolódik? El is kell olvasni a cikket és értelmezni. Nem csak a cím után írni.

    Szokásos SG-s kommentelők...
  • dronkZero
    #13
    Ja, az meg a szokásos SG minőség...
  • Harkat 89
    #12
    Tudom, de a címben azvan hogy javítja a látást, arra értetem hogy ez így nem teljesen igaz.
  • Sir Ny
    #11
    "...akik azelőtt semmilyen játékszoftvert nem használtak..."
    Kamu.
  • Fbn Lx
    #10
    lehet hogy a kontrasztérzékelést javítja, de nekem feltehetőleg a monitor baszta a szemeim -2 és -1.5-ösre.
  • Rotcsa
    #9
    Csak nehogy terroristák tudomására jusson!
  • Sanyix
    #8
    így van, ofpztem sokat, ahol 1-2 pixeles emberkék lőnek sokszor nagy távolságból, terepszínű ruhában, és hát ott a torkolattűzre lehetett csak felfigyelni meg a hangra. A szopás a mesterlövész ruha volt, bokorral a hátán, és persze bokorból lőve. Asszem a single kampányban is volt egy rész ahol egy homokos bozótos területen van egy mesterlövész valahol... csak akkor lehet észrevenni ha már rádlőtt... még ha pont rá nézel távcsővel akkor sem tűnik fel.
    Uh ezek után én is minden mozgást észrveszek perifériáról, na meg elég jól megmondom egy hangforrás irányát.

    És ez a probléma a mai mozognak a lombok, meg a fű is játékoknál, hogy ott minden mozog, uh nehezen tűnik fel :D
  • gordonw
    #7
    Világpolgár, ez saját tapasztalat?
    :-)
  • Világpolgár
    #6
    A recska ellenben rontja, úgyhogy csak óvatosan srácok.
  • dronkZero
    #5
    Szövegértés 1-es.
    Nem a látás élességéről volt szó, hanem a kontrasztérzékenységről. Az éppen nem a dioptria.
  • Harkat 89
    #4
    Ez így hülyeség hogy javítja látást, ha valakinek -4 es a szeme (pl. nekem) akor annak nemlesz 10 év mulva -2 es mert sokat játszik. (nekem nem javult xD). Viszont abban lehet valami ami Tinman ír, meg hogy javulnak azok az érzéseid hogy hamarab veszel észre dolgotak, stb.
  • Tinman #3
    Azt vettem észre már rég magamon, hogy az FPS-ek miatt iszonyú érzékeny lett a szemem a mozgásra. De olyan mozgásra is ami a perifériás látómezőben érzékelhető és másnak fel sem tűnik.
    Játékokban 1-2 pixel mozgás a nagyon távolban és már ugrik is a BUMMMMMMMMMMMMMMMMMMM HECCCCSSSÁT :-D
  • Sanyix
    #2
    ... a tudósaink tudnak...
  • frederick01
    #1
    ez tetszik:D