24
  • kisqqcs
    #24
    Értem, my bad :).
  • winnie
    #23
    ezek 3d filmek, nem imax-ek.
  • kisqqcs
    #22
    Szerintem nem csak dokumentumfilmek mennek az IMAX mozikban. Pl. Coraline, Volt, Véres Valentin. Persze, lehet, hogy nem annyira frissek, de akkor sem évek, hanem hetek, max. hónapok vannak a világpremierhez képest.
  • diablo1336
    #21
    IMAX nem attól imax h kosárlabda pálya méretű a vászon,hanme attól ami a nevében is benne van az IMAX-nak , hogy felbontás sokkal sokkal jobb mint egy sima mozis filmnek. Ha pesten járok majd legközelebb sztem beülök megnézem majd a Monsters vs. Aliens-t.
  • winnie
    #20
    és mégis özönlöttek. mert bónusz volt.

    azért vicces lett volna, ha végig imax-ben készül... ott még nem tartunk. nem véletlen csak animációk és 40-50 perces doksik vannak ilyen formátumban. zömében.
  • Sance231
    #19
    Mellesleg a Dark Knight az IMAX haszontalanságának tökéletes példája: a nép csak az IMAX-kamerával forgatott jeleneteket csodálhatta a nagy vásznon, a film maradék hányada a normál méretű vásznon forgott. Ez pedig erőteljesen félmegoldás.
  • Sance231
    #18
    Ez sehol sem túlzás, mivel alapvetően tényleg erről van szó, az IMAX használata tulajdonképpen csupán egy jelentős képminőség-javulással jár. Szvsz a használata teljesen felesleges, mivel egyrészt marha drága, másrészt nagyon nehezen kezelhető, rémálom lehet vele forgatni, így ez egyértelműen a film "érdemi" minőségének rovására mehet.
  • mamo33
    #17
    Az IMAX-nek nem feltétlen a 3D a lényege, hanem a sokkal nagyobb felbontás, ezáltal jobb minőség. Ha jól tudom egy 5 perces nyers IMAX filmtekercs kb 2000 us dollár, szóval nem olcsó mulattság IMAX-es filmet forgatni.
  • winnie
    #16
    köszi a linket. azt tudom,hogy nem 3d, de jó lenne végre látni is ilyet élőben, mert akkor lehetne lemérni jól.
  • bitbandita
    #15
    winnie a különbség kis túlzással (jóval kisebb túlzással, mint Sance231: #12 :) mint vga vs. svga. De: itt és emitt megtudhatod a lényegibb dolgokat. Kérdésedre a választ pedig majd Cristopher Nolan a Batman-Dark Knight rendezője adja meg, mert a DK imax verziója sem 3d-s.
  • torcipepe
    #14
    tudtommal az imax film sokkal szélesebb szalagra van felvéve, így könnyebb nagyítani torzulás nélkül.
  • winnie
    #13
    nem vagyok technikai zseni, de ahhoz minek kell imax kamerával felvenni valamit. ilyen alapon minden filmet adhatnának imax-ben, nem?
  • Sance231
    #12
    Qrva nagy vászon, és annyi.
  • winnie
    #11
    a 3d-s filmek jól festenek rajta, ez biztos. én azon filózom, hogy egy watchmen imaxa, mi ugye nem 3d, csak imax, mi pluszt tudna adni?
  • kozik
    #10
    az első két sor kivételével kiválóan lehet látni az egész vásznat, de aki oda vesz jegyet, az sikeres ember amúgy sem lehet. egyszer sikerült valahová úgy beülni, hogy vmi 6-7. sorban hanyattkúrt minket a képszélesség, és belefeszülve a székbe sem láttunk mindent. mondjuk ott az első sor rugdosta a vásznat.
  • kozik
    #9
    mi galapagos 3d-t néztünk imax-ban, nekem, mint it-tech állatnak, az is bejött. szerintem simán elrángatom asszonyt egy ilyen körre, mert ezt tényleg nem tudom otthon reprodukálni. projektor meg 7.1 ehhez nem elég.

    mondjuk tény, hogy kellett pár perc, amíg átállt a szemem, meg utána is remegett egy kicsit a kép, ez most nem tudom, hogy a technológia, a beállítások, vagy az én agyam hiányossága volt, de nem volt tökéletes. ami külön zavaró volt, hogy mivel 3d, ezért valahol márpedig van a fókusz a képen. namost a galapagosos filmmel pont elég gyakran jártam úgy, hogy pont olyanra szerettem volna figyelni, ami a kép szélén, kicsit hátrébb volt, na olyankor sérült kicsit az élmény (merthogy homályos volt), de gyanúm, hogy ez a többséget nem zavarja. rendes filmen valszeg engem sem.
  • Stonee
    #8
    egyszer jutottam el eddig az IMAX-be, de nagy élmény volt. a Nascar-os doksit tolták, örök élmény. 1400 pénz volt a belépő, szóval nem drágább mint a többi mozi. igaz a film csak 50 perces volt.
  • winnie
    #7
    BV.
  • winnie
    #6
    a BC 3d, de nyilván nem imax. egy tinihorrort nem fognak imax-kamerákkal forgatni:)
  • kukacS3K
    #5
    és a bloody valentine? az is 3D, én imaxban néztem és leghátsó sorban már bőven nem csak a vásznat látod ami persze ront az élményen
  • winnie
    #4
    az imax inkább ilyen filmeknél éri meg. vagy mennyi lett volna a plusz a watchmenben, hogy akkora vásznon nézed, hogy nem is látod az egész filmet?:)
  • CaptainRumi
    #3
    hát egy Sötét lovag vagy egy Watchmen esetében meg is érte volna....legalábbis számomra
  • morpheus133
    #2
    És 2-szer annyi lesz rá a jegy mint bármi másra! :D
    juppíííí
  • M0RN1NGST4R
    #1
    juppíííí