6
-
MrEfficiency #6 Meg lehet oldani az adat tartást ugy is hogy nem kell bekapcsolva tartanod a számitogépedet, a te cuccaid nem kell a te gépeden legyenek ;-)
Csak egy kis számitás hogy hány és milyen gépekre kell kiosztani az adatokat a hálozatban. A kliensprogramm attol nem lesz nagyob, csak a sávszélesség, a tárhely és a számítási teljesítmény nö amit mindenki hozáad. Az sem nagy baj, ha többen használják a hálozatot, többen is adhatnak.
Commandantenak igaza van, kevesebb energia kell azert mert nem burrognak szerverparkok. Van elég számitogép amelyikeknek a lehetösegét nem használyák ki. Ara a 200W-ra ha még ráadnak 1W nem nagy dolog.
Azt hiszem hogy lehet emailt is irni a kutatonak (Graffi Kálmán), beszél magyarul is ;-) -
#5 Nem, nem ölted meg, de nem is ez a lényeg. Sosem zavart ha valamirõl több információt van lehetõségem szerezni :) Egyébként eszembe jutott - még annó fizika óráról - ez a "minnél közelebb kell szállítani az energiát, annál olcsóbb" anyag.
Mivel nem ez (általam vélt fals energia takarékosság) volt az egyetlen dolog ami tetszett, még így is tetszik az ötlet, már csak a kreatív költséghatékony megoldásuk miatt is. Köszönöm az informatív választ :)
Egyébként nem vagyok greenpeaces, egyszerûen csak támogatok minden megoldást ami nem pazarolja felelõtlenünl az energiát :)
( Elnésést az esetleges hibákért vagy ismétlésekért, de Touchról írok és problémás a visszaolvasás ^^ -
Commandante #4 Persze a kezdeményezés ettöl még király. Nem kell kapásból 100 millát invesztálnod, ha meg szeretnéd valósítani az új ötleted, ill. nem kell minden új oldalnak kapásból milliós (reklám)bevételt termelnie ahhoz, hogy életképes legyen. Sok közösségi oldalt - pl. digg - pont a profitkényszer tesz tönkre. Nemtom idöközben a youtube gazdaságos lett-e, de nem hiszem. Opensource-e vagy?
-
Commandante #3 Nem azt mondták, hogy energiát spórolnak a megoldással, hanem hogy az energiaköltségek nem a szolgáltatónál, hanem a hálózat felhasználóinál jelentkeznek, azaz nem a szerver berreg, hanem a te géped zabál több áramot. A nagy szolgáltatók - mint pl. a Google - elöszeretettel telepítik a szerverparkjaikat olcsó áramforrás (értsd: erömü) közelébe, ami a "kis távolság = kevesebb energiaveszteség" elve alapján globálisan energiatakarékosabb megoldás, mint a hálózatba kapcsolt millió PC-t egyenkén táplálni, ahol a felhasználó-erömü közötti átlagos távolság lényegesen nagyobb. Remélem azért nem öltem meg a greenpeace feeling-et. -
Szefmester #2 és mégis hogy oldják meg hogy az én képeim és cuccaim akkor is láthatók legyenek amikor nem vagyok bekapcsolva? és ha másolatok lesznek más gépeken akkor hány példányban lesz meg hány gépen a 99%os elérhetőséghez, és mekkora kliensprogi lesz emiatt? -
#1 Wow, nagyon innovativ ötlet, kiváncsian várom én is az elsõ teszt verziót. Végre egy közösségi portál amire a blogolás és vlogolás lehetõségein túl is érdemes lesz csatlakozni :) És akkor még végig sem gondoltam az összes benne rejlõ lehetõséget.
Egy ilyen energetikai válság közepén/kezdetén (attol függ a Föld melyik pontján éled meg^^ ) példa és iránymutató kezdeményezés.