5
  • chuky123
    #5
    Naja mindig jönnek a co2 kibocsáltással. Talán az erőmüveket kéne korszerüsiteni. Nem a fogyasztókat "csesztetni". Amugy egy jó táp is 99% os hatékonyságu szóval ezeken már nem igen lehet többet sporolni mármint a tápokon.
  • B0nFire
    #4
    Igazad lehet, ehhez nem értek, de attól még áll a tétel, hogy ez bizony zsebbenyúlós dolog. Nem engedheti meg magának mindenki, aki szervert üzemeltet, hogy azonnal a legmodernebb technológiára cserélje le az elavult gépparkját.
  • kvp
    #3
    "Nem hinném, hogy az a legfőbb megoldás, hogy a szervereket cseréljük le."

    Nem, de azert jol jonne a dolog. Nagyon pazarloak a mai szerverek, leginkabb a tapegysegek. A rackable jott most ki egy jo megoldassal, gyakorlatilag lemasoltak a google technologiajat. A lenyeg, hogy szekrenyenkent van ket tap, hogy redundans legyen. Innen mar kisfeszultseg (12V DC) megy az alaplapokhoz. Az alaplapokban van egy atx dugo meretu atalakito, ami eloallitja a tobbi feszultseget 99%-os hatekonysag mellett. A hutes pedig kozponti, tehat nincs kulon ventillator minden gepben, hanem a szekreny elolapja/hatlapja egy-egy nagyobb ventillator tomb. A hideg levego elol lep be, a meleg hatul tavozik. Megfeleloen kialakitva a kozpontot, a meleg levego kifujhato az epuletbol es a kinti hideg levegovel potolhato, tehat ha kint eleg huvos van, akkor egyaltalan nem kell legkondicionalas. Ha meleg van, akkor a belepo levego hutheto kozpontilag, ami hatekonyabb mint a folyadek alapu kompresszoros split legkondik. A tavozo meleg levegobol pedig kinyerheto a hasznos energia. (pl. telen futheto vele par iroda vagy nyaron aramot lehet vele termelni) Ez a megoldas kb. a felere-harmadara tudja csokkenteni a kozpont energiaszuksegletet.
  • B0nFire
    #2
    "70 000 kWh áramot tudtak megtakarítani, ami kereken 44 tonna széndioxid kibocsájtásának felel meg." - Ez nem igaz, ez nem kézenfekvő, és a 70 000 kWh-ból még nem következik a 44 T CO2. Mert ha nekem vízi- szél- vagy naperőművem van, akkor egy köbcenti CO2-t sem bocsátok ki!

    Nem hinném, hogy az a legfőbb megoldás, hogy a szervereket cseréljük le. Ha jól tudom, ahhoz igencsak zsebbe kell nyúlni; egy szerver fenntartása sem annyi, mint egy home pc-é. Ellenben olyan megújuló energiákba kell befektetni a casht, mint a már fent említett szél- vízierőmű, és napkollektor. És habár úgysem tudja 100%-osan kiváltani a fosszilis anyagokat, azért sokat számít. Habár nem tudom, hogy azon a délkörön, ahol Németország fekszik, mennyi a napsütéses órák száma. De mindegy. Mind a három megoldást meg kell valósítani, így kiegészítik egymást.
  • Vorpal
    #1
    Jajj de meglepett ez a cikk