13
Samsung SGH-F210 Segítség
  • ronaimate
    #13
    a java updatert hogy lehet leszedni?mer am én mindent megcsinálok így de a mobil mikor a verzó feltöltésére kattolok vagy mire akk kilép 1 hibával
  • zoliii
    #12
    Samsungos oldal
    Több ötletem nincsen. Ha játszani akartok, akkor inkább egy Sony Ericssont, vagy egy Nokia telót vegyetek :D
  • hunbasser
    #11
    szia

    nekem is f210-em van,de ezt a kódos dolgot nem tudom megcsinálni...miután beütöm,mit csináljak? hívás gomb vagy mi? mert úgy nem megy.
  • Rihi87
    #10
    Köszönöm a hasznos infókat. Nekem is sony ericssonom van, bnőm szerezte magának ezt a telót egy 3 éves kameráért cserébe. Sztem hétfőn visszaviszem oda ahol kifüggetlenítették, és megkérdem hogy mennyi lenne ha letakarítaná a tmobilos sz*rt és feltenné rá a gyári szoftvert.

    Kösz még1X!

    Üdv: Rihi87
  • zoliii
    #9
    Nekem is Sony Ericssonom van :D W810i Csak volt még egy T-mobilos D900i, amit 1 év után eladtunk, mert nem tetszett, hogy mindent olyan nehéz megoldani a Samsung telókkal :D Pl. játék, fénykép feltöltés, telefon számok kimentése PC-re. Nem rossz telók a Samsung-ok, csak éppen a lényeget nehézkes megoldani :D
  • davidka003
    #8
    Samsung nem éppen felhasználó barát.
    Sony Ericssonon csak annyit kell csinálni, hogy átküldöm a jar fájlt és már lehet is telepíteni.
  • zoliii
    #7
    Végre rájöttem nagy nehezen, hogy lehet a Samsung mobilra játékokat telepíteni. 1 napig szórakoztam vele, de megérte.
    Elösször is csak (games/alkalmazások)*.jad kiterjesztésű fájlokat visz a teló. 2 progi kell hozzá és türelem, míg beállítod
    A 2 program: SoftickPPP221.exe, Uploader
    Fel teszed elösször ezt:SoftickPPP221.exe, Amikor az USB Sharing Mode-hoz érsz, válaszd a "Use USB port in exclusive mode" opciót.
    Installáld a programot, de még ne futtasd.
    Telepítésnél majd 1 hibát fog kiírni, de azzal nem kell foglalkozni, cancel gombot nyomsz. Miután fent van a progi megnézed melyik portot használja a mobilod. Én így csináltam: Start menü -> Vezérlő pult -> telefon és modem beállításai -> körzet számhoz írd be: 36 és ok gomb. -> modemek -> Samsung mobile usb modem itt kiírja a port számát, ezt jegyezd meg. Majd zárj be minden ablakot. Indítsd el a Softicket, amikor megjelenik a tálcán, nyomj rá egy jobbklikket és válaszd ki a Settings opciót. A Bluetooth/Serial fülön ellenőrizd, hogy az a COM port, amely mögött a \Device\ss_mdm0 áll, be legyen pipálva. Aztán megint jobb klikk a Softickre a tálcán, majd Activate PPP. Feljön egy hibaüzenet az USBPORT.DLL hiányáról, válaszd a Cancel-. A kapcsolat létrejön, a Softick ikonról eltűnik a piros X jel, illetve fölé húzod az egérkurzort, akkor megjelenik egy popup ablakban a "Softick PPP: 1 device(s) connected. PPP is enabled" üzenet. Uploader.exe indítása
    A PC-n indítsd el a korábban letöltött uploader.exe programot. A telefonon üsd be: #*5737425#, válaszd az első menüpontot: "1.PPP fel", majd válaszd ki: "2.USB". Feltöltés
    A PC-n az uploader progiba hívd be a feltöltendő anyagot (Add gombbal), hogy az megjelenjen az uploader ablakában. A telefonon válaszd a 2. menüpontot: "2.Verzió letöltése". A feltöltés megindul (esetleg a tűzfalad megkérdezi, hogy Win32 PPP servert kiengeded-e a netre - ezt megkérdezheti a Java uploader-rel és a Softick-kel kapcsolatban is - válaszolj minden esetben igennel). Új feltöltés
    A Java alkalmazás felkúszik, és aztán el is indítja magát, lődd le. Ha több programot akarsz feltölteni, üsd be újra: #*5737425#.
    Befejezés
    Befejezésül az alapképernyőn írd be a #*536961# kódot, lezárva ezzel a Java Serial kapcsolatot - megelőzendő a Wap problémákat.Előfordulhat, hogy a telefon megzavarodik és újraindul. Ilyenkor kapcsold ki, húzd ki az USB kábelt, jobb klikk a Softick-re és "Shutdown PPP". Majd telefon be, kábel visszadug, kapcsolatot ellenőriz, Softick aktívál.
    Hát ennyi
    Kicsit nehéz volt rájönnöm :)
    Szerintem a Samsung mobilokon kívül még ezeknél a telóknál is így kell java játékokat telepíteni: Sharp, LG (tudtommal erre a telóra is ilyen bénán lehet játékot telepíteni) Hogy lehet jar kiterjesztésű játékot jad fájlba átkovertálni, hogy a legújabb games-t is rátudjam tenni a telóra?
  • zoliii
    #6
    Szia! Samsung-ra is lehet jar fájlokat telepíteni, de nem egyszerű :(
    Kell hozzá egy kód, 2 progi. Én a Samsung D900-ra így telepítettem java játékokat. Kb. 10 játék után meguntam :D Azóta már nincs Samsungom. Szép képet csinál, meg szépen szól rajta a zene, de nem tetszik a menü rendszere, pc-vel nehéz szinkronizálni (telefonszámok letöltése). Minden csak Bluetooth-szal müxik, a Samsungoknál. A játék feltöltéshez kell adatkábel, de amúgy semmire nem jó :D
  • Wolfsnack
    #5
  • Nightwish006
    #4
    Legalábbis én így gondolom=)
  • Nightwish006
    #3
    t-fosos Samsung L700 is ilyen. A java a samsung műve, a többi a t-fosé. :\
  • Rihi87
    #2
    Jah, azt kihagytam, hogy .jar fájlokat se telepít... Ez is a t-mobile műve, vagy nem lehet rá tenni ilyen fájlokat?
  • Rihi87
    #1
    Sziasztok!

    Van egy Samsung SGH-F210-es telefonom. T-mobile-os volt, de ki lett függetlenítve. Sajnos a t-mobile rátette elég keményen a kezét, szal nem lehet sms hangot változtatni, meg témát se. :S Azt szeretném kérdezni, hogy ezek szoftverfrissítéssel megszüntethetők e, és ha igen akkor tudnátok e nekem boltokat ajánlani Bp-en (sajnos ennyire nem vagyok ismerős itt), vagy valaki elvállalná ezt? Persze csak ha ezzel ki lehet ütni a sok t-mobile-os sz*rt. Természetesen nem ingyen...

    Köszönöm a segítséget!

    Üdv: Rihi87